SFZ

DEMIŠPORT LIGA – Belasé ovládli derby

Pondelok, 26.9.2022 10:24 | Posledná aktualizácia 26.9.2022 10:24

autor: Hana Horňáková, zdroj: Instagram fcspartaktrnava_women

BRATISLAVA (SFZ) – Počas víkendu bolo na programe 7. kolo DEMIŠPORT LIGY – najvyššej súťaže žien. Šláger dopadol lepšie pre belasé, dokopy padlo 23 gólov.

Slovanistky hostili v ťaháku víkendu hráčky Spartaka Trnava. Dlho bol stav vyrovnaný, góly začali padať v 55. minúte. Najskôr sa presadila Paulina Hrdličková, o 20 minút si dala „vlastenca“ Patrícia Mudráková a skóre na 3:0 uzatvorila v 88. minúte opäť Paulina Hrdličková.

Najviac zásahov videli fanúšikovia v dueli MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín. Futbalistky domáceho družstva vyhrali 4:2 a dvakrát sa presadila Adriana Briššová a dva razy Lenka Mazuchová. Za hostky sa do listiny strelkýň zapísali Simona Pružinská s Natáliou Masárovou.

Päť gólov padlo na kopaniciach, Myjavčanky zdolali Petržalku 5:0. Dvakrát skórovali Jana Boorová a Andrea Bogorová. Raz sa z presného zásahu tešila Katarína Vredíková.

Rovnaký počet gólov videli aj priaznivci v meraní síl MŠK Žilina – MFK Ružomberok, ale hráčky s ružou na drese triumfovali 4:1, keď sa do čierneho postupne trafili Ema Králiková, Darina Hrúziková, Frederika Kovalikova a skóre uzatvorila zase Ema Králiková. Za domáce korigovala stav Daniela Michalcová.

Tri body do tabuľky si pripísali aj hráčky GFC regionálna akadémia, ktoré si poradili s futbalistkami FC Union Nové Zámky 4:0. Dvakrát dostala loptu do siete Sára Dianová a raz Katarína Košlabová s Lenkou Červenou.

Takto sa výsledky 7. kola premietli do tabuľky.