logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

Grassroots: Maskot Gólik na návšteve na ZŠ s MŠ na Kalinčiakovej ulici v Bratislave

Utorok, 19.12.2017 14:00 | Posledná aktualizácia 13.8.2020 07:37

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Maskot projektu „Dajme spolu gól“ si zašportoval s deťmi materskej školy na Kalinčiakovej ulici.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Maskot projektu „Dajme spolu gól“ si zašportoval s deťmi materskej školy na Kalinčiakovej ulici.

Ambíciou projektu „Dajme spolu gól“ je priniesť futbal do srdiečok najmladších detí a osloviť ich už počas rokov strávených v materskej škole. Prioritou je osvojenie si základných pohybových návykov, rozvíjanie pohybových schopností a kognitívnych funkcií detí. Škôlkári na Kalinčiakovej ulici sa mali minulú stredu (13.12.) možnosť prvýkrát sa zoznámiť s maskotom projektu s príznačným menom – Gólik. 

„Cieľom návštevy priamo počas pohybovo-športových aktivít som zameraním na futbal bola kontrola realizácie projektu na vybranej materskej škole, konkrétne na Kalinčiakovej ulici a zároveň zapojenie maskota projektu „Dajme spolu gól“ do aktivít s deťmi,“ hovorí hlavný grassroots koordinátor SFZ Vladimír Lupták.

Prekvapenie v tvárach škôlkarov sa miešala s chuťou a výzvou zdolať gólika vo viacerých vybraných disciplínach. „Snažili sme sa týmto motivovať deti a oživiť pohybové aktivity novým prvkom. Aj preto „Gólik“ športoval priamo s deťmi na palubovke a bol jedným z nich,“ hovorí Vladimír Lupták.

Gólik tak asistoval deťom pri behu cez koordinačný rebrík, pri behu medzi kužeľmi, pri hre dvoch proti dvom a azda najväčší úspech zožal v bránke. Prekonať gólika chcel jednoducho každý. „Videli ste sami, že deti športovali s nadšením. Čo viac si želať? Už teraz môžem povedať, že Gólik ja jar zavíta do ďalších materských škôl na Slovensku, naším zámerom je potešiť jeho návštevou v najbližších mesiacoch budúceho roka minimálne jednu materskú škôlku v rámci ZsFZ, VsFZ a SsFZ,“ prezradil plány na najbližšie obdobie Vladimír Lupták


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Značky