GRASSROOTS: Gólik na návšteve v MŠ v Rusovciach

RUSOVCE (SFZ/PETER ZEMAN) – Maskot „Gólik“ navštívil deti z materskej školy v Rusovciach a absolvoval s nimi pohybové aktivity v rámci projektu „Dajme spolu gól“.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

RUSOVCE (SFZ/PETER ZEMAN) – Maskot „Gólik“ navštívil deti z materskej školy v Rusovciach a absolvoval s nimi pohybové aktivity v rámci projektu „Dajme spolu gól“.

Ak by ste hľadali pravú futbalovú idylku, našli by ste ju minulý štvrtok (12. apríla) v areáli ZŠ s MŠ v Rusovciach. Hlavnými aktérmi boli chlapci a dievčatá miestnej materskej školy. Pod drobnohľadom dvojice trénerov absolvovali „tréning“ alebo presnejšie – pohybové aktivity. Deti v jednotných žltých tričkách, odhodlanie a úsmevy na ich tvárach, pripravené miniihrisko a hlavná hviezda dopoludnia maskot Gólik, boli aktérmi futbalovej 45-minútovky plnej pohody, zábavy, pohybu a samozrejme gólov.

Na ihrisku bolo vzruchu viac než dosť. Tréneri, deti i Gólik vzali svoje úlohy veľmi vážne. Na pripravených miestach deti prekonávali prekážky, predvádzali ukážkové slalomy s loptou na nohe a ak sa nejaký ten pokus nevydaril, nič to, kamarát Gólik ukázal ako sa s tým vysporiadať nabudúce lepšie. Snahu nebolo možné uprieť nikomu, ak by sme si pomohli rétorikou televíznych komentátorov, mohli by sme povedať, že sa bojovalo o každý centimeter ihriska. A to najmä v zápasoch. Na konci pohybových hier sa hralo na dve brány a padali pekné góly.

A tie treba predsa aj náležite osláviť. Testom si prešiel aj maskot s príznačným menom Gólik. Keď po jednej z vydarených akcií asi desať detí v radostnej eufórii, po vzore oslavujúcich futbalistov góly a la Liga majstrov naskákalo na Gólika, bol rád, že sa z tej kopy oslavujúcich detí dostal. Oprášil svoj kostým, trochu sa vydýchal a pokračoval v zápase ďalej.

O tom, že deti poznajú pomery na aktuálnej futbalovej mape Slovenska svedčí výrok jedného asi päťročného futbalistu krátko po tom, čo deťom zo základnej školy skončila veľká prestávka, počas ktorej obkolesili ihrisko a so záujmom sledovali, čože sa to deje u nich na škole. Keď sa rozpŕchli naspäť do tried, hrdo zahlásil: „Pán tréner videli ste? Bolo tu viac ľudí ako na Slovane!“

Deti si zašportovali, Gólik splnil svoju misiu a jeho tour po Slovensku pokračuje ďalej. Už v utorok zavíta do materskej školy v Dunajskej Strede a my budeme opäť pri tom.

 

Značky