logo
SFZ

DEMIŠPORT LIGA – V barážovom dueli o postup do najvyššej ligovej súťaže suverénny triumf 1. FC Tatran Prešov

Štvrtok, 22.6.2023 14:22 | Posledná aktualizácia 22.6.2023 18:38
Snímka z odovzdávania trofeje pre víťazný tím II. ligy žien skupiny B - 1. FC Tatran Prešov.
Snímka z odovzdávania trofeje pre víťazný tím II. ligy žien skupiny B - 1. FC Tatran Prešov.
zdroj: FB Ženský futbal na Slovensku

POPRAD (SFZ) – 11. júna 2023 bol štadión NTC v Poprade dejiskom kvalifikačného duelu o postup do ženskej Demišport ligy. V priamom súboji dvoch víťazov druholigových súťaží, skupiny A a B, sa z postupu do najvyššej ligovej súťaže tešili hráčky 1. FC Tatran Prešov, ktoré zdolali družstvo KFC Komárno 4:0.

V úvode zápasu sa z brejkových akcií dostávali do šancí hráčky Komárna, no boli to Prešovčanky, ktoré sa po polhodine hry ujali vedenia, keď Krístiná Sivčová si narazila loptu s Glodovou a po zaváhaní obrany súpera poslala loptu zblízka do opustenej brány – 1:0. Rovnaká hráčka sa postarala aj o druhý gól v bránke Komárna v 59. minúte. Mihoková sa prebila v strede poľa medzi niekoľkými hráčkami a po kombinácii so Sivčovou si lopta našla cestu do siete a Prešovčanky viedli 2:0. Strelecky disponovaná Sivčová si pripísala o šesť minút hetrik a po jej góle z pokutového kopu bolo viacmenej o osude zápasu rozhodnuté. Zásluhu na tomto góle mala najmä dobre hrajúca Glodová, ktorú len za cenu faulu a žltej karty zastavila v pokutovom území Tímea Surányi a Prešovčanky tak mali po premenenej penalte víťazstvo na dosah. Definitívnu postupovú bodku pridala v 78. min exportnou strelou z 30m Lea Bekečová a 1. FC Tatran Prešov tak oslavuje postup do ženskej Demišport ligy 2023/24.

1. FC Tatran Prešov – KFC Komárno 4:0 (1:0)

Góly: 32., 59., 65. (3. z 11m) Sivčová, 78. Bekečová
ŽK: Vraukóová, Surányi (Komárno)
R: Gregorec – Železňák, Melicher
1. FC Tatran Prešov: Valenčinová – Gumanová (73. Knišová), Jusková (82. Ivanecká), Mihoková, Bekečová, Havírová (46. Moravcová), Chomová, Macková, Glodová, Sivčová (89. T. Petrášová), Rumančíková. Tréner: Peter Lupták.
KFC Komárno: Mayer – Závogyán (69. Melichárková), L. Nagyová, Surányi, Csicsóová, Gaál, Pintér (61. Benkóczká), Pajorová (67. Tóközi), V. Németh, Vraukóová, Lelovics. Tréner: Eugen Nagy.

HLASY PO ZÁPASE:

Peter Lupták (tréner 1. FC Tatran Prešov): „Prežili sme úvod, v ktorom mali hráčky Komárna tri vyložené šance z brejkov. Vedeli sme o útočnej kvalite súperiek, napriek tomu sme ich pustili do sľúbných gólových príležitostí. Našťastie sme to ustáli a v ďalšom priebehu hry sme dokázali súperky zdolať. Pred vstupom do prvoligovej súťaže budeme musieť posilniť káder, v základnej zostave dnes nastúpili až tri žiačky. Aktuálne máme zranených až sedem hráčiek, neviem koľko z nich sa do štartu nového ročníka stihne vyliečiť, nie je možné aby dorastenky absolvovali tak veľkú záťaž. Dnešný zápas rozhodla tímovosť, chcel by som vyzdvihnúť každú hráčku, ktorá dnes zasiahla do zápasu.

Eugen Nagy (tréner KFC Komárno): „Bohužiaľ, dnes to nevyšlo. Zaslužili sme si postup. My sme nevyužili šance, súperky áno. Je smutné, že sme vyhrali druholigovú súťaž, ale nepostúpili sme automaticky do prvej ligy. V prvom polčase sme mali využiť šance, mohli sme vyhrávať 3:1, nestalo sa tak, odchádzame bez vytúženého postupu. Gratulujem súperkám k postupu, my si potrebujeme oddýchnuť, popremýšlať, pred štartom nového ročníka posilniť káder. Mrzí ma, že sme úsilie nedotiahli až do konca, mám pocit, že patríme do prvej ligy, napriek tomu som spokojný s tým, čo dievčatá dokázali.

Ženy 1. FC Tatran Prešov - nový účastník Demišport ligy 2023/24.
Ženy 1. FC Tatran Prešov - nový účastník Demišport ligy 2023/24.
zdroj: FB Ženský futbal na Slovensku
SFZ

Značky