logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS - Projekt „Playmakers“ podporila ženská slovenská futbalová reprezentácia

Nedeľa, 5.12.2021 08:00 | Posledná aktualizácia 6.12.2021 18:33


zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Hráčky Mária Korenčiová, Dominika Škorvánková, Lucia Ondrušová, Patrícia Hmírová a Kristína Panáková sa podieľali na tvorbe prezentačného videa z dielne SFZ na podporu projektu UEFA „Disney Playmakers“ pre dievčatá vo veku 5-8 rokov.

Ako sme nedávno avizovali na našom webovom sídle, svetlo sveta uzrel nový ambiciózny projekt UEFA „Disney Playmakers“, do ktorého sa v tomto roku aktívne zapojil aj Slovenský futbalový zväz. Dievčatá vo veku 5-8 rokov sa tak môžu zabávať a rozvíjať svoje futbalové zručnosti netradičnou formou - spojením rozprávkových príbehov a futbalu pod vedením špeciálne vyškolených trénerov. Projekt „Playmakers“ podporila aj ženská slovenská futbalová reprezentácia. 

„Teší ma, že práve najlepšie slovenské hráčky sa hlásia k tomuto projektu a zároveň výzve nás všetkých, ponúknuť mladým dievčatám spôsob ako sa baviť futbalom a rozvíjať svoje pohybové vlastnosti v kruhu nových kamarátok a zábavnou formou. Aj touto cestou by som sa rada poďakovala dievčatám za ich ústretovosť a trpezlivosť počas samotného natáčania videoklipu,“ povedala Miriama Bočková, projektová manažérka SFZ.

Výzva „zaži svoju rozprávkovú cestu plnú hier, zábavy a nových kamarátok. Pridaj sa k nám! Nájdi svoje centrum a prihlás sa na www.playmakers.sk.,“ - je súčasťou prezentačného videa, v ktorom účinkujú aj slovenské futbalové reprezentantky Mária Korenčiová, Dominika Škorvánková, Lucia Ondrušová, Patrícia Hmírová a Kristína Panáková

„S projektom sa stretávam v zahraničí, počas posledného kvalifikačného zápasu vo Švédsku na štadióne v Malmö bol dokonca promovaný na LED paneloch a na svetelnej tabuli. Projekt si postupne získava vďaka podpore UEFA európske renomé, teší ma, že postupne si nachádza miesto aj na Slovensku. Oceňujem nápad tvorcov, ktorí priblužujú futbal dievčatám prostredníctvom rozprávkových príbehov, ktoré sú im blízke. Myslím si, že projekt má budúcnosť a potenciál osloviť mladé dievčatá aj na Slovensku,“ podelila sa o názor na projekt brankárka Mária Korenčiová, ktorá sa na produkcii videoklipu podieľala aj hovoreným slovom.

„Keď si spomeniem na časy, kedy som bola vo veku 5-8 ročných dievčat, podobný projekt na Slovensku neexistoval. Zostali mi spomienky, ako som prišla domov a po napísaných úlohách som sa ponáhľala na ihrisko hrať s chalanmi futbal alebo hokej,“ zaspomínala si gólmanka slovenskej futbalovej reprezentácie na svoje detstvo.

Projekt je určený pre dievčatá vo veku 5-8 rokov, ktoré nikdy predtým nehrali futbal. Do projektu sa zapojili centrá, ktorými sú futbalové kluby, materské školy, základné školy, centrá voľného času, či ďalšie občianske združenia. Na Slovensku vzniklo doteraz 31 centier. 

„Projekt sa teší obľube v rámci celého Slovenska, žiaľ, celosposločenská situácia nám v súčasnosti v spojitosti s opatreniami nedovoľuje pokračovať v aktivitách, ale po uvoľnení opatrení sme pripravení nadviazať na doterajšie aktivity a tešíme sa na skoré stretnutia s dievčatami,“ dodala na záver projektová manažérka SFZ Miriama Bočková.

Peter Zeman

Značky