SFZ

DEMIŠPORT LIGA – 7. kolo: V šlágri kola remíza Slovana s Ružomberkom, Prešov zdolal Petržalku

Utorok, 24.9.2024 15:48 | Posledná aktualizácia 24.9.2024 15:48
DEMIŠPORT LIGA_1. FC Tatran Prešov_7. kolo
Na snímke hráčky FC Tatran Prešov v kabíne po výhre 2:0 nad FC Petržalka.
zdroj: FB FC Tatran Prešov

BRATISLAVA (SFZ) – Sumár zápasov 7. kola Demišport ligy 2024/25.

Zápas kola sa hral v Bratislave, kde družstvo Slovana privítalo Ružomberčanky. Zápas priniesol očakávaný vyrovnaný priebeh i zápletku, na začiatku ktorej bol gól Rebeky Žihlavníkovej do siete Slovana v 76. min stretnutia. Ružomberčanky siahali na trojbodový zápis, no domáce boli proti a zásluhou Kataríny Tordajiovej v samom závere, v 90. minúte, vyrovnali na konečných 1:1. Pre Slovan je to už druhá remíza v aktuálnom ročníku, pre Ružomberčanky tretia a aj keď si vezú bod z ihriska súpera, po zápase ich škrelo, že neudržali vedenie až do záverečného hvizdu.

Šancu na bodový brejk tak využili dievčatá z Myjavy, keď v Trenčíne deklasovali domáci tím v pomere 9:0. Gólostroj odštartovala už v 3. minúte Dominika Kucharčíková, po polhodine hry zvýšila na 2:0 kanonierka Andrea Bogorová a v 38. min pridala tretí gól Katarína Vredíková. Po prestávke prišli ďalšie úspešné strelecké pokusy v podaní Moniky Pirťanovej a čistý hetrik Tamary Kramlíkovej, ktorá ho dosiahla v rozpätí 28 minút, od 53. do 81. minúty. V samom závere ešte navýšili skóre Iveta Neveďalová a štvorgólová Kramlíková, Myjavčanky sú tak na čele tabuľky s plným počtom bodov, hoci odohrali len päť zápasov a čakajú ich dve dohrávky.

Nenápadne sa posúva v tabuľke smerom hore FC Tatran Prešov. Po výhre 2:0 nad FC Petržalka patrí zverenkyniam trénera Luďka Kracla priebežná tretia priečka s trinástimi bodmi za štyri výhry a jednu remízu. Proti Petržalke sa gólovo presadili v druhej časti hry Vanessa Hrušovská Laura Bučková a stúpajúcu formu môžu Prešovčanky potvrdiť už v nasledujúcom kole, o týždeň, na pôde AS Trenčín.

Vyrovnaný zápas videli aj diváci v Trnave, kde domáci tím hostil Komárno. Ženy Spartaka viedli po dvadsaťminútovke 1:0, autorkou gólu bola Alexandra Eckerová. Ambície nováčika potvrdila v druhom polčase gólom Kinga Pajorová a Komárno tak naďalej drží krok so špičkou tabuľky.

Tri mimoriadne dôležité body vydoloval tím MŠK Žilina na ihrisku MFK Dukla Banská Bystrica. Skóre otvorila v 33. minúte Patrícia Hajeková, no domáce vyrovnali už o sedem minút neskôr zásluhou Daryny Lukachovej. Rozhodujúci gól priniesla 69. minúta a gól Rebeky Časnochovej, po ktorom si Žilinčanky pripísali druhé víťazstvo v aktuálnom ligovom ročníku a posunuli sa do stredu ligového pelotónu.