REGION’S CUP – Výber ZsFZ spoznal súperov na medzinárodnom turnaji, tréner Pavlovič: Verím, že sa to správne skĺbi a budeme úspešní

Štvrtok, 7.12.2023 17:30 | Posledná aktualizácia 7.12.2023 17:41

autor: Kristian Skeie - UEFA/UEFA via Getty Images, zdroj: UEFA

BRATISLAVA (SFZ) – Výber Západoslovenského futbalového zväzu spoznal súperov, s ktorými si zmeria sily na kvalifikačnom medzinárodnom turnaji 13. ročníka Region’s Cupu. Ten je určený pre najlepšie amatérske reprezentácie. V skupine 3 sa stretne s tímami Srbska, Walesu a Severného Macedónska.

„Momentálne sú to pre nás nie až tak veľmi známe tímy. Čo som si v rýchlosti pozrel, z prvého koša sme dostali výber zo Srbska. V predošlej edícii sa Srbi dostali až do finále, v ktorom podľahli Španielsku 1:3. Od Walesu očakávam ostrovný futbal s množstvom súbojov a proti Severným Macedóncom zas náročný súboj po emočnej stránke, keďže sú Balkánci, ale to môžem tvrdiť aj o už spomínaných Srboch,“ zhodnotil v kocke žreb tréner Výberu Západoslovenského futbalového zväzu Milan Pavlovič.

Na tom, kto bude hostiteľom turnaja, sa musia dohodnúť účastníci skupiny najneskôr do 12. apríla budúceho kalendárneho roku. Ak nikto neprejaví o organizáciu záujem, dejisko určí žreb. Zápasy tejto fázy Region’s Cupu sa musia odohrať do 6. decembra 2024. „Po žrebe sme si volali aj s predsedom ZsFZ Petrom Kováčom a povedal mi, že existuje alternatíva, že by sa mohlo hrať aj na Slovensku. Bolo by to super, opäť by sme viac spropagovali náš amatérsky futbal. Ale kde to napokon bude, to ešte uvidíme,“ uviedol lodivod Pavlovič.


autor: Kristian Skeie - UEFA/UEFA via Getty Images, zdroj: UEFA

Slováci boli pred žrebovaním v druhom výkonnostnom koši. Na finálový turnaj, ktorý je na programe v júni alebo júli roku 2025, postúpia iba víťaz skupín a z nich sa následne aj určí hostiteľ najlepších ôsmich amatérskych reprezentácií. „Už sme opäť o niečo skúsenejší. Budeme čerpať aj z našich poznatkov, ktoré sme si doniesli z turnaja v Rige, na ktorom sme sa hrali v auguste 2022. Aj hráči majú viac skúseností, verím, že sa to správne skĺbi a budeme úspešní,“ zaprial si tréner tímu Západoslovenského futbalového zväzu.

Aký program ho v najbližšom období v spojení s Region’s Cupom čaká? „Okrem toho, že budeme zbierať čo najviac informácií o súperoch, budeme pozorovať aj svojich hráčov. Chcel by som s nimi absolvovať aj nejaké zrazy a odohrať aj nejaké zápasy. Uvidíme, čo všetko nám možnosti dovolia, ale našou snahou je, aby sme boli na turnaj čo najlepšie pripravení,“ zakončil Milan Pavlovič.

Výber ZsFZ si vybojoval miestenku na medzinárodnom kvalifikačnom turnaji víťazstvom na národnom turnaji, ktorý sa konal v novembri 2022.

Branislav Sarňák

Značky