logo
SFZ

SLOVNAFT CUP – Štvrťfinále na Zemplíne, Michalovčania privítajú trnavský Spartak

Streda, 6.3.2024 08:20 | Posledná aktualizácia 7.5.2024 09:56
trofej Slovnaft Cup

autor: FC ŠTK 1914 Šamorín, zdroj: stksamorin.sk

BRATISLAVA (SFZ) – V treťom štvrťfinálovom stretnutí aktuálneho ročníka Slovnaft Cupu 2023/2024 privíta MFK Zempín Michalovce o 17:30 na svojom štadióne obhajcu trofeje, trnavský Spartak.

Domáci tím načerpal energiu úspešným vystúpením v najvyššej domácej súťaži, keď zvládol dôležitý šesťbodový duel tabuľkových susedov výhrou 4:1 nad Zlatými Moravcami a na prvé ligové víťazstvo v aktuálnom ročníku bude chcieť nadviazať tím trénera Františka Straku aj v pohárovej súťaži. Proti ViOnu odohral pamätný zápas Igor Žofčák. Osamostatnil sa na prvej priečke v počte ligových štartov, zapísal sa do listiny strelcov a stal sa prvým štyridsiatnikom, ktorý skóroval v najvyššej ligovej súťaži.

Trnavčania neuspeli v lige v derby zápase na pôde bratislavského Slovana, v pohárovej súťaži však doteraz nenašli premožiteľa a naďalej živia nádej na zisk tretieho prvenstva v rade. Zverenci trénera Gašparíka prechádzajú cez súperov jednogólovými víťazstvami. V 3. kole v Lehote pod Vtáčnikom zvíťazili 2:1, rovnakým pomerom uspeli aj v Považskej Bystrici a nezomnú vôľu ukázali aj osemnfinále na pôde FC Košice, kde dvomi gólmi v samom závere otočili nepriaznivý stav z 1:2 na postupových 3:2.

Michalovčania postupovali v ostatných dvoch kolách po suverénnych trojgólových víťazstvách, v 4. kole zvíťazili v Nových Zámkoch 4:1 a v osemfinále v Devínskej Novej Vsi 3:0.

Semifinálovú účasť si v ostatných dueloch vybojovali tímy ŠK Odeva Lipany a MFK Ružomberok, štvoricu semifinalistov doplnia víťazi duelov Michalovce – Trnava (dnes 6.3.) a Slovan Bratislava – Podbrezová (13.3. o 20:30)

Štvrťfináloveé stretnutie MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava má stanovený výkop o 17:30, hlavným rozhodcom stretnutia je Marián Ruc, na čiarach mu budú asistovať Pavel Jánošík a Rastislav Kuba.

SFZ

Značky