DEMIŠPORT LIGA – Šláger pre Myjavu

Pondelok, 19.9.2022 12:08 | Posledná aktualizácia 19.9.2022 12:08
Myjavčanky oslavujú výhru nad Trnavou.
autor: Spartak Myjava ŽENY- oficiálna stránka, zdroj: Facebook Spartak Myjava ŽENY- oficiálna stránka

BRATISLAVA (SFZ) – DEMIŠPORT LIGA – najvyššia súťaž žien má za sebou 6. kolo. Fanúšikovia videli 19 gólov, zrodili sa dve remízy a tri výhry hostiek.

Šláger kola sa hral v Jaslovských Bohuniciach, kde hráčky Spartaka Trnava privítali futbalistky Spartaka Myjava. Tri body si pripísali kopaničiarky, ktoré triumfovali 2:0. Gólovo sa v 2. polčase presadili Sára Kršiaková a Nikoleta Hucovičová.

„Po náročnom letnom programe sme využili reprezentačnú prestávku a zodpovedne sa pripravili na tento zápas. Od začiatku sme hrali svoju hru. Prvý polčas bol v našej réžii, po strate lopty sme aktívne napádali a súpera do ničoho nepúšťali. Vypracovali sme si množstvo šancí, ale jediný problém bola efektivita v zakončení. Streleckú smolu sme prelomili na začiatku druhého polčasu. Posledných desať minút išiel súper do rizika, otvoril hru a po rýchlom protiútoku sa nám podarilo pridať ešte jeden gól. Víťazstvo je z môjho pohľadu zaslúžené a ak zapracujeme na zvýšení efektivity v zakončení, tak sa priblížime k tomu, čo chceme hrať v ďalších zápasoch tejto sezóny,“ povedal pre instagramový profil spartak_myjava_zeny asistentka trénera Iveta Neveďalová.

V druhom šlágri víkendu hostili Ružomberčanky futbalistky Slovana Bratislava. Plný počet domov si domov odviezli hráčky z hlavného mesta, ktoré sa tešili z výhry 1:0. O výsledku rozhodla v 60. minúte Natália Látal.

Tretiu výhru družstva hostí zaznamenali Banskobystričanky, ktoré na pôde FC Petržalka triumfovali 5:3. Bol to aj najgólovejší duel 6. kola. Za domáce skórovali Nikola Pavlíková, Sabina Krčová a Karina Zušťáková. Za Duklu sa do listiny strelkýň zapísali Vanessa Dunajská, Adriana Briššová a trikrát Lenka Mazuchová.

Nerozhodné výsledky sa zrodili v stretnutiach GFC regionálna akadémia – AS Trenčín a FC Union Nové Zámky – MŠK Žilina. Oba zápasy sa skončili remízou 2:2.