WU17 - Česko - Slovensko 1:1

Nedeľa, 24.3.2024 15:58 | Posledná aktualizácia 2.4.2024 13:31
Základná zostava tímu WU17 na zápas kvalifikáciee ME 2024 v zápase proti Česku (24.3.2024).
autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Futbalová reprezentácia dievčat do 17 rokov remizovala v záverečenom vystúpení na turnaji 2. fázy kvalifikácie ME Ligy A v Nemecku s českými rovesníčkami 1:1. Jediný gól slovenského družstva strelila Tamara Kramlíková. Slovenky po dvoch prehrách - s Francúzskom 0:6, Nemeckom 0:2 a remíze 1:1 obsadili v skupine 4. miesto, čo znamená, že zostupujú do Ligy B. Na šampionát postupuje z 1. priečky Francúzsko.

JOZEF JELŠIC (tréner WU17): „Po dvoch defenzívnych dueloch so silnými súpermi, sme sa chystali na Česko s rešpektom. Chceli však tento zápas vyhrať. Prvý polčas sme hrali dobre, presadzovali sme sa aj smerom dopredu, tvorili sme si príležitosti a dali sme pekný gól, po ktorom sme viedli 1:0. Cez prestávku sme dievčatá upozorňovali, že druhý polčas bude ešte ťažší, chceli sme využiť brejkovú situáciu, keďže súper trochu otvoril hru, a streliť druhý gól. To sa nám, žiaľ, nepodarilo, začali sme púšťať Češky veľmi nízko, z čoho pramenil aj vyrovnávajúci gól. Baby odviedli maximum a zaslúžia si pochvalu.“