logo
SFZ

SLOVNAFT CUP - V prvom semifinále Ružomberok vyhral v Lipanoch vysoko 5:0

Utorok, 2.4.2024 16:30 | Posledná aktualizácia 7.5.2024 09:58
SLOVNAFT CUP - Ilustračná snímka Lipany.jpg

zdroj: FB ŠK Odeva Lipany

LIPANY (TASR) - Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v utorok v prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu na pôde Lipian vysoko 5:0. Účastník najvyššej súťaže sa na ihrisku treťoligistu postaral o najvyššie semifinálové víťazstvo v SP v 21. storočí.

Domáci sa výrazne oslabili už v šiestej minúte, keď dostal červenú kartu brankár Peter Bartoš. Vylúčený bol za tvrdý zákrok na unikajúceho Štefana Gereca, ktorý strelil neskôr štyri góly za sebou. O prvý sa postaral v 15. minúte Jan Hladík.

"Ruža" si tak vytvorila veľmi pohodlný náskok do domácej odvety, ktorá je na programe 16. apríla. Jej súper bude v tomto zápase bez Bartoša, ktorý mal veľkú zásluhu na štvrťfinálovom víťazstve nad Skalicou (5:3 v rozstrele z 11 m po remíze 0:0 v riadnom hracom čase). 

ŠK ODEVA LIPANY - MFK RUŽOMBEROK 0:5 (0:4)

Góly: 25., 27., 45. a 56. Gerec, 15. Hladík. ČK: 6. Bartoš (Lipany)
ŽK: Micherda - Chobot.
R: Dohál – Vitko, Zemko, 2135 divákov 

HLASY PO ZÁPASE (JOJ Šport):

Štefan Mihalík, tréner Lipian: "Pre nás sa zápas skončil v šiestej minúte. Stratili sme hráča na kľúčovom poste, ktorý nám v podstate vychytal semifinále. Ružomberok potom ukázal svoju kvalitu, vytvoril si dostatočný náskok a v druhom polčase si ho už len udržiaval. Je mi trocha ľúto našich divákov, očakávali sme, že potrápime súpera viac."

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Myslím, že sme to zvládli výborne, nič iné asi povedať nemôžem. Chalani boli dobre nastavení a dobre k tomu pristúpili. Pomohlo nám aj vylúčenie a naša hra po ňom. Hovoril som hráčom, že nie sme tím, ktorý si môže dovoliť niekoho podceniť a brať na ľahkú váhu."

Značky