logo
SFZ

MONACObet liga – Už iba Myjavčania čakajú na prvé jarné víťazstvo

Štvrtok, 11.4.2024 11:40 | Posledná aktualizácia 11.4.2024 11:54


BRATISLAVA (SFZ) - Po víkendovom premiérovom víťazstve Spišskej Novej Vsi v MONACObet lige nastala v súťaži zaujímavá situácia, keď jediným celkom bez jarného víťazstva je prekvapujúco Spartak Myjava. 

samorin.jpg
Šamorínčania sa pokúsia zaskočiť favorizovaný Prešov.
autor: Ladislav Kertész, zdroj: Facebook FC ŠTK 1914 Šamorín

Kopaničiari naposledy zvíťazili 11. novembra, keď zdolali Púchov 3:0. Odvtedy už päť mesiacov čakajú na trojbodový zásah a budú mať čo robiť, aby toto tvrdenie neplatilo aj po víkende. Doma totiž hostia vedúci celok z Komárna, ktorý ešte v súťaži nezdolali. Na druhej strane, posledné dva vzájomné zápasy sa skončili nerozhodne 1:1.

Zaujímavý bude i druhý piatkový duel. V Žiari nad Hronom sa totiž stretnú mužstvá s úplne rovnakou jarnou bilanciou. Pohronie i Malženice si zaknihovali jedno víťazstvo, jednu remízu a štyri prehry.

Spišiaci sa v uplynulom kole dočkali prvého víťazstva v súťaži a bude zaujímavé sledovať, ako ich dokáže nakopnúť na ďalší zápas v Púchove. A vôbec v ňom nemusia byť bez šance. Na Považí už raz prekvapili, keď remizovali v Považskej Bystrici 1:1. Navyše, Púchovčanom ako keby dochádzal dych. V posledných štyroch stretnutiach získali jediný bod. Nehovoriac o ich tristnej bilancii na domácom trávniku (len 14 bodov z 33).

Považská Bystrica sa predstaví v Žiline, kde hrá svoje domáce zápasy Liptovský Mikuláš. Ten sa nenápadne prediera tabuľkou. V posledných piatich zápasoch mal bilanciu štyri víťazstvá a jedna remíza. MŠK v uplynulých troch kolách nepríjemne zaskočil svojich fanúšikov, keď získal jediný bod. Pritom hral proti Humennému a  posledným dvom tímom tabuľky!

Humenčania majú na jar famóznu bilanciu v MONACObet lige - 5 víťazstiev, 1 remíza. A tú by chceli rozšíriť aj po derby v Trebišove. Slavoj cez víkend prekvapil víťazstvom v Dolnom Kubíne, ale za cenu pomerne veľkých strát, keď až traja hráči videli červenú kartu. Matúš, Song a Matta tak budú citeľne chýbať trénerovi Ondrejovi Desiatnikovi v tomto náročnom zápase. Jeho náprotivok Ľubomír Reiter také starosti nemá. Naopak, jeho zverenci sú v laufe a odhodlaní udržať si jarnú neporaziteľnosť.

Zdá sa, že úvodná jarná minikríza Petržalky je už minulosťou. V prvých troch kolách získala iba dva body za remízy, no aktuálne ťahá trojzápasovú víťaznú sériu a proti predposlednému celku si bude chcieť upevniť 3. miesto. Presne pred rokom Petržalka zdolala Oravčanov 7:1. Zopakuje si podobný gólostroj?

Súboj dvoch rezerv vychádza v posledných stretnutiach v prospech tej belasej, ktorá vyhrala posledné štyri vzájomné zápasy.

Prešovčania si pred jarou trúfali zaútočiť na vedúce Komárno. Spočiatku sa im to darilo, no akoby strácali ľahkosť. V Bratislave s rezervou Slovana stratili body po bezgólovej remíze a doma porazili Myjavu vďaka dvom gólom z jedenástok, pričom ten víťazný prišiel až v nadstavenom čase. Je jasné, že tentoraz pri Dunaji si už nemôžu dovoliť zaváhať. Jednak by začali strácať kontakt s lídrom a na druhej strane rozbehnutá Petržalka by sa ešte mohla výraznejšie zapojiť do boja o barážové miesto.


PROGRAM 24. KOLA

PIATOK

18.00: Pohronie - Malženice

19.00: Myjava - Komárno

SOBOTA

16.00: Trebišov - Humenné

16.00: Púchov - Spišská Nová Ves

16.00: Liptovský Mikuláš - Považská Bystrica

NEDEĽA

10.30: Slovan B - Žilina B

10.30: Petržalka - Dolný Kubín

10.30: Šamorín - Prešov (TV JOJ ŠPORT)

Značky