SR WU16 – Druhý jasný triumf na Development Cupe, aj Bosna dostala 3:1

Štvrtok, 25.4.2019 12:55 | Posledná aktualizácia 29.4.2019 07:39

zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalistky Slovenska do 16 rokov zdolali aj druhého súpera na Development Cupe v srbskom meste Stara Pazova. Bosnu a Hercegovinu zdolali rovnako ako Čiernu Horu 3:1. V poslednom stretnutí nastúpia proti domácemu Srbsku.

Zverenky trénera Jozefa Jelšica  položili základ víťazstva už v prvom polčase. V priebehu dvoch minút strelili dva góly. Skóre otvorila v 27. minúte Karina Pelikánová a o minútu pridala druhý zásah Sofia Anna Škerdová. Hneď po prestávke sa síce prihlásili o slovo aj súperky, keď v 42. minúte znížila Maja Jelčićová.

Víťazstvo definitívne poistila gólom v 57. minúte Klaudia Tyčiaková. Naše dievčatá nastúpia na posledný zápas turnaja v sobotu proti Srbsku.

BOSNA A HERCEGOVINA WU16 – SLOVENSKO WU16  1:3 (0:2)
42. Jelčićová - 27. Pelikánová, 28. Škerdová, 57. Tyčiaková.
Rozhodovala: Stolijkovićová (Srb.)
SLOVENSKO WU16: Králiková – Z. Lukáčová (41. Ťapajáková), Kršiaková (41. Kolárová), Hadbavná (41. Vravková), Mrocková (41. Tyčiaková) – Pelikánová (41. Hanková), Múčková (41. Retkésová), F. Kovaliková (41. Mudráková)– Škerdová (63. Hrdličková), Bederková (67. Halásová), Mazúchová (62. Bayerová). Tréner: Jozef Jelšic.
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU16): „Od prvej minúty bolo jasné, že zápas bude v našej réžii. Hrali sme našu hru, dobre sme kombinovali, boli sme nebezpeční smerom dopredu. Víťazstvo bolo zaslúžené, musím pochváliť dievčatá za výkon.“

Druhý zápas: Srbsko - Čierna Hora 3:2