GRASSROOTS – 2. ročník UEFA Disney Playmakers v znamení rozprávky Vaiana

Piatok, 5.8.2022 08:11 | Posledná aktualizácia 5.8.2022 08:17

zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Dievčatá zapojené do projektu UEFA Disney Playmakers sa budú v novom ročníku na futbalových ihriskách inšpirovať rozprávkovou legendou z oceánu Vaianou. Projekt je určený pre dievčatá vo veku 5-8 rokov, v premiérovom ročníku sa do projektu zapojilo 29 centier, prihlášky do 2. ročníka projektu môžu odosielať zástupcovia centier do 10. augusta 2022.

Slovensko patrí od minulej sezóny k členským krajinám UEFA, ktoré sa rozhodli zapojiť do projektu s názvom UEFA Disney Playmakers. Jeho poslaním je zasvätiť do tajomstiev futbalu mladé hráčky formou napodobňovania hrdinských činov známych rozprávkových postáv.

V rámci nového ročníka ňou bude populárna Vaiana. Hlavná hrdinka Vaiana odmalička vyrastala na ostrove a tak po celý život bola obklopená oceánom, ktorý si ju v jej dospievajúcom veku našiel. Oceán si ju vybral, aby zachránila svoj ľud a celý svet. Odvážne dievča sa tak vydáva na vratkom člne rovno smerom k horizontu. Cestou stretáva kedysi známeho a silného poloboha Mauiho. Ten najskôr Vaiane nedôveroval, no neskôr sa spriatelili a pomáhal jej s misiou. Naučil ju splavovať veľké i malé vlny a ako využiť akékoľvek počasie vo svoj prospech. Vytvorilo sa medzi nimi silné priateľské puto. Na svojej púti sa stretávajú s rôznymi príšerami a prežívajú rozličné dobrodružstvá. Na ich ceste musia čeliť mnohým neočakávaným prekážkam, no sú odhodlaní ich zdolať a zachrániť svet.


zdroj: SFZ

Kým rozprávková Vaiana bojovala o svoj vysnený cieľ vo vlnách oceána, naše dievčatá ju budú napodobňovať pod vedením trénerov na futbalových ihriskách s loptou.

V novom ročníku je tu príležitosť zapojiť do projektu päť nových centier, ktorými môžu byť futbalové kluby, základné školy, centrá voľného času, či občianske združenia. Neváhajte a ponúknite aj vy možnosť nazrieť dievčatám vo vašej obci a v okolí do sveta futbalu prostredníctvom rozprávok, hier a zábavy.

Projekt je určený pre dievčatá vo veku 5-8 rokov, ktoré doteraz nikdy nehrali futbal. Neregistrovaným a neaktívnym hráčkam sa tak núka jedinečná príležitosť nazrieť do sveta hier a futbalu formou implementácie rozprávok a rozprávkových postáv do pohybových aktivít, pričom dochádza k rozvoju pohybových i osobnostných zručností u dievčat ako je odvaha, fantázia či kreativita. V premiérovom ročníku sa do projektu zapojilo 29 centier, cestu k futbalu si našlo 670 dievčat a zorganizovaných bolo na Slovensku celkovo 489 aktivít.

Termín prihlásenia do projektu je 10. august 2022.

Kontaktné údaje, spolu s požiadavkou zapojiť sa do projektu UEFA Disney Playmakers zasielajte najneskôr do 10. augusta 2022 na e-mailovú adresu miriama.bockova@futbalsfz.sk. Záujemcovia budú následne kontaktovaní zo strany SFZ a budú im odoslané detailné informácie o projekte.

Ďalšie informácie nájdete na: www.playmakers.sk.

Peter Zeman

Značky