FUTSAL – Drahovský a reprezentační spoluhráči: Podporujeme kandidatúru Tomáša Takáča | Slovenský futbalový zväz

FUTSAL – Drahovský a reprezentační spoluhráči: Podporujeme kandidatúru Tomáša Takáča

Tomáš Takáč a Tomáš Drahovský v Barcelone.

BARCELONA (SFZ) – Jedným z bodov Riadnej a zároveň volebnej konferencie Slovenského futsalu (19.6.) bude aj voľba prvého muža slovenského futsalu. Jedným z kandidátov na post predsedu SF je aj bývalý hráčsky agent, dnes  manažér športových podujatí či sústredení, Tomáš Takáč. Jeho kandidatúru podporujú slovenskí futsaloví reprezentanti Gabriel Rick, Peter Kozár, Matúš Kyjovský a na pondelkovom osobnom stretnutí v Barcelone aj aktuálne najlepší strelec španielskej ligy Tomáš Drahovský.

Tomáša Takáča netreba vo futsalových kruhoch predstavovať. V minulosti aktívny hráč, neskôr agent s licenciou FIFA a aktuálne manažér, resp. organizátor športových podujatí. Podľa jeho slov dozrel čas realizovať svoje vízie o smerovaní slovenského futsalu a posunúť tento šport na Slovensku na vyššiu úroveň. Počas týždňa sa stretol s oporou futsalovej reprezentácie a hráčom španielskeho Catgas Santa Coloma, Tomášom Drahovským. „Išlo viacmenej o priateľské stretnutie, samozrejme, ústrednou témou bol futsal. Tomáš prežíva v Španielsku skvelú sezónu a aktuálne je zaslúžene na čele tabuľky strelcov. Je to výborný človek, skvelý futsalista a správny profesionál. V Španielsku má výborné meno. Takýchto hráčov si musíme vážiť aj u nás na Slovensku. Budem mu v jeho kariére držať palce nielen na klubovej, ale aj reprezentačnej úrovni a verím, že ak sa stanem predsedom Slovenského futsalu, bude mať slovenský futsal základňu, z ktorej môžu vyrásť hráči podobných kvalít," povedal Tomáš Takáč.

Reč prišla aj na tému kandidatúry. Tomáš Drahovský sa oboznámil s víziami a predstavami kandidáta na post predsedu Slovenského futsalu Tomáša Takáča o smerovaní tohto športu na Slovensku. „Živo sa zaujímal o detaily, mal som zo stretnutia veľmi dobrý pocit. Som presvedčený, že z Tomášovej strany neišlo iba o formálny súhlas, sme na jednej vlne, čo mi dodáva ďalšiu energiu a chuť pretaviť v budúcnosti predstavy do reality,“ povedal po stretnutí Tomáš Takáč. O názor sme požiadali aj Tomáša Drahovského. "Stretnutie ma utvrdilo v tom, že by to mohol byť muž na správnom mieste. Stotožňujem sa s Tomášovou predstavou o smerovaní slovenského futsalu a pri voľbe predsedu SF mu prajem veľa šťastia." povedal priamo v Barcelone Tomáš Drahovský.

Spoločnosť v jednej z priľahlých reštaurácii v blízkosti barcelonskej baziliky im spríjemnil aj Marcos Angulo. Španielsky odborník bol v nedávnej minulosti trénerom  slovenskej futsalovej reprezentácie. „A bol to práve on, kto dal Tomášovi Drahovskému príležitosť debutovať v reprezentácii,“ doplnil Tomáš Takáč a dodal: „Diskutovali sme aj o možnostiach vzdelávania slovenských futsalových trénerov v spojitosti so španielskymi odborníkmi. Španieli futsal milujú a majú skúsenosti, ktoré by mohli slovenských trénerov obohatiť. Pre zaujímavosť, štvrtým do partie v Barcelone bol brankár slovenskej reprezentácie Marek Karpiak, brat priateľky Tomáša Drahovského.“

Zľava bývalý kouč slovenskej reprezentácie Marcos Angulo, kandidát na post predsedu Slovenského futsalu Tomáš Takáč a reprezentanti SR Tomáš Drahovský a Marek Karpiak.

Ku kandidatúre Tomáša Takáča sa vyjadrili aj ďalší hráči slovenskej futsalovej reprezentácie. Opora Mimelu Lučenec Matúš Kyjovský spomína na časy, kedy sa stretávali na palubovke ako spoluhráči. „Naše prvé stretnutia sa viažu k pôsobeniu v Slovmaticu, nastupovali sme občas proti sebe v 2. lige, neskôr sme sa zblížili a dodnes sme priatelia. Tomáša vnímam ako jedného veľmi zodpovedného človeka, ktorý určite vie akým smerom posunúť futsal na Slovensku dopredu. Spomínam si ako nám zorganizoval, spolu s  Vladom Ambrozekom, zájazd do Spojených arabských emirátov. Nastúpili sme proti trom domácim klubom a reprezentácii Saudskej Arábie. Všetko bolo zorganizované tip-top, už vtedy bolo evidentné, že to môže dotiahnuť vysoko. Za mňa je to správna voľba.“

Jeho slová podčiarkli slová reprezentačných spoluhráčov a legionárov českého SK Interobal Plzeň Gabriela Ricka a Petra Kozára. „Aj ja som si v samých začiatkoch zahral s Tomášom na palubovke, je to mladý ambiciózny muž, ktorý sa pohybuje vo futsale ako ryba vo vode. Má kontakty doma i v zahraničí, komunikuje s ľuďmi z UEFA, organizoval Ligu majstrov v Lučenci a v Bratislave s pozitívnymi hodnoteniami z UEFA. Mohol by byť tým novým osviežujúcim impulzom pre slovenský futsal. Súčasný predseda pán Dobšovič urobil pre tento šport v našej krajine maximum, za čo mu patrí vďaka. Zároveň si myslím, že nastal čas posunúť slovenský futsal vďaka novým prístupom a nápadom ďalej a Tomáš Takáč je muž, ktorý vie ako na to,“ povedal Gabriel Rick, jeden z reprezentantov, ktorí sa v nedávnej kvalifikácii o postup na ME 2022 podpísali pod historicky prvý postup Slovákov na záverečný turnaj ME.

Jeho klubový a reprezentačný spoluhráč Peter Kozár dodal: „Pýtate sa na Takiho? Keď sme hrávali proti sebe, ešte sme sa nepoznali, ale mal povesť technického, rýchleho hráča a na palubovke to v každom zápase dokazoval. Je to skvelý, nekonfliktný a jazykovo zdatný manažér, zorganizoval nám niekoľko sústredení. Jednoducho muž činov. Komunikuje a spolupracuje so Slovenským futbalovým zväzom, čo vnímam tiež ako veľmi dôležitý aspekt. Som presvedčený o tom, že Tomáš Takáč je človek, ktorý má schopnosti a potenciál posunúť slovenský futsal výrazne dopredu.“

TOMÁŠ DRAHOVSKÝ

TOMÁŠ TAKÁČ

Značky