logo
SFZ

SFZ – Prezident Ján Kováčik a predseda ZsFZ Ladislav Gádoši na kontrolnom dni v Považskej Bystrici: Som rád, že peniaze prišli na správne miesto

Štvrtok, 1.4.2021 11:30 | Posledná aktualizácia 1.4.2021 18:45
Prezident SFZ Ján Kováčik (druhý sprava) sa zúčastnil na kontrolnom dni na štadióne v Považskej Bystrici.
Prezident SFZ Ján Kováčik (druhý sprava) sa zúčastnil na kontrolnom dni na štadióne v Považskej Bystrici.
autor: Karol Janas - Primátor Mesta Považská Bystrica, zdroj: Facebook Karol Janas - Primátor Mesta Považská Bystrica

POVAŽSKÁ BYSTRICA (SFZ) – Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši sa včera (v stredu 31. marca) zúčastnili na kontrolnom dni na štadióne v Považskej Bystrici, na ktorom sa vykonávajú rekonštrukčné práce.

Mesto Považská Bystrica získalo na obnovu štadióna od SFZ dotáciu 750 000 eur z Projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov 2013 – 2022. Na štadióne sa v rámci rekonštrukčných prác vybudujú dve prekryté tribúny popri celej dĺžke hracej plochy, s novými sedačkami. Na nové miesta by sa mohlo vmestiť 2 300 ľudí. „Som rád, že peniaze prišli na správne miesto. Keď sme pred časom, pri mojej poslednej návšteve hovorili o rekonštrukcii ešte takpovediac z pozície sna, dnes je to už realita a onedlho dokončená skutočnosť. Teším sa, keď prídeme na slávnostné otvorenie štadióna,“ povedal prezident SFZ Ján Kováčik počas kontrolného dňa.

Rekonštrukciou prejdú aj vnútorné priestory ako šatne, dokončí sa antidopingová miestnosť a miestnosti pre trénerov, ktoré sa nachádzajú v ovále. Obnovou by malo prejsť aj umelé osvetlenie. Štadión by mal spadať do II. kategórie UEFA. „Môžem povedať, že to bolo jedno z našich najlepších rozhodnutí. Dnes vidíme, že peniaze prišli na absolútne správne miesto. V tomto zložitom období, keď sa mnohí vyhovárajú, že je pandémia a kríza, vidíte, že to ide a v Považskej Bystrici sa rekonštruuje štadión a zázemie,“ uviedol Kováčik.

Aktuálne treťoligový klub, ak by postúpil do II. ligy a splnil by všetky infraštruktúrne podmienky pre druhú najvyššiu súťaž, mohol by tým pádom hrať domáce zápasy na zrekonštruovanom štadióne. Ten by mohol navyše hostiť aj medzinárodné zápasy mládežníckych kategórií Slovenska. „Som rád, že v rámci Západoslovenského futbalového zväzu (ZsFZ) vzniká krásny futbalový stánok a je potešiteľné, že k jeho rekonštrukcii veľmi iniciatívne pristupuje mesto i klub. Na tento štadión mám historické spomienky, hrávala sa na ňom najvyššia federálna liga. Rád spomínam na zápasy, v ktorých som aktívne pôsobil,“ konštatoval predseda ZsFZ Ladislav Gádoši.

Mesto a aj klub chcú na novom štadióne oslavovať sto rokov od prvého súťažného zápasu Považskobystričanov, ktorý sa hral v roku 1921. Zrekonštruovaný štadión má byť skolaudovaný do konca aktuálneho kalendárneho roka.

Branislav Sarňák

Značky