SR 17 – Skvelý vstup do turnaja, mladíci zdolali Litvu: Rozhodli už v prvom polčase

Nedeľa, 20.1.2019 10:20 | Posledná aktualizácia 22.1.2019 08:07

zdroj: FB Development Cup

BRATISLAVA (SFZ) – Futbaloví reprezentanti Slovenska do 17 rokov vstúpili do prestížneho turnaja Development Cup v Bielorusku víťazne. Zverenci trénera Mareka Bažíka, ktorí sa pripravujú na druhú fázu kvalifikácie ME, zdolali rovesníkov z Litvy 2:0. Ich druhým súperom bude v utorok o 10.05 nášho času Ukrajina.

Mladí futbalisti majú za sebou skvelú jesennú kvalifikáciu na ME, keď suverénne vyhrali skupinu bez straty bodu a dokonca bez inkasovaného gólu. Tím kouča Mareka Bažíka si tak jednoznačne vybojoval postup do druhej fázy kvalifikácie – Elite Round (súperi - Francúzsko, Švédsko, Srbsko).

V rámci prípravy na tento dôležitý turnaj sa Slováci predstavia na podujatí v bieloruskej metropole Minsk. A štart im vyšiel na výbornú.  Litvu zdolali 2:0.

V modernej hale Manezh Aréna začali naši reprezentanti veľmi dobre. Už v 2. minúte zachytili rozohrávku na súperovej polovici a Mojžiš postupoval priamo na bránku. Tesne pred pokutovým územím bol faulovaný a z priameho kopu napokon otvoril skóre.

Následne si naši chlapci vypracovali viacero príležitostí a súpera si držali na dištanc. Druhý presný zásah prišiel v závere prvého polčasu. Strelu Seleckého obranca Litvy stlmil, no lopta skončila už za čiarou a rozhodca nariadil rohový kop. Ten zahral Szetei, loptu podvihol v šestnástke Piliar a Matoš ju hlavou doťukol do bránky.

Mladíci v druhom polčas víťazstvo pohodlne ustrážili.

SLOVENSKO 17 – LITVA 17 2:0 (2:0)
2. Mojžiš, 40+. Matoš.
SLOVENSKO 17: Belko – Salvan, Leitner, Piliar, Slecký – Hornyák (68. Gomola), Novák, Mojžiš (75. Veselovský) – Szetei (63. Rosenberger), Matoš (68. Sabo), Kubík (63. Kubík). Tréner: Marek Bažík.
MAREK BAŽÍK (tréner SR 17): „Zvládli sme prvý zápas turnaja, z čoho sa veľmi tešíme, hoci víťazstvo sa nerodilo ľahko. Hrali sme proti kompaktnému a konsolidovanému súperovi, ktorý trošku zmenil spôsob hry oproti jesennej časti. Zareagovali sme dobre, vyšli nám v prvom polčase niektoré situácie, z ktorých sme dvakrát skórovali a v druhom polčase sme si ustrážili zaslúžené víťazstvo.“

Druhý zápas C-skupiny: Bulharsko - Ukrajina 1:0.