SFZ

SLOVNAFT CUP - Brazílčan, Blavák, Vreštiak či Hamšíkovec? Ktorý si oblečie prvé tohtosezónne betRing Zlaté trenky?

Piatok, 12.8.2022 12:09 | Posledná aktualizácia 12.8.2022 12:10

João Vitor Hinschinck Monteiro, Daniel Dvorák, Dominik Vreštiak a Ivan Šteiniger sú kandidátmi na honor najužitočnejšieho hráča predkola a 1. kola 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu.

Fanúšikovské hlasovanie o prvého tohtosezónneho držiteľa ocenenia betRing Zlaté trenky pre MVP sa už začalo na facebookovom profile Slovnaft Cupu, potrvá do pondelka 22. augusta.

Daniel Dvorák (22)

Zaskvel sa piatimi gólmi pri víťazstve ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 8:3 v predkole na trávniku TJ Slovan Červeník. Konto si už nezvýši, lebo jeho tím potom prehral s FK Beluša. Rekordom zostáva sedem gólov v jednom stretnutí, ktoré dal Šamorínčan Lukáš Leginus vlani 3. novembra.

João Vitor Hinschinck Monteiro (19)

Mladá letná brazílska posila s minulosťou v Itaberai Esporte Clube nastrieľala štyri góly za ŠK Tomášov v rámci jasného triumfu 6:3 na pôde FK Danubia Veľký Biel v 1. kole. Juhoameričanovi na to stačilo 28 minút medzi 25. min a 53. min.

Ivan Šteiniger (20)

Hráč RSC Hamsik Academy Banská Bystrica v 1. kole prišiel v 69. min na ihrisko ŠK Turčianska Štiavnička za bezgólového stavu, pričom jeho mužstvo bolo už od 40. min v početnej nevýhode. V 75. min otvoril skóre a v 89. min pridal poistku z pokutového kopu. Hamsik Academy sa napokon presadila 3:0.

Dominik Vreštiak (23)

Hneď štyrmi gólmi bol hlavným strojcom pozoruhodného obratu šiestoligového MFK Spartak Hriňová z polčasových 1:4 proti štvrtoligovému MFK Žarnovica na konečných 5:4 v domácom stretnutí 1. kola.

Počas sezóny 2021/2022 prvých troch laureátov betRing Zlatých treniek určilo dovedna vyše 6 000 hlasov fanúšikov. Za osemfinále, štvrťfinále a semifinále ich postupne získali Martin Škrtel, Dominik Takáč a Alex Iván – bez výnimky hráči Trnavy.

Stopér, brankár i stredopoliar si ocenenie slávnostne prevzali 8. mája na Národnom futbalovom štadióne na Tehelnom poli. O necelé tri hodiny neskôr sa radovali zo zisku Slovnaft Cupu, keď Spartak vo finále zdolal Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení.