Utorok, 15.10.2024 16:03 | Posledná aktualizácia 15.10.2024 16:03
MONACObetliga_Potoma_Dzurík_Humenné_Prešov
Humenčan Jan Dzurík v súboji s prešovským Denisom Potomom (vpravo).
autor: Jan Kandúr, zdroj: facebook.com/ FC Tatran Prešov

BRATISLAVA (SFZ) –  Hoci druhá najvyššia súťaž mala mať počas reprezentačnej pauzy prestávku, prakticky ju nemala. Kvôli rôznym okolnostiam sa totiž nakopilo toľko dohrávok, že by vydali takmer za program jedného kola. V piatok sa hrala dohrávka 7. kola, v sobotu dve z toho istého kola, ale aj jedna zo šiesteho a v pondelok dohrávka 10. kola MONACObet ligy.

V piatok privítali Malženice dvadsaťjednotku Slovana (2:0). Domáci potvrdili, že pod vedením trénera Juraja Jarábka im to ide a opäť vyhrali. So skúseným kormidelníkom na lavičke odohrali štyri zápasy a zisk 12 bodov z nich ich dokonca po piatku posunul až na 2. miesto! Pritom, napriek  reprezentačnej prestávke nastúpili Malženice bez hráčov Spartaka Trnava, jedinými boli Cyperčan

Thomas Nikolaou a Patrick Karhan, ktorí sú však skôr členmi širšieho kádra Spartaka. Po polhodine hry dal prvý gól Malženíc Boris Druga, v 58. minúte pridal druhý gól z penalty faulovaný Thomas Kotlár. „Pre nás sú to veľmi dôležité tri body, chlapci si zaslúžia pochvalu,“ povedal tréner Malženíc Juraj Jarábek

Tomu sa podarilo to, čo predtým Františkovi Šturmovi (na lavičke Michaloviec, 2014), Jozefovi Majorošovi (VSS Košice, 2016) a Jánovi Blaháčovi (ŠTK Šamorín, 2019), ktorí po svojich nástupoch vyhrali prvé štyri zápasy. Juraj Jarábek je pred veľkou výzvou, päť v sérii na novom pôsobisku nevyhral ešte nik.

V sobotu najprv v dohrávke 6. kola hostilo FK Humenné lídra MONACObet ligy Tatran Prešov. Pred 1086 divákmi sa rozhodlo v úplnom závere, keď sa presadil Stanislav Olejník. „Sme spokojní, pretože sme splnili cieľ, s ktorými sme tu prišli… Víťazstvo sa nerodilo ľahko. Hlavne v prvom sme nehrali dobre. Súper nebol lepší, hra bola vyrovnaná, hralo sa v strede ihriska a bez nejakých vážnejších šancí. Po zmene v rozostavení a po zmene náhradníkov, ktorí prišli, sa naša hra rapídne zlepšila. Boli sme jednoznačne lepší, vytvorili sme si gólové šance, žiaľ, nepremenili sme ich, Chvalabohu za tú jednu, ktorú sme dali,“ povedal pre oficiálne konto klubu na sociálnej sieti tréner Prešova Marek Petruš

V Bratislave sa hral šláger z pohľadu obsadenia dohrávok, pretože FC Petržalka nastúpil v rámci 7. kola proti Tatranu Liptovský Mikuláš. Jediný gól zápasu dali pred 502 divákmi Liptáci, keď sa v 39. minúte po peknej strele presadil Adrián Macejko. Liptovský Mikuláš sa tak po sobote posunul na 2. miesto.

Dohrávkou 7. kola bol aj zápas v Púchove, v ktorom sa predstavil Šamorín. V prvom polčase padli tri góly. Prvé dva dali Púchovčania, konkrétne Radim Pobořil a Nicolas Martinek, za hostí v 40. minúte znížil Bartol Barišič. Presne po hodine sa presadil Patrik Mráz a Púchov tak zvíťazil 3:1.  Škvrnou zápasu bola situácia, po ktorej bol vylúčený domáci Dávid Ovšonka za udretie súpera päsťou do tváre. Bude za ňou zaoberať Disciplinárna komisia SFZ, mládežníckeho reprezentanta isto postihne adekvátny trest.

V pondelok bola na programe dohrávka 10. kola, v ktorej FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble zdolal v na bratislavských Pasienkoch dvadsaťjednotku Slovana (1:0). O jediný gól zápasu sa v 35. minúte postaral Gruzínec Levan Nonikašvili strelou z pokutového kopu, ktorý sa pískal po zákroku brankára Adama Hrdinu práve naňho.  FC ViOn sa po zisku troch bodov posunul na 3. misto tabuľky MONACObet ligy.

Po dohrávkach máme i nové obsadenie na čele tabuľky najlepších strelcov. Sú na ňom už dvaja šesťgóloví hráči, pretože na Bacaryho Sagnu (Prešov) sa dotiahol Boris Druga (Malženice).