U20 – Sokolíci si na záver kempu v Španielsku poradili so Saudskou Arábiou, tréner Rusnák: Naša hra spĺňala všetky kritériá!

Pondelok, 21.11.2022 12:59 | Posledná aktualizácia 22.11.2022 09:30

autor: SFZ, zdroj: SFZ

SAN PEDRO DEL PINATAR (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 20 rokov zvíťazili 2:1 v poslednom zápase počas prípravného kempu v Španielsku, ich súperom boli rovesníci zo Saudskej Arábie. O víťazstve sokolíkov rozhodli už v úvodnej štvrťhodine Šikula a Hollý.

Slovenskí reprezentanti vstúpili do pondelkového stretnutia aktívne. Už v 5. min si Jambor nabehol na skvelú prihrávku za obranu súpera, šiel sám na brankára Almermesha, náš útočník však pri zakončení trafil len gólmana.

V 11. min sa už mladí Slováci tešili z úvodného gólu. Loptu z rohového kopu predĺžil Jambor, tá sa dostala až k Šikulovi, ktorý ju poslal za bránkovú čiaru – 1:0.

Aktívny a vydarený vstup sokolíkov do stretnutia potvrdil v 13. min Hollý, ktorý zvýšil na – 2:0

V 14. min sa skvelým zákrokom prezentoval Baláž, ten zneškodnil volej k žrdi. V 17. min vystrelil Al Aliwa, jeho pokus letel tesne nad brvno. Ďalšiu nebezpečnú strelu vyslal súper v 34. min, lopta sa obtrela o žrď a odrazila sa mimo bráknu.

Po prestávke dvakrát pohrozil Abduallah. Najskôr vyslal technickú strelu, ktorá skončila tesne vedľa bránky, potom mu zakončenie prekazil Oravec, po jeho tečovaní lopta skončila na bočnej sieti.

V 71. min vystrelil z vnútra šestnástky Szolgai, Saudi jeho pokus zblokovali na roh. V 75. min delili sokolíkov od tretieho gólu len centimetre. Sauer posielal loptu do bránky, kde však brankára na čiare zastúpil jeden zo súperových spoluhráčov a vykopol ju.

V 77. min predviedol ďalší dobrý zákrok Baláž, ktorý chytil strelu Al Zubaidiho. V 80. min bol Baláž pozorný a opäť vyšiel úspešnejšie z mikrosúboja s Al Zubaidim.

V 83. min kombinovali slovenskí reprezentanti v šestnástke súpera. Griger chcel akciu zakončiť efektne pätičkou, loptu však netečoval dostatočne dôrazne.

V nadstavenom čase zahrávali hráči Saudskej Arábie priamy kop. Loptu si tesne pred čiaru ohraničujúcu šestnástku postavil kapitán Aljuwayr a zatočil ju presne nad múr do siete, čím určil konečný výsledok duelu – 1:2.

ALBERT RUSNÁK (tréner Slovenska U20): „Naša hra spĺňala všetky kritériá! Musím hráčom dať vysokú známku za predvedenú hru. Boli sme dominantní na lopte, fungoval repressing, vychádzali sme z ťažkých pressingových situácií súpera, najmä sme boli pokojní a trpezliví s loptou. Našu aktivitu sme pretavili v prvej 15-minútovke do dvojgólového vedenia. V druhom dejstve sme kontrolovali hru a trochu sme poľavili v agresivite a v behaní, ale súpera sme nepustili do žiadnej veľkej šance. V záverečnej štvrťhodine sme mali zápas uzavrieť tretím gólom, ale ani Sauerovi a ani Grigerovi sa to nepodarilo.“