logo
SFZ

II. LIGA – Zmažú v 4. kole Spišiaci nulu na bodovom účte?

Druhá najvyššia súťaž pokračuje 4. kolom.
autor: Jakub Homola, zdroj: Facebook FC Petržalka

BRATISLAVA (SFZ) – Do troch hracích dní sú rozdelené zápasy 4. kola II. ligy.

V piatok o 19.00 h si zmerajú sily tímy zo samotného dna tabuľky. Predposledný FK Pohronie Žiar nad Hronom privíta posledný FK Spišská Nová Ves. Domáci majú v aktuálnom ročníku na konte jeden bod a skóre 1:4. „Čaká nás doma nováčik zo Spišskej Novej Vsi a my už chceme zabrať naplno pred domácimi divákmi. Očakávame však ťažký zápas, ale musíme urobiť všetci spoločne viac pre víťazstvo, ako tomu bolo v prvých troch kolách. Verím, že po záverečnom hvizde sa budeme tešiť a prepíšeme si do tabuľky prvú výhru,“ uviedol pre fkpohronie.sk tréner Rastislav Urgela. Spišiaci majú v kolónke bodov nulu a skóre 1:5. „V doterajších zápasoch sme herne nesklamali, mali sme mať na konte minimálne štyri body, no sme, žiaľ, bez bodu. Tlak sa bude určite stupňovať, ale verím, že v najbližších dueloch sa k nám prikloní aj šťastie a budeme získavať body,“ povedal pre fksnv.sk tréner mužstva Branislav Ondáš.

Druhou dvojičkou je Spartak Myjava a MFK Dolný Kubín. Tímy sa v minulej sezóne streli tri razy, v lige raz zvíťazila Myjava 2:1, raz Dolný Kubín 3:1 a v Slovnaft Cupe sa zrodil triumf Spartaka 4:1.

Šláger kola je na programe v sobotu o 16.30 h v Šali, kde má prechodný domov KFC Komárno. Jeho hráči hostia 1. FC Tatran Prešov. V oboch minulosezónnych dueloch vyhrali futbalisti z juhu Slovenska 3:0 a 2:1.

OFK Malženice sa predstaví na pôde MŠK Púchov. Malženičania v uplynulom kole všetkých prekvapili, keď triumfovali nad Prešovom 2:0, čo boli ich prvá výhra v II. lige. Púchovčania doposiaľ dvakrát triumfovali a raz remizovali.

Naposledy, keď sa skrížili ich cesty, bola z toho remíza 3:3. Teraz MŠK Považská Bystrica a Slavoj Trebišov narazia na seba opäť a opäť na Považí.

V nedeľu o 10.30 h majú výkop tri súboje. JOJ Šport naživo odvysiela zápas FC ŠTK 1914 Šamorín – FC Petržalka. Obaja majú v tomto ročníku bilanciu jedna výhra, jedna remíza a jedna prehra.

Rezerva Žiliny hostí MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Šošoni vedú druholigový pelotón, hráči Liptovského Mikuláša sú na 11. mieste.

Po jednom víťazstve majú na konte ďalší súperi – mladíci Slovana vyzvú FK Humenné, obaja ho dosiahli v uplynulom kole.

Značky