BRATISLAVA (SFZ) - úplný a záväzný text úradnej správy Slovenského futbalového zväzu
Na svojom zasadnutí dňa 2.5.2023 prerokovala nasledujúce podania a prijala k nim nasledovné uznesenia:
Odvolanie MŠK Žilina proti rozhodnutiu ŠTK SFZ o kontumácii stretnutia 22. kola II. ligy Žilina B – FK Pohronie 0:3, za nesplnenie podmienky štartu hráča U21 v predmetnom stretnutí, v zmysle RS čl.10/a/aa zamieta, podľa čl. 60, ods. 13, písm. b) stanov SFZ.
Odvolanie Branislava Benka proti uzneseniu disciplinárnej komisie SFZ č. U913, zo dňa 23.3.2023 zamieta, podľa čl. 60, ods. 13, písm. b) stanov SFZ.
Odvolanie Lariona Menyhárta, v zast. JUDr. Martin Ganczner, podané proti uzneseniu disciplinárnej komisie SFZ č. U905, zo dňa 16.3.2023 zamieta, podľa čl. 60, ods. 13, písm. b) stanov SFZ.
Proti týmto rozhodnutiam nie je prípustný žiadny opravný prostriedok.
U1290: Tamás Németh (KFC Komárno, II. liga), vylúčenie za surovú hru – kopnutie súpera nadmernou silou v súboji o loptu, podľa čl. 46/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 46/2a DP, od 30.4.2023.
U1291: Richard Hečko (TJ Baník Kalinovo, III. liga), vylúčenie za telesné napadnutie – úmyselné udretie súpera lakťom nadmernou silou v prerušenej hre, podľa čl. 49/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 4 týždne, podľa čl. 49/2b DP, od 30.4.2023.
U1292: Michal Mózer (FK Podkonice, III. liga), vylúčenie za telesné napadnutie – vrazenie do súpera nadmernou silou v prerušenej hre, podľa čl. 49/1a DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 3 súťažné stretnutia, podľa čl. 49/2a DP, od 1.5.2023.
U1293: Henry Franck Bahi (FC ŠTK 1914 Šamorín, II. liga), od 1.5.2023.
U1294: Roman Kovalčík (ŠK Odeva Lipany, III. liga), od 30.4.2023.
U1295: Dario Jovanovski (RSC Hamsik Academy B. Bystrica, III. liga), od 30.4.2023.
U1296: Alexander Horvát (OFK Malženice, III. liga), od 30.4.2023.
U1297: Matúš Katunský (Slávia TU Košice, III. liga), od 1.5.2023.
U1298: Pedro G. Chaves Batista Da Silva (Partizán Bardejov BŠK, III. liga), od 1.5.2023.
U1299: Tomáš Marušin (ŠK Slovan Bratislava, I. LSD U19), od 30.4.2023.
U1300: Maximilián Halo (FC Petržalka, I. LSD U19), od 30.4.2023.
U1301: Tomáš Kákoš (FK Tempo Partizánske, II. LSD U19), od 1.5.2023.
U1302: Branislav Bobík (Slavoj Trebišov, II. LSD U19), od 1.5.2023.
U1303: Jan Lamy (FK Slovan Levice, I. LSŽ U15), od 1.5.2023.
U1304: Matyáš Bohunický (FC Spartak Trnava, I. LSŽ U14), od 30.4.2023.
U1305: Erik Zvoľanský (FC Lokomotíva Košice, I. LSŽ U14), od 30.4.2023.
U1306: Uche Henry Agbo (ŠK Slovan Bratislava, Slovnaft Cup), od 2.5.2023.
U1307: Vladimír Gála (1016302 / ŠK Slovan Bratislava (21) / II. liga / T), od 30.4.2023.
U1308: Peter Gaži (1210337 / FC Spartak Trnava, I. LSD U19 / T), od 30.4.2023.
U1309: Tomáš Bobček (MFK Ružomberok, Fortuna liga).
U1310: Matúš Čonka (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, Fortuna liga).
U1311: Artur Gajdoš (AS Trenčín, Fortuna liga).
U1312:Dominik Hollý (AS Trenčín, Fortuna liga).
U1313: Kelvin Spencer Pires (AS Trenčín, Fortuna liga), všetci od 30.4.2023.
U1314: Milan Dimun (FK DAC 1904 D. Streda, Fortuna liga).
U1315: Alejandro Mendez Garcia (FK DAC 1904 D. Streda, Fortuna liga).
U1316: Matej Grešák (FK Železiarne Podbrezová, Fortuna liga).
U1317: Daniel Pavúk (FK Železiarne Podbrezová, Fortuna liga), všetci od 1.5.2023.
U1318: Alex Holub (FK Pohronie Žiar n. Hronom Dolná Ždaňa, II. liga), od 29.4.2023.
U1319: Tomáš Mareš (Spartak Myjava, II. liga), od 29.4.2023.
U1320: Štefan Harvila (FK Humenné, II. liga).
U1321: Erik Kramár (FK Dubnica n. Váhom, II. liga).
U1322: Slavomír Pagáč (FK Dubnica n. Váhom, II. liga).
U1323: Pavol Bellás (FK Rača, II. liga), všetci od 30.4.2023.
U1324: Simeon Kohút (FC Petržalka, II. liga), od 1.5.2023.
U1325: Jakub Škovran (FK Poprad, III. liga).
U1326: Denis Martinko (FK Spišská Nová Ves, III. liga).
U1327: Samuel Bičan (TJ Jednota Bánová, III. liga).
U1328: Matej Škrepták (FK Inter Bratislava, III. liga), všetci od 30.4.2023.
U1329: Jakub Straka (MFK Vranov n. Topľou, III. liga), od 1.5.2023.
U1330: Marek Matkobiš (MŠK Tesla Stropkov, III. liga), od 1.5.2023.
U1331: Norbert Grejták (1. FK Svidník, III. liga), od 1.5.2023.
U1332: Tomáš Juraj Vaško (FC Spartak Trnava, I. LSD U19).
U1333: Jaroslav Holp (MFK Zemplín Michalovce, I. LSD U19).
U1334: Kristián Lisý (FK Poprad, I. LSD U19).
U1335: Filip Slosarčík (FK Pohronie Žiar n. Hronom Dolná Ždaňa, I. LSD U19).
U1336: David Bukovský (FC Spartak Trnava, I. LMD U17).
U1337: Noel Rebej (FC Košice, I. LMD U17).
U1338: Richard Maťoška (MFK Snina, II. LSD U19).
U1339: Peter Labuda (MŠK Kysucké Nové Mesto, II. LSD U19).
U1340: Oliver Malačina (MŠK Tesla Stropkov, II. LSD U19).
U1341: Simon Rigo (FC Lokomotíva Košice, II. LSD U19).
U1342: Filip Hadzima (FK Dubnica n. Váhom, II. LSD U19).
U1343: Richard Praskač (MFK Skalica, II. LMD U17), všetci od 30.4.2023.
U1344: Samuel Muroň (MŠK Námestovo, II. LMD U17), od 1.5.2023.
U1345: Marcus Dolinský (FC Baník Prievidza, II. LMD U17), od 1.5.2023.
U1346: Adrián Kopičár (MŠK Púchov, II. liga), od 30.4.2023.
U1347: Roman Begala (Slavoj Trebišov, II. liga), od 1.5.2023.
U1348: Patrik Krivošík (FK Slovan Duslo Šaľa, III. liga), od 30.4.2023.
U1349: ŠK Slovan Bratislava futbal (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF a priloženej fotodokumentácie, za HNS divákov (vulgárne pokriky, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti a použitie pyrotechniky) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia pyrotechniky) v stretnutí 7. kola FL – nadstavbová časť o titul ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava, podľa čl. 58/2a, b, g DP ukladá DS – finančnú pokutu 1 500 eur, podľa čl. 58/3, čl. 36/2a a čl. 12/6 DP.
U1350: MFK Dukla Banská Bystrica (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF a priloženej fotodokumentácie, za HNS divákov (vulgárne pokriky a použitie pyrotechniky po stretnutí) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia pyrotechniky) v stretnutí 7. kola FL – nadstavbová časť o titul MFK Dukla B. Bystrica – MŠK Žilina, podľa čl. 57/1b a čl. 58/2a, b DP ukladá DS – finančnú pokutu 500 eur, podľa čl. 57/2, čl. 58/3, čl. 36/2a a čl. 12/6 DP.
U1351: FK Železiarne Podbrezová (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF a priloženej fotodokumentácie, za HNS divákov (použitie pyrotechniky po stretnutí) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia pyrotechniky) v stretnutí 7. kola FL – nadstavbová časť o titul FK Železiarne Podbrezová – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 57/1b a čl. 58/2b DP ukladá DS – upozornenie, podľa čl. 57/2, čl. 58/3 a čl. 10 DP.
U1352: FK DAC 1904 Dunajská Streda (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF a priloženej fotodokumentácie, za HNS divákov (použitie pyrotechniky) v stretnutí 7. kola FL – nadstavbová časť o titul FK Železiarne Podbrezová – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 58/1b DP ukladá DS – finančnú pokutu 400 eur, podľa čl. 58/3, 36/2a a čl. 12/6 DP.
U1353: FC Spartak Trnava (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF, priloženej fotodokumentácie, videodokumentácie a vlastných zistení, za HNS divákov (vulgárne pokriky, hrubé urážky na adresu súpera, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti a použitie pyrotechniky) v stretnutí finále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 58/2a, b, g DP ukladá DS – finančnú pokutu 10 000 eur, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP.
U1354: FC Spartak Trnava (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF, priloženej videodokumentácie a vlastných zistení, žiada klub o písomné stanovisko k incidentu medzi hráčmi a členmi RT oboch družstiev v tuneli počas polčasovej prestávky stretnutia finále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, do 10.5.2023.
U1355: ŠK Slovan Bratislava futbal (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF, priloženej fotodokumentácie, videodokumentácie a vlastných, za HNS divákov (vulgárne pokriky, hrubé urážky na adresu súpera a delegovanej osoby, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti, použitie pyrotechniky, spôsobenie požiaru v sektore hostí a fyzické napadnutie člena US) v stretnutí finále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 58/1a, b, e, g DP ukladá DS – finančnú pokutu 6 000 eur, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP.
U1356: ŠK Slovan Bratislava futbal (Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF, priloženej videodokumentácie a vlastných zistení žiada klub o písomné stanovisko k incidentu medzi hráčmi a členmi RT oboch družstiev v tuneli, ako aj vstupu zástupcov klubu do šatne R počas polčasovej prestávky stretnutia finále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, do 10.5.2023.
U1357: Marian Hodulík (1111682 / FC Spartak Trnava / Slovnaft Cup / AT1). Na základe Zápisu o stretnutí, Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF, videodokumentácie a vlastných zistení, začína disciplinárne konanie vo veci hrubých nešportových prejavov (hrubé urážky delegovaných osôb s použitím vulgarizmov) v stretnutí finále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 71/3a, b, d DP a zároveň menovanému pozastavuje výkon akejkoľvek funkcie, až do rozhodnutia DK, podľa čl. 76/1 DP, od 2.5.2023. Zároveň menovaného žiada o písomné stanovisko k incidentu v tuneli počas polčasovej prestávky, do 10.5.2023.
U1358: Erik Gemzický (1218343, NR). Na základe Zápisu o stretnutí, Správy delegáta zo stretnutia a podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF, žiada menovaného o písomné stanovisko k incidentu medzi hráčmi a členmi RT oboch družstiev v tuneli, ako aj vstupu zástupcov klubu ŠK Slovan Bratislava do šatne R počas polčasovej prestávky stretnutia finále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, do 10.5.2023.
U1359: KFC Komárno (II. liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia a podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF, za HNS divákov (vhodenie pohára s nápojom smerom k rozhodcom pri odchode do šatní) po stretnutí 27. kola II. ligy KFC Komárno – ŠK Slovan Bratislava (21), podľa čl. 58/2f DP ukladá DS – finančnú pokutu 300 eur, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP.
U1360: FC Košice (II. liga). Berie na vedomie odvolanie PZ spoločnosti SV Strategy, s.r.o. zo dňa 2.5.2023 voči U1219 a rozhodla, že odvolaniu v plnom rozsahu nevyhovuje a podľa čl. 84/7 DP predkladá vec odvolacej komisii SFZ.
U1361: Július Cséplö (1054078 / KFC Komárno / II. liga / VD). Na základe žiadosti menovaného o zmenu DS uloženej U1229, podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku a určuje skúšobnú dobu od 5.5.2023 do 31.12.2023.
U1362: ŠK Vrakuňa Bratislava (III. liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, za HNS divákov (vniknutie diváka na HP) v stretnutí 24. kola III. ligy ŠK Vrakuňa Bratislava – TJ Jednota Bánová, podľa čl. 58/2d DP ukladá DS – finančnú pokutu 200 eur, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP.
U1363: MŠK Tesla Stropkov (II. LSD U19). Na základe podnetu ŠTK SFZ a stanoviska klubu, za nenahratie videozáznamu do videoarchívu zo stretnutia 23. kola II. LSD U19 MŠK Tesla Stropkov – MŠK Kysucké Nové Mesto, podľa čl. 64/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 50 eur, podľa čl. 64/4 a čl. 12/6 DP, v spojení s čl. 27/e Rozpisu republikových súťaží riadených SFZ a ÚLK pre súťažný ročník 2022/2023.
U1364: Aurel Asani (1274108 / FK Dubnica n. Váhom / II. LSD U19). Na základe žiadosti menovaného o zmenu DS uloženej U1229 rozhodla, že žiadosť zamieta.
U1365: Jozef Halcin (1306599 / FK Inter Bratislava / II. LSD U19). Na základe žiadosti menovaného o zmenu DS uloženej U1143 rozhodla, že žiadosť zamieta.
U1366:Tobiáš Pališčák (1367455 / MŠK Žilina / I. LMD U16). Na základe žiadosti menovaného o zmenu DS uloženej U1140 rozhodla, že žiadosť zamieta.
Vo veci disciplinárneho konania voči FC Spartak Trnava (U1354) a ŠK Slovan Bratislava futbal (U1356) predvoláva rozhodcu stretnutia finále Slovnaft Cupu 2022/2023 p. Michala Očenáša (1210540) na svoje zasadnutie dňa 11.5.2023 o 16:00 hod. v sídle SFZ.
Najbližšie zasadnutia komisie sa uskutoční 11.5.2023 v sídle SFZ.
Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie SFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva disciplinárnej komisii SFZ v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie SFZ (DP, čl. 84, ods. 1).
Na základe rozhodnutia DK SFZ (U1281), odrátala FK Poprad (III. liga – východ) 3 body.
Všetkých činovníkov futbalu, aby svoje pripomienky k Rozpisu súťaží SFZ zasielali na emailovú adresu miroslav.richtarik@futbalsfz.sk, do 26.5.2023.
26. kolo: Hamsik Academy – V. Ludince 12.5. o 18:00 na UT (Radvaň)
24. kolo: Petržalka – Žilina 24.5. o 15:00 / 17:15, Podbrezová – Trenčín, v pôvodnom termíne, ale na UT
26. kolo: Púchov – ČFK Nitra, v pôvodnom termíne, ale na hlavnej HP (MŠK Púchov)
27. kolo: Lokomotíva Košice – Stropkov 17.5. o 15:00 / 17:30
9. kolo NČ: Lokomotíva Košice – Bardejov 9.5. o 14:00 / 16:00 (Barca), Stropkov – Poprad, v pôvodnom termíne, ale na ihrisku Sitníky,
14. kolo NČ: Stropkov – Lokomotíva Košice 31.5. o 15:00 / 17:00
2. kolo NČ: Trnava – D. Streda 17.5. o 10:00 / 11:30
3. kolo NČ: Domino – Skalica 6.5. o 14:30 / 16:00 na UT
5. kolo NČ: Slovan BA – Petržalka, v pôvodnom termíne, ale na Pasienkoch – hlavná HP
12. kolo: Michalovce – Stropkov 4.6. o 10:00 / 11:30
FK Galaktik (II. LSD), za porušenie RS, čl. 28/e (nenahratie kompletného videozáznamu na úložisko SFZ zo stretnutia 22. kola)
6. kolo NČ: N. Zámky – Trenčín 13.5. o 12:00, Slovan BA – Ružomberok, v pôvodnom termíne, ale o 15:00 na NFŠ
8. kolo NČ: N. Zámky – Žilina 27.5. o 10:00 na UT (Radava)
16. kolo: ČFK Nitra – Kozmos 11.5. o 19:30
17. kolo: Poprad – Michalovce 13.5. o 8:45
1. kolo NČ: ČFK Nitra – Senica-Kunov 7.5. o 10:00 / 12:00 na UT
2. kolo NČ: GFC Reg. akadémia – Myjava 14.5. o 14:30 / 16:30 na ihrisku Topoľčany, N. Zámky – Petržalka 14.5. o 10:00 / 12:00 na ihrisku Pozba
6. kolo NČ: Žilina – Slovan BA 8.6. o 12:00 / 14:00, GFC Reg. akadémia – Trnava 7.6. o 15:00 / 17:00 (Radošina)
Stretnutie 18. kola WU19 Slovan BA – D. Streda 3:0, podľa SP, čl. 11/2, s použitím čl. 82/1/b (nenastúpenie na stretnutie).
FK DAC 1904 D. Streda (WU19), za nenastúpenie na stretnutie 18. kola.
Oznamuje, že všetky kluby, ktorým nebola udelená licencia v prvostupňovom konaní, majú právo do 10.5.2023 vrátane podať odvolanie, podľa poučenia, ktoré im bolo zaslané spolu s oznámením o neudelení licencie.
V prípade akýchkoľvek otázok ohľadne vzdelávania trénerov je potrebné kontaktovať zamestnancov TÚ SFZ – oddelenia vzdelávania trénerov. Školenia trénerov – Peter Štefaňák (peter.stefanak92@futbalsfz.sk), kontinuálne vzdelávanie a trénerské licencie – Michal Švihorík (michal.svihorik@futbalsfz.sk).
Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 1.6.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je na webovom sídle SFZ, v sekcii SFZ / Tréneri / Dokumenty. Žiadosti sa podávajú po splnení požiadaviek rozsahu „Ďalšieho vzdelávania“, najskôr mesiac pred vypršaním jej platnosti.
Od 1.1.2022 TÚ SFZ – oddelenie vzdelávania trénerov zrušilo vydávanie trénerských licencií v plastovej forme. Všetky potrebné údaje na pôsobenie v súťažiach v pozícii trénera sú evidované v ISSF a sú prepojené v tomto systéme navzájom. Papierovú kópiu aktuálnej trénerskej licencie si môže tréner vytlačiť priamo vo vlastnom profile trénera, po kliknutí na danú licenciu. Plastové licencie sa vydávajú na vyžiadanie len trénerom pôsobiacim v zahraničí.
Podrobné informácie ohľadom organizácie školení, podmienok prijatia a záväznej prihlášky sú zverejnené na webovom sídle SFZ, v časti Tréneri / Školenia.
Od 1.7.2022 je formou online školenia možné absolvovať školenie „SFZ Grassroots Leader – Tréner detí“. Absolvent získa oprávnenie na pôsobenie vo futbale mládeže pri zabezpečovaní prípravy a vedení hráčov (5 – 11 ročných) v súťažiach prípraviek riadených ObFZ / RFZ a v školských projektoch SFZ.
Pre splnenie podmienok "Kontinuálneho vzdelávania trénerov” (tzv. predlžovanie trénerských licencií), sú uznávané aj webináre dištančnou formou. Aktuálny zoznam pre jednotlivé trénerské licencie a podrobné informácie sú na webovom sídle SFZ, v časti SFZ / Tréneri / Kontinuálne vzdelávanie.
Obsadenie prípravného medzištátneho stretnutia WU15 (ihrisko Bánovce n. Bebravou):
10.5. o 11:00 Slovensko – Česko Švolík, Obertová, Šandrik
Obsadenie Development Tournament U16:
10.5. o 12:00 Lotyšsko – Írsko Valent, Lenický, Lalo, Ďurčo (MOL Academy DS)
o 17:00 Slovensko – Ukrajina Malárik, Borsányi, Ralbovský, Bláha (NTC Senec)
12.5. o 12:00 Írsko – Ukrajina Husár, M. Krivošík, S. Krivošík, Kukan (MOL Academy DS)
o 17:00 Slovensko – Lotyšsko Fúsek, Mokrý, Cabaj, Janček (NTC Senec)
15.5. o 11:00 Lotyšsko – Ukrajina Kišš, Lauer, Uram, Parilák (MOL Academy DS)
o 11:00 Slovensko – Írsko Ruc, Juhos, Štepanovský, Chromý (NTC Senec)
Oznamuje termín konania jarných fyzických previerok: 8.5.2023 (Krásno n. Kysucou). Rozpis behov bol zaslaný elektronickou poštou.
Ospravedlnenia: Kružliak od 21.4. do prihlásenia (oprava ÚS č. 41), Šandrik 13.5., Foltín 5. – 6.5. a 19. – 20.5, Maslen 7., 14., 20. a 27.5., Batiz 8. – 15.5., Čiernik 14.5., Marhefka 4. – 18.6., Fodor 17. – 18.6., Zemko M. 18. – 22.5., R. Bobko 11. – 18.6., Somoláni od 4.5 do prihlásenia, Libiak 3. – 18.6., Valentová od 4.5. do prihlásenia, Kolofík 11. a 26.5.
Úsek PR – ospravedlnenia: Mókoš 7. a 14.5., Koníček od 2.5. do prihlásenia, Vician 19. – 20.5.
Licenčný seminár pre delegátov zväzu – Licencia "A"/"P" sa bude konať 30.6. 2023 (piatok) v Penzióne Motýľ, Liptovská Teplá 442. Záujemcovia o získanie, resp. predĺženie licencie "A", resp. o predĺženie licencie "P" sa môžu prihlasovať u p. Pavla Páchnika – sekretára KD SFZ, zaslaním prihlášky na emailovú adresu pavol.pachnik@futbalsfz.sk. Uzávierka prihlášok je 31.5.2023.
Súčasne so zaslaním prihlášky je záujemca povinný uskutočniť úhradu účastníckeho poplatku vo výške 100 eur za licenciu "A", resp. 250 eur za licenciu "P" na účet KD SFZ: IBAN SK03 8330 0000 0025 0186 1190 (do poznámky je potrebné uviesť meno a priezvisko). Všetky potrebné tlačivá (prihláška, lekárska prehliadka) sú dostupné na stránke www.futbalsfz.sk, v sekcii SFZ / komisie a iné orgány / odborné komisie SFZ / komisia delegátov SFZ. Noví záujemcovia musia na seminár priniesť "Prehlásenie o bezúhonnosti", "Potvrdenie o zdravotnom stave" a "kópiu dokladu najvyššie dosiahnutého vzdelania" (vyžaduje sa minimálne maturitné vysvedčenie). Po uzávierke prihlášok budú prihláseným uchádzačom emailovou poštou zaslané študijné materiály, potrebné pre diaľkovú (dištančnú) formu vzdelávania. Komunikácia s prihlásenými uchádzačmi bude prebiehať výhradne elektronicky (vyžaduje sa plne funkčná emailová schránka), preto je nevyhnutné do prihlášky uviesť správnu a čitateľnú emailovú adresu. Zaslaním prihlášky a zaplatením účastníckeho poplatku sa považuje účasť prihláseného uchádzača na seminári za záväznú (bez možnosti vrátenia poplatku aj v prípade, ak sa uchádzač na seminár nedostaví).
Oznamuje predbežné termíny na prihlasovanie do sezóny 2023/2024:
Športovo-technická komisia SF:
Všetky platné predpisy (poriadky, organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na https://www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa