DEMIŠPORT LIGA – V 11. kole sa darilo domácim družstvám

Pondelok, 6.11.2023 07:03 | Posledná aktualizácia 6.11.2023 07:03
Šláger kola ovládli Ružomberčanky.
autor: rudllo, zdroj: Instagram rudllo

BRATISLAVA (SFZ) – V sobotu boli na programe štyri zápasy 11. kola DEMIŠPORT LIGY – najvyššej súťaže žien. Vo všetkých prípadoch sa tešilo z troch bodov domáce družstvo. Spartak Myjava s GFC regionálna akadémia dohrajú svoj duel 7. novembra o 18.00 h.

Aktuálne sa na 1. miesto v neúplnej tabuľke vyšvihli Ružomberčanky. Tie si poradili s futbalistkami ŠK Slovan Bratislava 2:1. Za domáce sa presadili Hrúziková a Ťapajáková, za hostky skórovala Mičencová. Liptáčky sú líderkami o bod pred futbalistkami Spartaka Myjava, ktoré čaká dohrávka 11. kola.
Záznam zápasu TU!

Na 3. mieste je FC Spartak Trnava. Červeno-čierne triumfovali v sobotu nad MŠK Žilina jednoznačne 9:1. V drese Trnavy strelila hetrik Martišková, po dva presné zásahy pridali Tyčiaková s Bederkovou a raz dostali loptu za bránkovú čiaru Servátková s Randovou. „Po reprezentačnej prestávke sme chceli vstúpiť do záverečných kôl jesennej časti s odhodlaním získať čo najviac bodov a strelecky sa začať presadzovať viac ako v posledných zápasoch. Od úvodu stretnutia bolo z dievčat cítiť odhodlanie a dobrú energiu ísť si za týmto cieľom. Vychádzali nám kombinácie, presadzovali sme sa kolmými prihrávkami cez stredovú zónu súperiek a vytvárali sme si dobré strelecké príležitosti. Vzadu sme kompaktne a organizovane bránili a získavali loptu presne v priestoroch, v ktorých sme chceli. Už do polčasu bol výsledok na svetelnej tabuli veľmi priaznivý v náš prospech. V druhom polčase sme chceli nadviazať na našu dobrú hru a pridať ešte vyšší počet gólov. Dievčatá nepoľavili v tempe, vyhrávali osobné súboje a tak sa nám poľahky darilo kombinovať a vytvárať si gólové príležitosti. Mrzieť nás môže len chvíľkové poľavenie na koncentrácii v záverečných minútach, čím sme umožnili súperovi skorigovať na konečných 9:1. Dievčatá podali sebavedomý a koncentrovaný výkon a verím, že sme sa dobre naladili na budúco-týždňové derby proti Slovanu," zhodnotil pre fcspartaktrnava.com tréner Trnavy Matej Chocina.

Na poslednom mieste naďalej ostávaj 1. FC Tatran Prešov. Východniarky tentoraz nestačili na AS Trenčín, ktorému podľahli na jeho pôde 2:4. Za Trenčianky si vylepšili gólové štatistky Cabúková, Kunková, Gabrišová a Straková. Za Prešovčanky sa do listiny strelkýň zapísali Chomová s Rumančíkovou.

Najchudobnejšie na góly bolo meranie síl MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka. Hráčky Dukly vyhrali po zásahu Havranovej, ktorá skórovala v 88. min, 1:0.