logo
SFZ

MONACObet liga – Účet stále otvorený, spoluhráči pátrajú a zháňajú videá a články

Streda, 3.4.2024 13:19 | Posledná aktualizácia 3.4.2024 13:55
streno.jpg

BRATISLAVA (SFZ) - Futbal niekedy prináša zaujímavé paradoxy. Ako v prípade Humenčana Erika Streňa. V súvislosti s víťazstvom Humenného v Považskej Bystrici 3:1 sa nehovorilo o góle, ktorý strelil na 2:0, ale o presnom zásahu, ktorý nedal. Áno, je to tak, výstavná trefa z vyše 55 metrov totiž pristála na žrdi a odrazila sa do brankára Mareka Teplana a lopta až od neho skončila tretíkrát v domácej sieti. Gól teda v štatistikách figuruje ako vlastný. A práve o tomto momente sme sa pozhovárali s Erikom Streňom.

Koľkokrát ste už videli „svoj” gól z obrovskej vzdialenosti?

„Párkrát som si ho pozrel.”

Našli ste na ňom aj nejakú chybičku krásy? Dal sa ešte kop vylepšiť, alebo bol dokonalý?

„Samozrejme, dokonalý by bol, keby lopta skončila priamo v sieti. Na takú veľkú vzdialenosť to však nie je také jednoduché. Som však rád, že aj s prispením brankára padol z tejto ďalekonosnej strely gól.”

Bol to naozaj výstavný zásah, ktorý neomrzí videť aj stokrát. Skúšate občas takéto strely i na tréningu, alebo to bolo spontánne zakončenie?

„Nedá sa povedať, že by som špeciálne trénoval takýto kop, ale keď je príležitosť, tak sa o to v zápase pokúsim. Celý prvý polčas až do spomínanej 42. minúty som sledoval brankára. Upozorňovali ma naňho ‚Horvi' (Lukáš Horváth) i tréner Reiter. Ja som však videl, že stojí veľmi vysoko. Veľkým plusom bolo, že fúkal dosť silný vietor. Vedel som, že keď loptu dobre trafím, môže byť z toho gól. Nakoniec to chvalabohu vyšlo.”

Keď ste vyslali svoj projektil a sledovali jeho dráhu, boli ste od začiatku presvedčený, že má gólové parametre?

„Nie. Prebral som loptu a snažil som sa ju intuitívne vystreliť smerom na domácu bránu. Nepozrel som sa a ani som nevedel presne, kde je brána. Netušil som, ako celá situácia dopadne. Nakoniec skončila lopta na žrdi a s prispením brankára v sieti.”

Čo vás stál takýto gól v šatni. Máte vôbec sadzobník na takýto gól? A stál vás vôbec niečo, keď ste ho priamo nestrelili?

„Ako keby som ho strelil… Stále mi naskakujú sumičky, lebo chlapci sa teraz dali na pátranie a zháňajú všetky články a videá, ktoré vyšli v tejto súvislosti. Stále mi teda pripočítavajú nové sumy. Účet je teda stále otvorený. Celková suma ešte nie je uzatvorená. A po tomto článku pribudne ďalšia…”

Humenné má fantastický vstup do jari. Zrejme sa vám ani neprisnilo, že po piatom jarnom kole budete spolu s Prešovom jedinými dvoma celkami bez prehry. Čo za tým hľadať?

„V Humennom je veľmi dobrý kolektív, skvelá partia. Mužstvo je dobre vyvážené. Sú v ňom starší hráči i mladší, ktorí dobre zapadli do kolektívu. Je v ňom naozaj vysoká kvalita. Akurát ma mrzí, že sme v prvej polovici sezóny postrácali body. Keby sme v záveroch zápasoch o ne zbytočne neprišli, pokojne sme mohli bojovať aj o vyššie pozície. Sme však radi aj za aktuálny stav.”

V minulom kole ste pripravili prvú jarnú prehru Šamorínu, teraz vo veľkonočnom kole zase Považskej Bystrici. Veziete sa na pozitívnej vlne, cítiť pohodu na trávniku i mimo neho?

„Áno. V klube i v šatni panuje pozitívna atmosféra. Sme za ňu len radi. Verím, že si ju budeme užívať čo najdlhšie. Treba si ju hýčkať, keď sa darí. Verím, že úspešnú sériu ešte natiahneme.”

Značky