DEMIŠPORT LIGA – Ťahák pre Myjavu

Pondelok, 18.9.2023 06:43 | Posledná aktualizácia 18.9.2023 06:43
Pozápasova radosť hráčok Banskej Bystrice.
autor: MFK Dukla Banská Bystrica - ženy, zdroj: Facebook MFK Dukla Banská Bystrica - ženy

BRATISLAVA (SFZ) – Šláger pre Myjavčanky, spolu 24 gólov, dve víťazstvá domácich, jedna remíza a dve výhry hostiek. To je 6. kolo DEMIŠPORT LIGY - najvyššej súťaže žien v kocke.

Šláger víkendu prilákal na tribúny v Ľubochni 120 divákov. Ružomberčanky v ťaháku kola hostili Spartak Myjava a dlho to vyzeralo na deľbu bodov. Kopaničiarky sa však gólovo nakopli v záverečných minútach duelu, keď rozhodli o zisku troch bodov. „Zápas s Ružomberkom bol pre nás náročný, vedeli sme, že súperky budú súbojové a terén bude ťažký k čomu sme sa snažili prispôsobiť aj predzápasové tréningy. Do zápasu sme vstúpili rýchlym gólom, ale do polčasu sa súperkám podarilo vyrovnať. Po inkasovanom góle sme začali hrať trochu nervózne, domáce sme ale do ďalších šancí nepustili. V druhom polčase sme mali hru pod kontrolou, pomohli nám aj striedania. Hráčky priniesli do našej hry nové sily a v 87. min sa nám podarilo gólovo presadiť. O tri minúty neskôr sme potvrdili kvalitu a odniesli si domov potrebné tri body, ktoré nás posunuli na prvú priečku tabuľky,“ zhodnotila pre sociálne siete Spartaka Myjava hráčka Laura Retkesová.
Záznam zápasu TU!

Domov si plný počet bodov odviezli aj Banskobystričanky, ktoré zvíťazili na pôde hráčok Spartaka Trnava. Dukla sa ujala vedenia v 6. min, keď sa do listiny strelkýň zapísala Mazuchová, v 57. min vyrovnala Martišková. O triumfe družstva zo stredného Slovenska rozhodla v 81. min Havranová.

Po troch dueloch bez víťazstva, opäť naplno bodovali futbalistky ŠK Slovan Bratislava. Belasé zdolali AS Trenčín 2:0. V 44. min sa tešili domáce po zásahu Tomčíkovej a v 50. min uzavrela skóre Droppová.

Víťazstvo 7:0 oslavovali hráčky MŠK Žilina nad GFC regionálna akadémia. Gólové štatistiky si vylepšili o dva zásahy Michalcová s Ďurišovou a po jednom presnom zásahu pridali Poliaková s Valovou a raz svoju brankárku prekonal šošonka Griačová.

Remízou 4:4 sa skončilo stretnutie 1. FC Tatran Prešov – FC Petržalka. Za domáce trikrát skórovala Lovásová a raz sa presadila Havírová, za hostky do čierneho trafili dvakrát Rigová a raz Schmidtová s Pavlíkovou. „Opäť sme nevyhrali dobre rozbehnutý zápas. Prvú polhodinu sme hrali výborný nátlakový futbal a zaslúžene sme viedli 2:0. V druhom polčase sme zvýšili na 3:0, no nedali sme si pozor na brejky súpera, ktoré boli v druhom polčase veľmi nebezpečné. Úplný záver zápasu sme zase pokazili a súper dvoma gólmi vyrovnal. Musíme si zvyknúť, že v prvej lige je treba udržať koncentráciu celých 90 minút, lebo súperi trestajú každú chybičku. Divákom, ktorých prišlo vyše 100, ďakujeme za podporu,“ uviedol pre facebookový profil Tatran Dievčatá tréner družstva Peter Lupták.