U20 – Sokolíci tesne podľahli Japonsku, tréner Rusnák: Potešila ma reakcia po treťom góle

Štvrtok, 17.11.2022 16:10 | Posledná aktualizácia 18.11.2022 07:35

SAN PEDRO DEL PINATAR (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 20 rokov odohrali proti rovesníkom z Japonska prvý z trojice prípravných zápasov v Španielsku. Sokolíci podľahli súperovi z „krajiny vychádzajúceho slnka“ tesne 2:3.

V úvode stretnutia boli aktívnejší slovenskí mladíci. V 4. min sa po kombinácii dostal k strele Gajdoš, jeho pokus bol tečovaný na roh. Zahral ho Gajdoš, centroval Šikula, našiel Kóšu, ten loptu usmernil na bránku, ale jeden z japonských obrancov ju jemne tečoval a skončila na brvne.

V 9. min sa vystrelil spoza šestnástky Yashiki, lopta letela nad brvno. V 14. min vystrelil Koda, jeho pokus tesne minul našu bránku.

V 19. min sa do vedenia dostali Japonci. Nakai centroval zo strany, jeho prihrávku Takai poslal medzi tri žrde. Hrdina loptu vyrazil, lenže na dorážku Yashikiho bol prikrátky – 1:0.

Ďalší zaujímavý moment sa odohral v 32. min. Gajdoš sa dostal k odrazenej lopte, vystrelil, súper jeho pokus tečoval na roh. Ani v 44. min Slováci nevyrovnali. Strela Gažiho skončila nad hornou žrďou.

V 54. min strelili Japonci druhý gól. Kumatoriya rozohral rohový kop, našiel Matsukiho, ktorý loptu usmernil za bránkovú čiaru – 2:0.

V 67. min vystrelil Gajdoš, strela želaný cieľ nenašla.

V 75. min sa súper tešil z tretieho presného zásahu. Kumata presnou strelou prekonal Hrdinu – 3:0.

V 85. min znížil stav na 1:3 Sliacky. Nabehol si na prihrávku za japonskú obranu a krásnou strelou umiestnil loptu k spojnici.

V 87. min sa zo strany ihriska preštrikoval na os Sliacky a vystrelil. Brankár loptu vyrazil.

V 89. min prehrávali Slováci už len 2:3. Vybojovali si pokutový kop, ktorý bez problémov premenil kapitán Jambor.

V sobotu nastúpi výber trénera Alberta Rusnáka proti Indonézii, výkop stretnutia je o 12.00 h.

ALBERT RUSNÁK (tréner Slovenska 20): „Čo rozhodlo, že sme prehrávali? Mali sme dobrý vstup do zápasu, kde sme boli aktívni a po hlavičke Kóšu, ktorá skončila na brvne, sme sa mohli ujať vedenia. Potom sme začali ľahko strácať lopty, súper prevzal iniciatívu a využil naše zlé bránenie v boxe a ujal sa vedenia. Naša reakcia na gól bola dobrá, keď sme po peknej akcii mali tutovku, bol v nej Gajdoš, ale akcia sa neskončila gólom. V druhom polčase sme chceli zrýchliť našu hru, byť viac agresívnejší. Inkasovali sme druhý gól po štandardnej situácii, pri ktorej sa zrazil náš hráč s brankárom a pri treťom góle sme prepadli v defenzíve pri rýchlej rozohrávke súpera.

Potešila ma naša reakcia po treťom góle, keď mužstvo išlo za gólom svojou útočnou aktivitou. Vyústením našich dvoch gólov bolo zrýchlenie cirkulácie lopty – presadenie sa v krídelných priestoroch a spresnenie kombinácii. Hráči urobili rozdielové veci, ktoré sú potrebné pre dosiahnutie gólu.

Pre nás všetkých to bola výborná skúsenosť do budúcna hrať proti takému súperovi s takýmto herným systémom. Proti Indonézii dostanú priestor ďalší hráči. Musíme našu hru zrýchliť smerom dopredu a v defenzíve dbať na väčšiu zodpovednosť a kompaktnosť celého tímu.“