FUTSAL – Slováci v kvalifikácii ME 2022 zajtra v Leviciach proti Azerbajdžanu

Streda, 7.4.2021 09:28 | Posledná aktualizácia 7.4.2021 09:30

autor: Vladimír Hindra, zdroj: futsalslovakia

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia odohrá zajtra (štvrtok 8.4.) piaty zápas v rámci kvalifikácie o postup na ME 2022, o 16:00 nastúpi v Leviciach proti Azerbajdžanu. Kvalifikáciu ukončí v utorok (13.4.) duelom v Moldavsku.

Tím trénera Berkyho drží pred dvomi záverečnými zápasmi v kvalifikácii o postup na ME 2022 v aktuálnej tabuľke 3. kvalifikačnej skupiny 2. miesto, zaručujúce postup na šampionát. Istý postup si vybojoval s 12 bodmi Azerbajdžan, bez šance na postup zostali Gréci (v štyroch zápasoch sa im nepodarilo získať ani jeden bod). Súboj o postupovú druhú priečku zvedie Slovensko a Moldavsko, Slováci majú na konte po štyroch stretnutiach 7 bodov, Moldavsko 4 body.

V nominácii trénera Mariána Berkyho na dvojzápas s Azerbajdžanom a v Moldavsku nedošlo v porovnaní s ostatným zrazom k žiadnym zmenám, po zranení sa vracia do tímu Anton Brunovský.  „Všetko máme vo vlastných rukách a teraz to môžeme potvrdiť. Keďže sme prehrali v Azerbajdžane a remizovali s Moldavskom, tak sme sa dostali do menšieho tlaku, ale osobne si myslím, že máme stále výhodu my. Všetci hráči aj realizačný tím sú namotivovaní tak, že ideme dosiahnuť náš cieľ, postup na EURO,“povedal pre futsalslovakia.sk tréner nášho tímu Marián Berky a dodal: „My tréneri sme si zmapovali zápasy proti Azerbajdžanu aj Moldavsku. Boli tam nejaké chyby, ale jediné, čo potrebujeme zlepšiť, je efektivita. Na to sa musíme sústrediť. Hráči vedia, že v defenzíve hrali veľmi dobre. Zapracovať teda musíme na efektivite, keďže sme mali dostatok šancí na viac gólov. Keď sa na to budeme sústrediť a hrať svoju hru, tak blížiace sa zápasy vyhráme.“

Na finálový turnaj ME v holandských mestách Amsterdam a Groningen (9. januára - 6. februára 2022) sa prebojujú ôsmi víťazi kvalifikačných skupín a šesť najlepších tímov z druhých miest. Dva najhoršie tímy z druhých priečok odohrajú baráž o zostávajúcu šestnástu miestenku (14. - 17. novembra 2021). Holandsko ako organizátor šampionátu má istú účasť. Slovensko ešte na MS a ME neštartovalo.

Zajtrajší kvalifikačný zápas o postup na ME 2022 Slovensko – Azerbajdžan má stanovený výkop o 16:00, v priamom prenose ho môžete sledovať na Dvojke a TV Futbalnet.

PROGRAM ZÁPASOV:
Slovensko - Azerbajdžan (štvrtok, 8.4.2021 o 16:00)
Moldavsko - Slovensko (utorok, 13.4.2021 o 17:30)

Káder Slovenska na zápasy s Azerbajdžanom a v Moldavsku:

BRANKÁRI:
Milan Herko (MŠK Žilina FUTSAL), Marek Karpiak (SK Slavia Praha futsal), Richard Oberman (Mimel Lučenec), Marek Kušnír (Ridob MIBA Banská Bystrica)

HRÁČI:
Tomáš Drahovský (Santa Coloma), Gabriel Rick, Peter Kozár, Martin Zdráhal (všetci SK Interobal Plzeň), Martin Doša (FK Chrudim), Dušan Rafaj, Anton Brunovský, Daniel Čeřovský, Matúš Kyjovský, Martin Směřička, Peter Serbin (všetci Mimel Lučenec), Matúš Ševčík, Filip Vaktor (SK Slavia Praha futsal), Patrik Zaťovič (GSF Gliwice – Futsal), Vojtech Turek (CLN CUS Molise), Marko Hudaček (VfL 05 Hohenstein-Ernstthal), Marek Belaník (MŠK Žilina FUTSAL)

NÁHRADNÍCI:
Kristián Medoň (Red Devils Chojnice), Dominik Ostrák (SK Slavia Praha), Róbert Greško (Mimel Lučenec), Marián Hudek (MŠK Žilina FUTSAL)


zdroj: futsalslovakia.sk
Peter Zeman

Značky