logo
SFZ

FL/II. LIGA – Baráž o najvyššiu súťaž, ViOn a Prešov majú rovnaký cieľ

Utorok, 23.5.2023 08:40 | Posledná aktualizácia 23.5.2023 08:40
ViOn padol do baráže po prehre s Michalovcami.
ViOn padol do baráže po prehre s Michalovcami.
autor: Tlačová agentúra SR

PREŠOV (SFZ) – Druhé mužstvo II. ligy 1. FC Tatran Prešov a zástupca najvyššej súťaže FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvedú barážové súboje o miestenku vo Fortuna lige pre budúcu sezónu. Dnešný duel má výkop o 15.30 h v Ličartovciach, odveta je na programe v piatok o 20.30 h v Zlatých Moravciach.

Hráči Zlatých Moraviec podľahli v poslednom kole najvyššej súťaže Michalovciam 0:1 a definitívne tak obsadili predposlednú priečku, ktorá znamená účasť v barážovom dvojzápase. „Myslím si, že v baráži sme spravodlivo. Teraz je na nás, aby sme boli rozumní a využili najbližšie hodiny a dni na to, aby sme baráž zvládli,“ povedal pred fcvion.sk tréner ViOn-u Ivan Galád

Prešovčania sa pohybovali dlho na čele II. ligy, v závere ročníka však padli na druhé miesto. Ich sen o najvyššej súťaži je stále reálny. „Na baráž sa tešíme, máme druhú šancu postúpiť do Fortuna ligy. Urobíme všetko preto, aby sa nám to podarilo, aby sme dostali Tatran Prešov, kam patrí. Samozrejme, favorit bude ako ligové mužstvo ViOn, ale verím, že nám to môže vyhovovať. To sa však ukáže až v samotnom dvojzápase,“ uviedol v rozhovore pre Facebook FC Tatran Prešov Jozef Dolný, ktorý sa stal s 19 gólmi aj najlepší strelcom už uplynulého druholigového ročníka.

Dvojzápas odvysiela Dajto.

Doposiaľ sa v každej baráži sa tešil zástupca najvyššej súťaže. V sezóne 2017/18 uspela Senica proti Skalici (1:2, 1:0). V ročníku 2018/19 sa zachránil AS Trenčín, ktorý si poradil s FK Poprad (0:2, 4:1). V covidovej sezóne 2019/20 FC Nitra nepustil do najvyššej súťaže hráčov FK Dubnica nad Váhom (0:0, 3:0). V ročníku 2020/21 si zachoval fortunaligovú príslušnosť FK Senica, ktorý vyradil MFK Dukla Banská Bystrica (2:1, 1:1). V minulej sezóne sa baráž nehrala, keďže z najvyššej súťaže vypadli až tri mužstvá – posledný FK Pohronie a pre nesplnenie licenčných kritérií ŠKF Sereď a FK Senica.

Branislav Sarňák

Značky