SFZ

DEMIŠPORT LIGA – 1. kolo: Myjava a Rožomberok nadelili súperom päťku, remíza v bratislavskom derby

Pondelok, 12.8.2024 11:30 | Posledná aktualizácia 12.8.2024 13:49
Ilustračná snímka z prípravného obdobia účastníkov Demišport ligy, nováčika KFC Komárno s trnavským Spartakom.
zdroj: FB FC Spartak Trnava

BRATISLAVA (SFZ) – Sumár zápasov 1. kola Demišport ligy 2024/25.

Sviatok ženského futbalu si vychutnali diváci v obci Imeľ, v domovskom stánku nováčika najvyššej ženskej domácej súťaže KFC Komárno, ktorý hostil v premiére ligového ročníka majstra z Myjavy. Favorit zápasu potvrdil svoje kvality už v prvej časti hry a od začiatku mal zápas pevne v rukách. V 7. min sa strelecky presadila Katarína Vredíková, do polčasovej prestávky sa na listinu strelkýň zapísali Kramlíková, Kucharčíková Nárožná. V druhom polčase pridali Myjavčanky piaty gól opäť zásluhou Vredíkovej a odviezli si domov tri body po výhre 5:0.

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v Žiline, kde excelovali Ružomberčanky. Všetkých päť gólov dosiahli v rozpätí od 14. do 32. minúty. Gólostroj spustila dvojgólová Tyčiaková, dvakrát sa strelecky presadila aj Žihlavníková a jeden pridala Liberdová. Ružomberčanky tak potvrdili formu z minulej sezóny a naznačili, že aj v aktuálnom ročníku s nimi treba rátať v boji o čelo tabuľky.

Vyrovnaný súboj prinieslo bratislavské derby. Do vedenia sa dostali belasé v 55. min, kedy si strelecký účet v Slovane otvorila posila Michaela Martišková. Petržalčanky gólovo odpovedali už o päť minút neskôr, kedy sa gólovo presadila Nikola Pavlíková. Ďalšie góly už diváci nevideli a tak sa tímy rozišli po nerozhodnom výsledku 1:1.

Remízový rezultát priniesol aj duel prešovského Tatrana s MFK Dukla Banská Bystrica. Na Šariši dominovali obrany a tak sa družstvá rozišli po bezgólovej remíze 0:0. Na góly bohatý zápas videli diváci v Trenčíne, kde hráčky domáceho AS zdoali trnavský Spartak 4:1 po góloch Kunkovej, Mihálikovej, dva góly zaznamenala Levaiová, v drese Trnavy skórovala Bederková.