III. liga VÝCHOD – Rimavská Sobota oslavuje prvý triumf, Slávia kraľuje bodovo i strelecky

Pondelok, 2.9.2024 13:44 | Posledná aktualizácia 2.9.2024 13:44
Hráči MŠK Rimavská Sobota.

BRATISLAVA (SFZ) – V tabuľke východnej časti tretej najvyššej futbalovej súťaže už nefiguruje mužstvo s nulou v kolónke bodov. Po piatich odohraných zápasoch sa dočkali aj v Rimavskej Sobote. Nový kalendárny mesiac odštartuje z prvého miesta tabuľky Slávia TU Košice, ktorá dominuje po bodovej i streleckej stránke.

Námestovo sa po 84 dňoch vrátilo späť na svoj štadión. Domácu premiéru sezóny ale futbalistom z Oravy pokazilo Spišské Podhradie. S blížiacim sa koncom prvého dejstva sa lopta dostala k Šimonovi Petríkovi, ktorý ju tvrdou ranou z prvej poslal za chrbát brankára. Zoznam strelcov už nerozšírilo žiadne meno, takže mužstvo pod taktovkou Adama Šefčíka sa po dvoch zaváhaniach opäť radovalo z plného bodového zisku.

O triumf Spišskej Novej Vsi na pôde Lipian sa postarali legionári. Jediný presný zásah stretnutia padol po bleskovom protiútoku. Prsty v ňom mala trojica kolumbijských hráčov. Wilson Andres Lasso Ortegon ubehol pri čiare niekoľko dlhých metrov, vo fantastickom nábehu našiel krajana Brayana Antonia Olayu Ruiza Breynerovi Zapatovi Uzuriagovi už ostávalo iba trafiť dokorán odkrytý priestor medzi troma žrďami.

Derby na Zemplíne malo všetko, čo k stretu dvoch rivalov patrí. Hlavný bod vypätého merania síl medzi Vranovom nad Topľou a Sninou však prišiel až v absolútnom závere. Iba niekoľko desiatok sekúnd pred koncom vystrelil hostiteľom tri body Rastislav Marcinko. Domáci zvíťazili po troch nerozhodných výsledkoch v rade a naďalej ostávajú nezdolaný.

Ani nečakané pohárové vypadnutie nezastavilo Lučenec na ceste za druhou výhrou v ročníku. Úvodný polčas sa z gólového hľadiska niesol vo vyrovnanom štýle, ale druhá časť hry už patrila Novohradu. Adrián Berky najskôr prinavrátil svojmu tímu vedenie, aby neskôr zaúradoval aj druhýkrát a uzavrel finálny rezultát. Bardejov sa prepadol na predposledné miesto tabuľky, pričom v posledných dvoch kolách inkasoval osemkrát.

Až na pokus číslo päť sa hráči Rimavskej Soboty dočkali prvých bodov v sezóne. Vzhľadom na doterajší priebeh ročníka neboli pred zápasom proti Popradu pasovaný do roly favorita, no na ihrisku sa prezentovali dominantným spôsobom. Hoci sa im až do posledného augustového dňa podarilo rozvlniť sieť konkurentov jediný raz, mužom spod Tatier nadelili päť gólov, o čo sa postarali štyria rôzni strelci.

Ligovému poradiu naďalej kraľuje Slávia TU Košice. Mužstvo z metropoly východného Slovenska bolo stopercentné v štyroch z doterajších piatich vystúpení. Zverenci hlavného trénera Mateja Timkoviča nasúkali súperom už sedemnásť presných zásahov, najviac spomedzi pelotónu tretej najvyššej súťaže. Až do uplynulého víkendu nezdolanému Kalinovu uštedrili vôbec prvú prehru.

Keď pred záverečnou desať minút trvajúcou pasážou skóroval Jean Paul Madera Carreno, jeho Fiľakovo viedlo nad Dolným Kubínom už 2:0, nakoľko ešte v prvom polčase posielal FTC do vedenia Otari Kvernadze. Sľubný náskok ale domáci predsa len neudržali. Blesková odpoveď prišla po strele Filipa Kolorédyho, na ktorého po chvíli nadviazal aj Marko Jendroľ. Oravčania vďaka tomu vydolovali remízu.

Návšteva kola znovu zavítala do Stropkova, kde sledovalo súboj proti Lokomotíve Košice vyše 830 fanúšikov. Tribúny ako prvý rozjasal Miroslav Petko, keď si loptu poslal do vlastnej siete. Ďalší moment z kategórie nešťastných prišiel zhruba dvadsať minút pred záverečným hvizdom. Kristián Štovka zatiahol v pokutovom území ručnú brzdu, za čo okamžite uvidel červenú kartu. Penaltu si na biely bod postavil Kevin Daniel Castrillón Gómez. Najlepší strelec súťaže sa nemýlil a osobnú bilanciu gólov povýšil na číslo osem.