SR A – Tréner Štefan Tarkovič: Oficiálnu informáciu o neuvoľnení Škriniara nemáme! | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

SR A – Tréner Štefan Tarkovič: Oficiálnu informáciu o neuvoľnení Škriniara nemáme!

Reprezentačný tréner Štefan Tarkovič na tlačovke počas zrazu národného tímu odpovedá novinárom.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Ako sľúbil, tak splnil: pri zverejnení nominácie reprezentačný tréner Štefan Tarkovič avizoval, že do soboty doplní hráčsky káder na tri novembrové zápasy v Severnom Írsku (12. 11. o 20:45 v Belfaste), so Škótskom (15. 11. o 15:00 v Trnave) a v Česku (18. 11. o 20:45 v Plzni).
Do nedele večera sa malo hlásiť 17 hráčov, ďalších sedem sa pripojí v priebehu pondelka, príchody uzavrie Greguš z Minnesoty.
ŠKRTEL SA NEVRÁTI.
Horúca téma návratu Martina Škrtela je skončená, hráčovi vystavilo stopku zranenie svalu. “Boli sme v telefonickom kontakte. Po zápase v Lige majstrov mal individuálny program, skúšal zaťaženie, ale tréning ani nedokončil. Ešte pre vyšetrením magnetickou rezonanciou hlásil, že pre poškodenie svalu pripravený nebude, takže je isté, že nám nepomôže,“ vysvetlil absenciu niekdajšieho kapitána tréner.
DONOMINOVANÁ ŠESTICA.  Pri utorkovom zverejnení nominácie bolo v kádri 19 hráčov, z neho vypadol pre pozitívny test na COVID-19 Koscelník, ktorého nahradil Pauschek. Na zoznam povolaných hráčov dopísali šesticu Jakubech Hancko, Gyömbér, Suslov, Šafranko a Mráz. “Odo dňa nominácie sa situácia vyvíjala, naplánovali sme to tak, že v nedeľu prezentujeme ucelený káder v jednom balíku, preto sme neinformovali o zmenách jednotlivo. Verím, že všetci povolaní hráči budú po pretestovaní PCR testami v poriadku. S lekárskym tímom sme sa dohodli, že nikto, kto mal pozitívny PCR test, na zraz nepríde. To sa týkalo konkrétne Kuciaka, Haraslína,  Placha, Holeca, Holúbeka, Vavra a Mihalíka. Strelec sa pripojí k dvadsaťjednotke,“ povedal Tarkovič.  
WEISS TU JE. Hoci hráča Slovana trápi sval, pre ktorý nehral v sobotu ligu v Michalovciach, na zraz sa dostavil. “Od štvrtka má mierne poškodenie svalu, odhadovaná doba liečenia je tri až päť dní. Urobíme všetko, aby bol v poriadku,“ okomentoval tréner stav futbalistu, ktorého nominácia vyvolala vášnivé diskusie.
Z NEMECKA ŽIADNA PREKÁŽKA. Hoci sa objavovali chýry, že nemecké – a čerstvo aj talianske – kluby zvažujú možnosť neuvoľniť svojich hráčov pre potreby domovských reprezentácií, naši bundesligoví futbalisti Pekarík a Duda sú s národným tímom. “Nedostali sme žiaden oficiálny oznam, že kluby nechcú uvoľniť našich hráčov. Situácia je takáto, rešpektujem platné pravidlá. Na druhej strane pre hráčov je zápas, aký nás čaká v Belfaste, motivujúci, taký sa hrá raz za desaťročie. Verím, že všetci hráči z tímu urobia všetko, aby sme uspeli," povedal náš tréner.
NEJASNO OKOLO ŠKRINIARA. Večer sa objavila na informačných fórach správa, že milánsky Inter využil jedno z pravidiel UEFA, súvisiacich s uvoľnovaním hráčov počas pandémie, a v novembrovom asociačnom termíne nenechal svojich hráčov odísť na medzištátne zápasy reprezentačných mužstiev, čo sa malo dotknúť aj Milana Škrinara. Podľa informácii portálu football-italia.net, obrancovi Interu Miláno zabránili vycestovať miestne zdravotné úrady v rámci obmedzení v boji proti pandémii koronavírusu.“Do 20:45 Slovenský futbalový zväz neobdržal žiadnu relevantnú informáciu o tom, že by náš reprezentant nemal byť milánskym Interom uvoľnený, rovnako sú na tom aj hráči iných reprezentácií.“ Milan Škriniar má zakúpenú letenku na pondelok ráno a podľa nominačného plánu sa má trénerovi Tarkovičovi hlásiť okolo obeda.

Prečo povolal náš tréner Tomáša Suslova a čo si myslí o Severnom Írsku?  Pozrite si vo videu.

NOMINÁCIA NA SEV. ÍRSKO, ŠKÓTSKO A ČESKO

BRANKÁRI: Marek Rodák (Fulham), Dominik Greif (Slovan Bratislava), Adam Jakubech (KV Kortrijk)
OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha BSC), Lukáš Pauschek (Slovan Bratislava), Martin Valjent (Mallorca), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Milan Škriniar (Inter Miláno), Róbert Mazáň (FK Ml. Boleslav), Tomáš Hubočan (Omonia Nikózia), Norbert Gyömbér (AC Perugia), Dávid Hancko (Sparta Praha)
STREDOPOLIARI: Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Juraj Kucka (Parma Calcio), Ján Greguš (Minnesota United), Marek Hamšík (Dalian PRO), Ondrej Duda (1. FC Köln), Róbert Mak (Ferencváros Budapešť), Albert Rusnák(Real Salt Lake City), Vladimír Weiss (Slovan Bratislava), Tomáš Suslov (FC Groningen)
ÚTOČNÍK: Michal Ďuriš (Omonia Nikózia), Pavol Šafranko (Sepsi OSK), Samuel Mráz (Zaglebie Lubin)

Značky