Ženy: Slovensko - Nigéria 2:2 (0:2)

Streda, 15.6.2011 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 16:00

EUGENDORF (SITA/SFZ) - V prípravnom zápase remizoval tím Zsolta Pakuszu s účastníkom finálového turnaja MS 2011

Slovensko - Nigéria 2:2 (0:2)

Góly SR: 53. Ondrušová, 88. Fecková

SLOVENSKO: Korenčiová - Bíróová, Mravíková (81. Haršányová), Kolenová, Šušková - Pračková (75. Bartovičová), Budošová (60. Klechová), Ondrušová, Škorvánková (86. Ištóková) - Balážiková (52. Strožová), Fecková (89. Šaraboková)

Zsolt Pakusza (tréner žien SR): "V prvom polčase sme sa museli vyrovnať s hustým dažďom a silným vetrom. Iba ťažko sme si zvykali na terén, ale aj na rýchlosť a výbornú fyzickú pripravenosť súperiek. V prvom dejstve sme mali jednu šancu, jednoznačne dominovala Nigéria a stav 0:2 bol pre nás prijateľný. Hra sa v druhom polčase vyrovnala, podržali sme loptu, dokázali sme rýchlo znížiť a v závere zaslúžene vyrovnať. Som spokojný s výkonom po zmene strán, dobre zahrala napríklad Škorvánková. Niektoré hráčky nastúpili na netradičných postoch, neskôr si ale zvykli a bolo to z ich strany lepšie. Teší nás, že sme po dlhšom čase zaznamenali priaznivý výsledok. V ďalších prípravných dueloch by sme chceli ešte niečo uhrať, aby sa zlepšila psychika hráčok. Táto generácia môže niečo dosiahnuť. V júli sa predstavíme v Slovinsku, v auguste si zmeriame sily s Rakúskom a Českom."