ŽENY A – Izrael – Slovensko 2:2

Utorok, 16.7.2024 19:21 | Posledná aktualizácia 17.7.2024 09:34
Strelkyňa prvého gólu Slovenska v zápase kvalifikácie ME 2025 s Izraelom Kristína Košíková
autor: Timotej Pavlík, zdroj: SFZ

BUDAÖRS (SFZ) – V záverečnom zápase kvalifikácie o postup na ME 2025, hranom na neutrálnom ihrisku v maďarskom Budaörsi, sa zrodila pre Slovenky víťazná remíza. S Izraelom remizovali 2:2 a postúpili do baráže.

ŽENY A - SVK - Izrael
ŽENY A - SVK - Izrael - Patrícia Hmírová
ŽENY A - SVK - Izrael - Ľudmila Maťavková
ŽENY A - SVK - Izrael - Jana Vojteková

Naše reprezentantky vstúpili do zápasu lepšie a už v úvode 4. minúty vyskúšala pozornosť izraelskej brankárky spoza 16tky Mikolajová. V 8. minúte sa však dostali do brejku súperky a situáciu zahasila skvelým zákrokom až brankárka Korenčiová. V 14. minúte sa už ale Slovenky radovali – po rohu Hmírovej vyskočila na prednej žrdi Košíková a hlavou otvorila skóre. V 37. minúte však vyrovnala dobre hrajúca Selimhodžičová. Gól Izrael nabudil a tesne pred polčasovým hvizdom z brejku dokonala obrat Elinavová.

Prevaha Izraelčaniek pokračovala aj v úvode druhého dejstva a v 51. minúte musela opäť čarovať Korenčiová, ktorá svoje spoluhráčky následne podržala v 60., aj 61. minúte. Slovenky sa ale aj vďaka dobrým striedaniam trénera Kopúňa z náporu otriasli. Začali vyhrávať osobné súboje a drámu nedopustili. V 77. minúte našim ešte zobral gól ofsajdový verdikt, no o 12 minút neskôr sa už fantastickou ranou z vyše 30-tich metrov presadila striedajúca Bogorová a uzavrela skóre zápasu na konečných 2:2.