logo
SFZ

MONACObet liga - Pozornosť upriamená na čiaru zostupu

Piatok, 19.4.2024 15:33 | Posledná aktualizácia 19.4.2024 15:36
MONACObet liga Žilina-Malženice.jpg
Malženičanov čaká zápas jari s Dolným Kubínom.
zdroj: MŠK Žilina

BRATISLAVA (SFZ) - Stretnutia 25. kola MONACObet ligy sú rozvrhnuté do troch dní a pozornosť fanúšikov sa tentoraz upriami na dno tabuľky, keďže pôjde o priamy, tzv. šesťbodový zápas o vyhnutie sa druhej zostupovej priečke.

Kolo otvoria piatkovým večerným stretnutím Pohronia s rezervou Slovana. Domáci ukončili trojzápasovú sériu prehier remízou na ihrisku žilinskej rezervy a víťazstvom nad Malženicami. V úspešnom trende by mali pokračovať aj proti Slovanu B, s ktorým ešte nikdy neprehrali. Z 11 súťažných stretnutí si zapísali 9 výhier a dve remízy. Dokonca i v dvoch prípravných zápasoch sa zrodili víťazstvo a nerozhodný výsledok.

Sobotňajší program otvorí duel na Spiši. Posledný tím tabuľky si naposledy na domácom trávniku zaknihoval prvé víťazstvo v ročníku a naň by chcel nadviazať pred vlastnými fanúšikmi aj proti Trebišovu. Už aj preto, aby oddialil definitívu zostupu. Na štrnáste Malženice stráca 14 bodov a po tomto víkende sa bude hrať už len o 15 bodov. Proti Zemplínčanom to budú mať Spišiaci ťažké, lebo doteraz prehrali všetky tri vzájomné stretnutia na druholigovej úrovni. A hlavne, Trebišovčania na jar zbierajú body najmä u súperov. Vonku získali 7 bodov a doma získali jediný, keď naposledy remizovali s Humenným 1:1.

Líder z Komárna naposledy nepochodil na Myjave, ktorá si po víťazstve 2:0 pripísala prvé jarné víťazstvo. Štvorbodový náskok pred druhým Prešovom zachránili Komárnu Šamorínčania, ktorí doma zdolali práve Tatran 2:1. V derby je Komárno jasným favoritom a bolo by obrovským prekvapením, keby na jeho konto nepribudli všetky tri body. Už aj preto, že posledné dva vzájomné zápasy vyhralo trojgólovým rozdielom.

Za Komárnom sa ustálilo kvarteto tímov a práve medzi nimi sa odohrajú dva súboje. Druhý Prešov hostí piatu Považskú Bystricu a štvrté Humenné privíta tretiu Petržalku. Šarišania sa čoraz viac natrápia na zisk bodov. Naposledy doma ledva zdolali Myjavu, v Šamoríne ani nebodovali. A teraz ich čakajú nevyspytateľní Považania, ktorí chudobným dávajú a bohatým berú - prehrali na pôde poslednej Spišskej Novej Vsi, remizovali na ihrisku predposledného Dolného Kubína, no porazili tretiu Petržalku či naposledy vyhrali na pôde Liptovského Mikuláša. Prešovčania teda musia byť na pozore, no ďalšie zaváhania si už jednoducho nemôžu dovoliť, ak chcú ešte naháňať Komárno. Petržalke sa po otrasnom začiatku jari, keď získala iba dva body z troch zápasov, podaril reštart a po štyroch víťazstvách v rade nevzdala boj o barážovú priečku a nepríjemne dýcha na krk Prešovu. Stráca naňho iba 5 bodov. Humenné je posledným tímom v súťaži, ktoré na jar neprehralo, čo je celkom prekvapujúce. Navyše, doma neinkasovalo, keď všetky tri víťazstvá boli na nulu. Pod Vihorlatom to bude bezpochyby veľmi zaujímavý zápas MONACObet ligy s očakávanou návštevou kola.

Ako sme už naznačili, za určitých okolností môžeme už po tomto víkende spoznať prvého zostupujúceho. Stačí, ak Spišiaci nevyhrajú a Malženice zabodujú naplno. Týmto víťazstvom by však výraznejšie prehovorili aj do druhého zostupujúceho miesta. V priamom súboji s Dolným Kubínom by si tak Malženice vytvorili už 8-bodový náskok pred svojím súperom. Na jeseň vyhrali na Orave 3:0. Na jar vyhrali Malženice iba raz. Od víťazstva nad Trebišovom však ťahajú sériu troch prehier. Kubínčania na tom nie sú o nič lepšie. Po jeseni sa zastrájali, že chcú ešte ponaháňať Malženice, na ktoré mali šesťbodové manko, a dostať sa nad zostupovú čiaru. Po siedmich jarných zápasoch však na svojho súpera stiahli iba jediný bod…

Posledné dva zápasy sa odohrajú na žilinskej umelej tráve. Najprv sa na nej predstaví Liptovský Mikuláš v súboji s Púchovom a na druhý deň predpoludním na ňu vybehnú hráči žilinskej rezervy a Myjavy. A vôbec by sme sa nečudovali, keby práve v tomto zápase padlo najviac gólov v 25. kole MONACObet ligy. Žilinskí mladíci totiž majú bezkonkurenčne najgólovejšie skóre 49:48, takže v ich súbojoch vidia diváci v priemere 4 góly na zápas!

PROGRAM 25. KOLA

PIATOK

18.00: Pohronie - Slovan B

SOBOTA

14.00: Spišská Nová Ves - Trebišov
15.00:
Komárno - Šamorín (TV JOJ ŠPORT)
16.30:
Malženice - Dolný Kubín
16.30:
Prešov - Považská Bystrica
16.30:
Liptovský Mikuláš - Púchov
16.30:
Humenné - Petržalka

NEDEĽA

10.30: Žilina B - Myjava (TV JOJ ŠPORT)

Značky