SFZ

MONACObet liga – Šamorín oslavoval, na Liptove súboj dvoch Tatranov pre hostí

Pondelok, 23.9.2024 08:37 | Posledná aktualizácia 23.9.2024 08:43
MONACObet liga_MŠK Žilina B_FC Petržalka
Sám proti presile… Na zaujímavej fotografii zo zápasu Žilina B – Petržalka (0:1) je domáci Samuel Pekelský a štyria súperi.
zdroj: mskzilina.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Program 8. kola MONACObet ligy začal piatkovým zápasom v Žiari nad Hronom, v ktorom domáce FK Pohronie privítali FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Rozhodli legionári. Prvý gól zápasu dal v 10. minúte 18 – ročný Gambijčan Ousman Kujabi. Druhý pridal dvadsať minút pred koncom ďalekonosnou strelou ďalší 18 – ročný hráč, ukrajinský útočník Maksym Chiminec.

FC ViOn ostáva v pozícii lídra.

„Prvý polčas nám viazla organizácia hry, čo sme trochu zlepšili v druhom polčase. Musíme sa z toho pozviechať a ísť ďalej. Nemôžem chalanom uprieť snahu, ale teraz nám to tam nepadlo, z brankára sme urobili hrdinu, nemali sme veľa zakončení, mohli sme byť efektívnejší,“ povedal pre oficiálne konto FC ViOn na sociálnej sieti jeho tréner Roman Hudec. Hráči FK Pohronie sa posunuli na 2. miesto v tabuľke. „Najlepšia spätná väzba v zápase s lídrom bola podporená tromi bodmi,“ mohol byť po víťazstve 2:0 spokojný tréner FK Pohronie Matej Čobik Ferčik

Považská Bystrica pred 715 divákmi porazila Humenné (3:1). Góly domácich dali Jakub Tancík, Maroš Čurik a Ľuboš Praženka, za hostí už len upravil skóre v už nadstavenom čase František Sitarčík. Humenné je jediným mužstvo MONACObet ligy, ktoré ešte v tomto ročníku nevyhralo. V Malženiciach absolvoval svoj debut na lavičke skúsený tréner Juraj Jarábek a platilo, že nová metla dobre metie. Martin Šulek a Timotej Kudlička skórovali ešte v 1. polčase, Malženice vyhrali prvý zápas bez toho, že by inkasovali.

Až 1022 divákov bolo v Liptovskom Mikuláši zvedavých na zápas dvoch ašpirantov na postup. Súboj dvoch Tatranov skončil lepšie pre hostí, hoci domáci vyhrávali po góle Tomáša Staša. Ešte do prestávky však dali góly David Adeniyi Fadairo a Matej Franko. Keďže v druhom polčase už gól nepadol, víťazstvo slávili hostia. „Toto mužstvo ukázalo charakter a nezlomilo sa. V prvom polčase sme z našej strany videli veľmi dobrý výkon. Žiaľ, Liptovský Mikuláš pretavil prvú situáciu, ktorú mal, na gól. Mužstvo však ukázalo kvalitu a dvomi rýchlymi gólmi otočilo skóre zápasu,“ povedal tréner Šarišanov Marek Petruš. Prešov samozrejme v tabuľke poskočil, je na 3. mieste, keď preskočil práve Liptovský Mikulá.

Oslavovalo sa aj v Šamoríne. Hneď dvojnásobne. Klub si počas víkendu pripomínal 110. výročie svojho založenia. V zápase MONACObet ligy privítal nováčika zo Zvolena. Do prestávky padol gól na oboch stranách, po domácom Fellipem Vieirovi Cardosovi vyrovnal Zvolenčan Viktor Úradník. Ten dal v tomto ročníku už päť gólov a spolu so Sagnom z Prešova je na čele tabuľky strelcov. V druhom polčase zaujímavého zápasu skórovali už len domáci Roman Pliušč a Bálint Csóka. Šamorín sa posunul na pekné 4. miesto.

Len jeden gól padol v zápase Žilina B – Petržalka (0:1). V 70. minúte sa oňho skvelou prácou na ľavej strane postaral Patrik Danek, ktorý po prieniku prihral pred bránu Danielovi Pavúkovi a ten skóroval. „Chceli sme hrať a hrali sme naozaj dobre. Až na samotné zakončenie, kde nám to nechcelo padnúť. Trápili sme sa vo finálke, pričom hostia to napokon zlomili na svoju stranu po jednej z mála šancí. Žiaľ, aj taký je futbal a my musíme makať ďalej,“ povedal pre oficiálny web MŠK stredopoliar Žiliny Amin Ziblim. Žilinčania od víťazstva v Malženiciach v 4. kole naplno nebodovali, len raz si delili so Zvolenom body po remíze 0:0. „Je to už štvrtý zápas bez gólu, čo sa najmä u mladého tímu dokáže dostať pod kožu. Je to však len otázkou času, kedy to zlomíme,“ verí asistent trénera Žiliny Peter Galadík

V zápase, ktorý bol bohatý na góly, zdolala dvadsaťjednotka Slovana na Pasienkoch Púchov (3:2). Hostia dvakrát vyhrávali. Najprv dal gól Nicolas Martinek, za belasých vyrovnal Martin Kušnír. Gól Ľuboslava Levaia v závere 1. polčasu opäť priblížil k víťazstvu Púchovčanov, ale Gabriel Hornyák v úvode druhého opäť vyrovnal. Víťazný gól Slovana dal v 68. minúte Martin Mišovič. „Kľúčom k víťazstvu bol náš zlepšený výkon v druhom polčase. V prvom sme neboli dostatočne dôrazní, na čo sme doplatili dvomi lacnými gólmi. Dvakrát sme sa dokázali dotiahnuť, a napokon sme zápas strhli na svoju stranu… Tešíme sa, je to pre nás dôležité víťazstvo,“ povedal pre oficiálny klubový web tréner juniorky Slovana Vladimír Gála