MONACObet liga – Na čele traja šesťbodoví, s plným ziskom Prešov, Zlaté Moravce a Pohronie

Pondelok, 5.8.2024 07:38 | Posledná aktualizácia 5.8.2024 10:54
MONACObet liga_Žilina B_Šamorín_Hranica_Galdin
Žilinský Timotej Hranica (vľavo) bojuje o loptu s Rhyanom Modestom De Oliveirom Galdinom zo Šamorína.
zdroj: facebook.com/Akadémia MŠK Žilina

BRATISLAVA (SFZ) – Do troch dní bol rozložený program 2. kola MONACObet ligy a ani jeden nebol nudný. Prešov, Zlaté Moravce a Pohronie majú po dvoch kolách plný počet šiestich bodov, s nulou na konte sú zatiaľ nováčikovia Zvolen a Stará Ľubovňa.

V piatok sa Zvolen predstavil v Stropkove, kde hrá v tejto sezóne svoje domáce zápasy Prešov. Postavou zápasu sa stal dvojgólový útočník Prešovčanov Landing Sagna. Senegalčan sa najprv presadil v závere 1. polčasu, keď mu loptu do stopercentnej pozície posunul technicky výborný Daniel Fadairo. Druhý gól Prešova dal Arthur Legnani. Potom opäť úradoval Fadairo, keď centroval z pravej strany, hosťujúci Patrik Prikryl chcel loptu hlavičkou posunúť na svojho brankára Adama Krejčího, ale nevšimol si, že ten už je takmer pri ňom. Z nedorozumenia vyťažil Landing Sagna a pridal svoj druhý gól v zápase.

Aj druhý nováčik súťaže bol v akcii v piatok, Stará Ľubovňa sa predstavila v Žiari nad Hronom. Domáce Pohronie rozhodlo v silnej desaťminútovke, keď prvý gól dal v 56. minúte Andrij Havrylenko a druhý pridal v 65. minúte po peknej kombinačnej akcii a skvelom individuálnom závere Adam Horvát. V závere zápasu len korigoval skóre Erik Kramár, ktorý tak má na konte prvý gól FC Redfox v tejto sezóne. Jeho  utešená strela do „šibenice“ však stála za to. Oba tímy dohrávali s desiatimi hráčmi, na strane domácich videl červenú kartu Ousman Kujabi, u hostí Ervín Matta

Šláger kola obstarali dvaja ašpiranti na postup. Petržalka privítala FC Vion Zlaté Moravce – Vráble. V zápase padol jediný gól, ktorý dal v 53. minúte hráč hostí Jaroslav Holp po prihrávke od Mareka Kuzmu. V tomto prípade mal šťastnú ruku tréner FC ViOn Roman Hudec, keďže Holp naskočil do 2. polčasu ako striedajúci hráč. O tri minúty mohol z pokutového kopu vyrovnať Daniel Pavúk, ale brankár FC Vion Patrik Richter „vytiahol“ skvelý zákrok a penaltu zlikvidoval. „Som veľmi šťastný zo streleného gólu, ale som hlavne veľmi rád, že máme tri body,“ povedal po zápase Jaroslav Holp. Tí, čo sledujú MONACObet ligu, sa majú na čo tešiť, v rámci 3. kola privítajú v Zlatých Moravciach Prešov.

Humenné pred peknou návštevou 1219 divákov remizovalo s Púchovom (2:2), keď ozdobou zápasu bola „obaľovačka“ Mihaila Cmiljanoviča. Srb, ktorý na Slovensku pôsobil v Prešove a Bardejove, rozohral z pravej strany rohový kop, Igor Komjatý mu loptu vrátil a 30-ročný rodák z Prijepolja z vylepšenej pozície ľavačkou namieril k zadnej žrdi. Po tom, čo Tobias Čongrády vyrovnal, sa meno Cmiljanoviča opäť objavilo v zápise, keďže si dal po vkĺzačke aj nešťastný vlastný gól. Východniari si dali vlastný gól aj v Malženiciach, takže v druhom zápase v tejto sezóne napli sieť za chrbtom vlastného brankára. Humennému ratoval bod  v nadstavenom čase z penalty Erik Streňo

Považská Bystrica v domácom prostredí zdolala Malženice (3:1). Dva góly dal Roman Zemko, skóre zápasu pritom už v 1. minúte otvoril bývalý hráč Malženíc Daniel Rapavý. Hostia bojovali, ich vyrovnávajúci gól dal po peknom prieniku ešte len 17-ročný Filip Trello.

Liptovský Mikuláš sa po troch rokoch predstavil na svojom zrekonštruovanom štadióne. V sobotu na ňom odohral víťazný zápas, keď po góloch Tomáša Staša a Richarda Bartoša porazil dvadsaťjednotku Slovana. V nedeľu si rezerva Žiliny, hoci s niekoľkými hráčmi áčka, až nečakane ľahko poradila so Šamorínom, keď ho zdolala rozdielom triedy. Jej tretí gól dal Lukáš Prokop, ktorý skóroval dvakrát v prvom kole a s tromi gólmi je na čele poradia strelcov MONACObet ligy.