logo
SFZ

DEMIŠPORT LIGA – Po 4. kole stopercentné už len Myjavčanky, zásnuby kapitánky Prešova

Kapitánku Prešova Dianu Mackovú po zápase s GFC regionálna akadémia požiadal priateľ Damián o ruku. So snúbencami (hore v strede) si urobili spoločnú pamiatku aj ďalší členovia tímu.
autor: Tatran Dievčatá, zdroj: Facebook Tatran Dievčatá

BRATISLAVA (SFZ) – Jedno víťazstvo domácich, jedna remíza, tri výhry hostiek a 17 gólov – to je základná charakteristika 4. kola DEMIŠPORT LIGY – najvyššej súťaže žien.

Po víkende je jediným družstvom bez straty bodov majstrovský Spartak Myjava. Jej hráčky sa v sobotu tešili z triumfu na pôde hráčok MŠK Žilina 5:1. Za kopaničiarky sa presadili Vredíková, Retkesová, Bogorová, Kucharčíková a Boorová. Za šošonky skórovala Bučková. „Do zápasu sme šli s jasný cieľom, vyhrať. Žilina má mladé a bojovné družstvo. Vedeli sme, že body budeme musieť vybojovať. V prvom polčase bol náš prejav nervózny, čo sa odrazilo na hre. V druhom sme sa snažili viac herne presadiť a plniť si svoje úlohy. Musíme popracovať na zlepšení štandardných situácií a efektivity zakončenia,“ konštatovala pre sociálne siete Myjavčaniek autorka úvodného gólu proti Žiline Katarína Vredíková.
Záznam zápasu TU!

Tri body si z hlavného mesta odviezli futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica. Tie zdolali hráčky Slovana Bratislava 2:1. Banskobystričanky sa tešili po góloch Mazuchovej a Havranovej, za belasé sa zapísala do gólových štatistík Droppová. „Slovan je momentálne vo fáze prestavby družstva, ale stále je to veľká značka a jeden z najsilnejších súperov v rámci Slovenska. Nastúpili sme so snahou čo najviac kontrolovať loptu a nepustiť domáce hráčky do tlaku. Po rýchlom protiútoku sme sa dostali do vedenia. Organizovanou hrou sme súpera pustili v prvom polčase len do jednej veľkej šance a z protiútokov sme dokázali ohrozovať súperovu bránku. V druhom polčase sme sa nechali zatlačiť, naše útočníčky mali menšiu podporu. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól domácich a ďalší tlak. Po obrovskej nepremenenej šanci domácich však dostali naše dievčatá akoby druhý dych. Síce s obrovským rizikom a otvorenou obranou, ale začali sme hrať na víťazstvo, čoho výsledkom bol druhý gól. Tento posun v myslení si najviac vážime. Inokedy by sme s takýmto súperom bránili remízu. Dievčatá to v závere o desiatich oddreli, za čo si zaslúžia obdiv. Víťazstvo je veľkou satisfakciou pre všetkých, ktorí podporujú ženský futbal v Bystrici a pomohli ho udržať nad vodou,“ vyhlásil pre bbonline.sk asistent trénera Dukly Martin Iliaš.

Triumf 2:1 zaknihovali aj Trenčianky na pôde FC Petržalka. Za AS sa presadili Žitňáková so Strakovou, za Petržalčanky korigovala stav Pavlíková.

Ako jediný tím, ktorý sa tešil z troch bodov na domácom ihrisku, bol MFK Ružomberok. Liptáčky zvíťazili nad FC Spartak Trnava 3:0. Pod výsledok sa gólovo podpísali Maslová a dvakrát Hrúziková.
Záznam zápasu TU!

Body si po remíze 1:1 podelili 1. FC Tatran Prešov s GFC regionálna akadémia. Za domáce otvorila stav stretnutia Lovásová a za GFZ vyrovnala Mattová. Po dueli boli prítomní svedkami zásnub, keď kapitánku Dianu Mackovú požiadal o ruku priateľ Damián. Odpoveď bola áno.
Záznam zápasu TU!

DružstvoZVRPSkóreBForma
1Spartak Myjava550034:315
V
V
V
V
V
2MFK Ružomberok641120:613
P
V
V
V
R
3MFK Dukla Banská Bystrica641112:1013
V
P
V
R
V
4FC Spartak Trnava640215:512
P
V
P
V
V
5AS Trenčín63038:219
P
V
V
V
P
6ŠK Slovan Bratislava futbal52127:97
V
P
P
R
V
71. FC TATRAN Prešov612312:185
R
P
R
P
V
8MŠK Žilina611411:184
V
P
P
R
P
9FC Petržalka50146:131
R
P
P
P
P
10GFC regionálna akadémia50143:251
P
R
P
P
P

Program 5. kola

09.09 09:00
MFK Dukla Banská Bystrica
MFK Dukla Banská Bystrica
1 - 6
MFK Ružomberok
MFK Ružomberok
Koniec
09.09 09:00
AS Trenčín
AS Trenčín
2 - 1
MŠK Žilina
MŠK Žilina
Koniec
09.09 09:00
FC Spartak Trnava
FC Spartak Trnava
6 - 0
1. FC TATRAN Prešov
1. FC TATRAN Prešov
Koniec
23.09 13:00
GFC regionálna akadémia
GFC regionálna akadémia
-
FC Petržalka
FC Petržalka
11.10 17:00
Spartak Myjava
Spartak Myjava
-
ŠK Slovan Bratislava futbal
ŠK Slovan Bratislava futbal

Značky