SFZ

MONACObet liga – Považania prešli na nový režim, od posledného gólu Žiliny ubehli dva mesiace

Štvrtok, 17.10.2024 20:22 | Posledná aktualizácia 17.10.2024 20:22
MONACObet liga_MŠK Žilina B
Keď sa naposledy takto tešili Žilinčania, na Slovensku panovali extrémne horúčavy.
zdroj: MŠK ŽILINA

BRATISLAVA (SFZ) - Ešte pred niekoľkými mesiacmi by sme si len ťažko vedeli predstaviť skutočnosť, že v súvislosti so stretnutím 11. kola MONACObet ligy FC Vion Zlaté Moravce - OFK Dynamo Malženice budeme hovoriť ako o šlágri kola! Skutočnosť je však taká, že hostia vyhrali posledných 5 zápasov, a tak na 4. mieste majú rovnaký počet 19 bodov ako tretie Zlaté Moravce.

Malženice zatiaľ odohrali vonku iba dva zápasy. Doma sa im darilo, preto majú v súťaži druhú najlepšiu ofenzívu, ktorej bude čeliť najlepšia defenzíva v lige. Do konca jesene už veľa kôl nezostáva a Vion chce zabrať, aby zímoval čo najvyššie. Keďže Moravčania zostúpili z najvyššej súťaže, pôjde o prvý vzájomný zápas v MONACObet lige. Inak, súperi sa stretli dvakrát. Počas letnej prípravy Vion vyhral v Malženiciach 2:0 a pred rokom v rámci šestnásťfinále Slovnaft Cupu uspel na rovnakej pôde 2:1.

Humenčania stále čakajú na prvé víťazstvo v sezóne. Po 10. kole majú na poslednom mieste na svojom konte iba 4 body. Najvýchodnejší celok súťaže sa pri tom ukazuje v dobrom svetle, hráči idú v zápasoch naplno a už neraz siahali po troch bodoch, no doplatili na zlyhania v koncovke, ktoré ich psychicky zrážajú. Humenčania hostili v posledných dvoch domácich vystúpeniach dva najlepšie celky súťaže. S druhým Liptovským Mikulášom remizovali 1:1 po góle v druhej minúte nadstaveného času. S vedúcim Prešovom prehrali 0:1 po góle z 90. minúty… Teraz hostia šiesty tím tabuľky, proti ktorému sa im doteraz darilo. Vo vzájomných zápasoch s Pohroním ešte neprehrali - Humenčania si pripísali tri víťazstva a jednu remízu.

Už šesť zápasov a celkove 616 minút bez gólu sú hráči žilinskej rezervy. Naposledy skórovali, keď na Slovensku panovali 37-stupňové horúčavy… Bolo to presne pred dvoma mesiacmi 18. augusta, keď vyhrali v Malženiciach 1:0. V Považskej Bystrici budú chcieť konečne zlomiť túto neslávnu sériu, no budú mať čo robiť, aby uspeli. V minulom ročníku mladí Žilinčania prehrali oba vzájomné zápasy. Bystričania majú túto jeseň zaujímavé série. Už sme neraz spomínali, že v úvodných ôsmich zápasoch dosiahli až sedemkrát výsledok 3:1. Medzitým prešli no novú výsledkovú formu v MONACObet lige - výhra, remíza, prehra. Petržalka 3:1, Púchov 1:1, Prešov 1:3, Humenné 3:1, Stará Ľubovňa 1:1, Liptovský Mikuláš 0:1. Proti Žiline B by teda tretie kolo tejto série mali začať znova víťazstvom… Uvidíme, či budú pokračovať v tomto režime.

Líder z Prešova privíta doma piaty Šamorín. Kým Šarišania sú v laufe, hráčom od Dunaja ako keby v poslednom čase dochádzal dych. Prešovčania ťahajú sériu siedmich víťazstiev v rade (z nich dve v pohári). Naopak, Šamorínčania evidujú tri prehry po sebe. Naposledy jednu v pohári s Michalovcami. V posledných dvoch sezónach zakaždým platilo, že vo vzájomných stretnutiach uspelo domáce mužstvo. Bude to platiť i tentoraz?

Hráči Liptovského Mikuláša sú síce na 2. mieste, no v koncovke sa nejdú dvakrát pretrhnúť. V MONACObet lige ťahajú šnúru šiestich zápasov, v ktorých strelili po jednom góle! Stačilo im to na tri víťazstvá, jednu remízu a dve prehry. Vystačia si s jedným gólom aj u nováčika v Starej Ľubovni, ktorý zatiaľ boduje len na vlastnom štadióne?

Sobotňajší program uzavrie duel Zvolen - Púchov. Nováčik v posledných domácich zápasoch predviedol infarktové závery, po ktorých obecenstvo aplaudovalo. S Pohroním strelili Zvolenčania gól na konečných 3:3 v druhej minúte nadstaveného času, proti Slovanu B sa o jediný gól zápasu postarali v 90. minúte. Čo si pre divákov pripravili v zápase proti nevyspytateľnému Púchovu, ktorý v posledných dvoch zápasoch naplno bodoval?

V nedeľu je na programe bratislavské derby. Petržalčanom posledné dva domáce zápasy nevyšli najlepšie, keď v nich nestrelili ani gól. V MONACObet lige podľahli Liptovskému Mikuláši 0:1 a v pohári nestačili na Košice (0:3). Mladíci Slovanu na tom nie sú o nič lepšie. V súťaži ťahajú sériu troch prehier, pričom v nich tiež neskórovali. Petržalčania vyhrali všetkých päť domácich stretnutí so Slovanom B a bolo by veľkým prekvapením, keby to neplatilo i na šiesty pokus.