SFZ

MONACObet liga - Petržalka s prvým jarným víťazstvom, Komárno porazilo žilinskú rezervu

Pondelok, 25.3.2024 09:03 | Posledná aktualizácia 25.3.2024 09:04
Žilinský Antoin Loic Essomba Bikoula v súboji s dvojicou z KFC Komárno – vľavo Tamás Németh, vpravo Jakub Sylvestr
autor: Karol Scholtz, zdroj: FB KFC Komárno

BRATISLAVA (SFZ) Lídri nezaváhali. Komárno porazilo žilinskú rezervu rozdielom triedy a Prešov zas držal na dištanc Pohronie. Po čase opäť bodovali Spišiaci. Prvé jarné víťazstvo si zaknihovala Petržalka, prvú jarnú prehru Šamorín. Dolný Kubín získal bod po góle v nadstavenom čase, ale jeho strata na Malženice sa zväčšila. V poradí 21. kolo MONACObet ligy bolo opäť bohaté na zaujímavé momenty.

Na čele sa nezmenilo nič. Komárno po predchádzajúcich zaváhaniach ďalšie potknutie nedopustilo. Po dvoch góloch Patrika Voleského v 6. a 22. minúte a jednom Borisa Turčáka v závere zápasu si v Šali poradilo so žilinskou rezervou po výsledku 3:0. „Mali sme výborný vstup do zápasu, čo sme aj chceli dosiahnuť… Dali sme rýchly gól, do polčasovej prestávky pridali aj druhý. Po nej už mali viac z hry hostia, ale ustáli sme to a nakoniec sme v závere pridali aj tretí poisťovací zásah,“ povedal po zápase pre JOJ Šport tréner KFC Komárno Mikuláš Radványi. „Nevyšiel nám úvod a potom sme nedokázali skorigovať stav stretnutia. S dvojgólovým mankom sa nám v druhom polčase už hralo ťažšie,“ povedal tréner Žilinčanov Vladimír Veselý.

Líder súťaže skóroval po 242 minútach. V prvom jarnom kole 2. marca uzavrel skóre zápasu Liptovský Mikuláš – Komárno (0:2) v 33. minúte výstavným volejom Tamás Németh a odvtedy až do soboty Komárno neskórovalo. V Ličartovciach prehralo s Prešovom (0:2), nedokázalo prekonať defenzívu Malženíc (0:0).

Už takmer tradične otvoril skóre zápasu Prešova jeho kapitán Jozef Dolný. Tentoraz to bolo proti Pohroniu, ktoré z Ličartoviec odišlo s prehrou 0:2. V 77. minúte pridal druhý gól Prešova Richard Župa, v 87. minúte bol vylúčený Bonsu (Pohronie) po druhej žltej karte. Dolný dal pred 680 divákmi už dvanásty gól v tomto ročníku, na Letenaya, ktorý na jeseň nastrieľal 15 gólov a v zime prestúpil z Púchova do Liberca, mu chýbajú už len tri zásahy.

Spišská Nová Ves remizovala doma s Myjavou (0:0) a bodovala po dvanástich prehratých zápasoch. Nič to však nemení na postavení Spišiakov, ktorí získali ešte len tretí bod v sezóne. Myjava čaká na víťazstvo už päť zápasov.

Kapitán Humenného Erik Streňo vyprodukoval už siedmu gólovú prihrávku v tejto sezóne. Profitoval z nej Dzurík, ktorý dal hlavičkou z desiatich metrov do protipohybu brankára Horvátha jediný gól v zápase proti Šamorínu. „Tieto veci máme nacvičené. S Erikom sa nám to už viackrát podarilo a som rád, že to vyšlo aj teraz. Našiel ma krásnou loptou, ja som si zas našiel priestor a som rád, že to padlo do brány,“ povedal po zápase Ján Dzurík. V poslednej štvrťhodine bol po druhej žltej karte vylúčený Mátyás Vidnyánszky zo Šamorína.

Humennému sa na jar darí, v štyroch zápasoch získalo desať bodov. Proti Šamorínu pred 1051 divákmi, návštevou kola, dosiahlo tretie jarné víťazstvo. Šamorín zas utrpel prvú jarnú prehru.

Naopak, prvé jarné víťazstvo získala Petržalka, ktorá v nedeľu porazila Púchov (4:2). Domáci vyhrávali po dvoch góloch Patrika Daneka a jednom Filipa Oršulu 2:0 a 3:1. Hostia dokázali dať dvakrát kontaktné góly, ale na štvrtý zásah Jakuba Jakubka už nestihli zareagovať. Petržalka sa vrátila na 3. miesto tabuľky, je na ňom o lepšie skóre pred Považskou Bystricou.

Patrik Danek dal svoj 10. a 11. ligový gól v sezóne a rozšíril enklávu strelcov s dvojciferným nástrelom na päť. Tvoria ju spomínaní Letenay (15 gólov) a Dolný (12), Slávik z Považskej Bystrice a Danko (obaja 11), ako i Mazan (10) z FK Pohronie.

Dvomi gólmi rozhodol o víťazstve Liptovského Mikuláša nad Slovanom B (3:1) ofenzívny stredopoliar Ľuboslav Laura. Liptáci v posledných troch zápasoch MONACObet ligy vyhrali tak, že súperom nastrieľali 13 gólov.

Dolný Kubín zabojoval proti Považskej Bystrici (1:1). Hostia siahali po víťazstve a troch bodoch, prišli o ne po góle Svetlíka v nadstavenom čase. Považská Bystrica je na jar spolu s Prešovom a Humenným medzi triom neporazených mužstiev, ale strata bodov v poslednom zápase mrzí. Platí však, že Považania ťahajú už jedenásťzápasovú sériu bez prehry, zložená je zo šiestich víťazstiev a piatich remíz. Práve zápas Považskej Bystrice a Humenného (štvrtok 28. marec, 15.00) bude patriť k ťahákom ďalšieho kola.

Strata Dolného Kubína na štrnáste Malženice narástla. Nováčik totiž dokázal poraziť Trebišov (3:1). O víťazstve rozhodli hráči trnavského Spartaka, dva góly dal Filip Bainovič, jeden pridal Jakub Paur. Okrem nich nastúpili za Malženice aj spartakovci Bukata a Poznar. Malženice dosiahli prvé jarné víťazstvo, bodovali však v druhom zápase za sebou, keďže v predchádzajúcom kole prekvapujúco uchmatli bod Komárnu.