Chorváti po MS darovali prémie – Kozák: Hrajú za nich veľkí a vyspelí hráči

BRATISLAVA (SFZ/brs) – Chorvátski hráči uchvátili na majstrovstvách sveta v Rusku fanúšikov nečakanou cestou až do finále, v ktorom podľahli Francúzom (2:4). No futbalový svet si podmanili aj správaním sa. Svoju veľkosť a obrovské srdce ukázali tým, že prémie vo výške 24 miliónov eur za šampionát venovali na charitu. Čo na toto ľudské gesto hovoria tréneri našich reprezentácií Ján Kozák a Adrian Guľa, prezradili pre futbalsfz.sk.

BRATISLAVA (SFZ/brs) – Chorvátski hráči uchvátili na majstrovstvách sveta v Rusku fanúšikov nečakanou cestou až do finále, v ktorom podľahli Francúzom (2:4). No futbalový svet si podmanili aj správaním sa. Svoju veľkosť a obrovské srdce ukázali tým, že prémie vo výške 24 miliónov eur za šampionát venovali na charitu. Čo na toto ľudské gesto hovoria tréneri našich reprezentácií Ján Kozák a Adrián Guľa, prezradili pre futbalsfz.sk.

„Majstrovstvá sveta ukázali, že všetci máme rovnaké šance. Preto odmeny z MS venujeme chorvátskym deťom, ktoré ešte nikdy neboli na dovolenke pri mori. Všetky deti majú právo prežiť aspoň sedem dní na našom pobreží. To je to posledné, čo môžeme pre ne spraviť,“ uviedol Chorvátsky futbalový zväz. Ako tento krok vníma tréner slovenského výberu Ján Kozák? „Je to jasný dôkaz toho, že za Chorvátov hrajú veľkí a vyspelí hráči,“ povedal pre futbalsfz.sk Ján Kozák.

Podobné gesto už pred záverečným turnajom urobil aj najlepší mladý hráč MS Francúz Kylian Mbappé. „Hrať za svoju krajinu je česť, nemali by sme mať z toho finančný profit,“ vyhlásil devätnásťročný mladík z tímu Paríž Saint Germain. „Tieto gestá naznačujú to, že v budúcnosti môže byť venovanie odmien prirodzený krok. V najlepších tímoch hrajú predsa najlepší hráči,“ vravel Kozák.
Venovanie odmien pozitívne vníma aj šéf lavičky sokolíkov Adrian Guľa. „Urobili geniálny ťah. Chorváti ukázali, že nemali len skvelo pripravenú taktiku, ale že ich tím mal aj obrovskú charizmu a ľudskosť,“ povedal kouč reprezentácie do 21 rokov Guľa.

Značky