DEMIŠPORT LIGA – 5. kolo: V derby sa tešil Slovan, Žilinčanky deklasovali GFC

Nedeľa, 5.5.2024 19:52 | Posledná aktualizácia 6.5.2024 11:29
Hráčky MŠK Žilina
zdroj: Akadémia MŠK Žilina / Facebook

BRATISLAVA (SFZ) – Sumár výsledkov Demišport ligy

Najvyššia domáca súťaž žien pokračovala 5. kolom skupiny o titul a o udržanie sa. Ružomberčanky zvíťazili v zápase s vedúcou Myjavou 3:2. V 59. minúte vyhrávali už rozdielom triedy, v závere však ešte Myjavčanky strelili dva góly a duel zdramatizovali. Napriek prehre majú pred Ružomberkom päťbodový náskok na čele. V derby medzi bratislavským Slovanom a FC Spartak Trnava sa tešili domáce hráčky s výhry 2:1 Víťazný gól strelila v 51. minúte Zuzana Glézlová.

V skupine o udržanie sa predviedli Žilinčanky ofenzívny koncert a GFC regionálnej akadémii nadelili až 12 gólov. O štyri presné zásahy sa postarala Laura Čelková. Domáce hráčky zvíťazili aj v zápase prešovského Tatrana a AS Trenčín. Prešovčanky rozvlnili sieť štyrikrát a patrí im 2. priečka v skupine.

VÝSLEDKY:

Skupina o titul 5. kolo

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 3:2 (1:0)
Góly: 29. Žihlavníková, 52. Hrúziková, 59. Maslová - 79. Kovaliková (vl. gól) 81. Kramlíková

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:1 (1:1)
Góly: 23. Bereščáková, 51. Glézlová - 2. Cedulová

Skupina o udržanie 5. kolo:

MŠK Žilina - GFC regionálna akadémia 12:0 (6:0)
Góly: 4., 26., 39., 41. Čelková, 13. Kerešová, 23. Valová, 50., 84. Šmidová, 54. Plchová, 65., 71. Skortsová, 66. Časnochová

1.FC Tatran Prešov - AS Trenčín 4:0 (3:0)
Góly: 12., 30., 37. Macková, 81. Vašáková