logo
SFZ

SLOVNAFT CUP – V predkole gólový koncert Dvoráka z ŠK Blava, konto si však už nenavýši

Pondelok, 1.8.2022 12:47 | Posledná aktualizácia 1.8.2022 12:47
Oslava jedného z gólov hráčov ŠK Blava 1928.
Oslava jedného z gólov hráčov ŠK Blava 1928.

BRATISLAVA (SFZ) – Nový ročník Slovenského pohára – Slovnaft Cupu pozná prvých postupujúcich, vypadávajúcich, či aj päťgólového strelca v jednom zápase. Predkolo a 1. kolo prinieslo množstvo emócií.

Do predkola na svoje stretnutie nenastúpili hráči OcFK Marhaň a TJ Štart Kokava nad Rimavicou. Futbalisti Gaboltova a Poltára tak postúpili do 1. kola bez boja.

V úvodnej fáze 54. ročníka Slovenského pohára doposiaľ padlo 96 gólov, najviac 11 videli fanúšikovia v stretnutí TJ Slovan Červeník – Športové kluby Blava 1928. Z víťazstva 8:3 sa tešili hostia. Päťkrát sa do listiny strelcov zapísal Daniel Dvorák, ktorý sa presadil v 32., 58., 59., 62. a 64. minúte.

O piatich postupujúcich musel rozhodnúť až jedenástkový rozstrel. Program duelov predkola uzavrie meranie síl TJ Tatran Chlebnice – TJ Družstevník Dlhá nad Oravou, ktoré sa odohrá 3. augusta o 17.00 h.

V plnom prúde bojujú mužstvá už aj v 1. kole. Doposiaľ poznáme 41 postupujúcich do 2. kola, v doterajších zápasoch padlo 131 gólov. Gólové konto si už nenavýši Daniel Dvorák, ktorý so spoluhráčmi nestačil na FK Beluša (1:3) a v danom stretnutí sa nepresadil. Takže zatiaľ kraľuje strelcom s piatimi presnými zásahmi.

Do bojov nezasiahol FK Senica, ktorý bol zo súťaže vyradený (keďže nemá družstvo dospelých zaradených v žiadnej súťaži - pozn.). Ďalšie duely sú na programe do 17. augusta.

Zostrihy ďalších vysielaných zápasov

ŠK Harichovce – OŠK Teplička 2:4

Výkon kapitána a brankára OŠK Teplička Michala Tekáča (v žltom) pozorne sledoval najväčší fanúšik.
Výkon kapitána a brankára OŠK Teplička Michala Tekáča (v žltom) pozorne sledoval najväčší fanúšik.
autor: archív mt

FC Slovan Modra – SDM Domino 1:1, 5:4 na 11 m

Výsledky predkola

Výsledky a program 1. kola

Branislav Sarňák

Značky