MS U20 – Tréner Rusnák po prehre s USA: Neostáva nám nič iné, len čakať

Piatok, 26.5.2023 20:19 | Posledná aktualizácia 26.5.2023 22:15

autor: Buda Mendes, zdroj: FIFA / Getty Images

SAN JUAN (SFZ) – Sokolíci piatkovým stretnutím proti rovesníkom z USA uzatvorili púť základnou B skupinou na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Argentíne. Američanom podľahli 0:2, v tabuľke obsadili po troch zápasoch 3. miesto. Naša výprava teraz musí na svoj ďalší osud čakať, kým sa dohrajú aj zvyšné skupiny a vykryštalizuje sa tabuľka tímov na tretích miestach. Z nej štyria najlepší postúpia do osemfinále šampionátu.

Američania si ako prví vypracovali šancu. V 3. min predviedol úvodný zákrok po strele z hranice šestnástky, ktorú vyslal Wiley, náš brankár Hrdina.

V 5. min vystrelil spoza pokutového územia Szolgai, ktorý sa už na majstrovstvách sveta tešil z dvoch gólov. Jeho pokus smeroval nad bránku.

V 7. min skryl v rukaviciach loptu náš brankár, z väčšej diaľky ho vyskúšal Cowell.

V 24. min zahrávali Američania rohový kop a vytvorili si po ňom aj najväčšiu šancu do daných chvíľ. Lopta smerovala na hranicu päťky, Hrdina skvelým reflexom vyboxoval hlavičku Chea pred seba, následnú dorážku vykopol spred bránkovej čiary Kóša.

V 25. min zaútočili do otvorenej obrany Američania, útok potiahol Wiley, strieľal Cowell, lopta sa odrazila k Vargasovi, jeho ďalekonosný pokus skrotil na dvakrát Hrdina.

V 27. min sokolíci napádali rozohrávku súpera, loptu dostal do krídla Szolgai, ktorý ju poslal na zadnú žrď. Tá nabrala dobrý spád, ale na náš smútok nie do bránky.

V 28. min stopér USA Craig nakopol loptu za chrbát slovenských obrancov, dostal sa k nej Cowell, ktorý už mal odkrytú svätyňu. Našťastie sa mu lopta zaplietla medzi nohy a skóre sa nemenilo.

Ďalšie varovanie vyslali Američania v 35. min, Cowell šiel sám na Hrdinu, obstrelil ho, rozvlnil sieť, ale gól pre ofsajd neplatil.

V 38. min však gólovú radosť futbalistov USA už nepokazilo žiadne porušenie pravidiel. Cowell vystihol prihrávku našich hráčov smerom dozadu. Loptu si prebral na poliacej čiare, preštrikoval sa s ňou až do šestnástky a strelou k bližšej žrdi poslal spoluhráčov do vedenia – 1:0.

V 41. min si vypracovali „gólovku“ aj sokolíci. Leo Sauer sa dostal do dobrej pozície pred šestnástku, vystrelil a gólman Ameriky Slonina vytlačil loptu na roh.

autor: Marcelo Endelli, zdroj: FIFA / Getty Images

V 49. min Američania predviedli rýchly útok, Cowell sa s loptou dostal až do veľkého vápna, jemným oblúčikom našiel na zadnej žrdi dobiehajúceho Lunu, ten však prestrelil.

V 55. min vyslal projektil z osi ihriska Szolagi, jeho projektil smeroval tesne vedľa bránky.

V 57. min sa do ďalšej príležitosti dostal opäť Cowell, jeho strelu však fantastickým zákrokom vykopol Hrdina.

V 66. min skryl loptu v rukaviciach brankár USA Slonina, z hranice šestnástky strieľal Šnajder.

V 67. min zazvonila na bránke Hrdinu žrď. Halliday prihral Lunovi, ten vypálil a jeho pokus zastavila konštrukcia.

V 89. min predviedol Gajdoš geniálnu myšlienku. Náš stredopoliar poslal loptu z rohu priamo na bránku, brankár Slonina ju pohladil končekmi prstov a vytlačil na brvno.

V nadstavenom čase sa dostal k slovu Jambor, vystrelil z hranice veľkého vápna, Slonina vyrazil loptu pred seba a zažehnal nebezpečenstvo.

V nadstavení zakončoval aj Leo Sauer, ale ani jeho pokus nesmeroval do bránky.

V šiestej minúte nadstavenia pridali druhý gól Američania, Tsakiris sa cez našich obrancov prebojoval až pred Hrdinu, ktorého prestrelil a uzavrel skóre duelu – 2:0.

V druhom zápase skupiny B zdolali hráči Ekvádoru Fidži 9:0.

Ďalší program sokolíkov na MS bude známy po dohratí základných skupín. Záverečné duely áčka majú naplánovaný výkop dnes od 23.00 SELČ a stretnutia skupíny C, D, E, F sú na programe v sobotu a v nedeľu.

Do osemfinále postupujú priamo prvé dva tímy v skupine a šesť mužstiev na tretích miestach vytvorí tabuľku a z nej prví štyria postúpia do vyraďovacej fázy.

Ak by sokolíci postúpili do osemfinálem tak by v ňom nastúpili 31. mája a ich súperom by bol buď víťaz skupiny C alebo D.