MS U20 – Tréner Rusnák po prehre s Ekvádorom: Ideme ďalej, hlavy máme hore

Utorok, 23.5.2023 23:12 | Posledná aktualizácia 24.5.2023 01:03
Sokolíci po tuhom boji podľahli Ekvádoru 1:2.
autor: Buda Mendes, zdroj: FIFA / Getty Images

SAN JUAN (SFZ) – Po tom, ako si sokolíci poradili v prvom zápase na majstrovstvách sveta do 20 rokov s Fidži 4:0, na body siahali aj v druhom stretnutí skupiny B proti Ekvádoru. Mladí Slováci sa po góle Szolgaia dostali proti bronzovému mužstvu z ostatného šampionátu do vedenia, ale súper zásahmi Cuera a Klingera výsledok otočil a po víťazstve 2:1 si pripísal tri body.

Do zápasu aktívnejšie vstúpili naši hráči. V 4. min poslal Gajdoš center na Bagína, ten pred bránkou nedokázal usmerniť loptu medzi tri žrde. O pár sekúnd neskôr Leo Sauer prihrával do šestnástky na Marcelliho, ktorý napokon nezakončil.

V 10. min pohrozili Ekvádorčania. Daniel de la Cruz sa dostal s loptou až pred veľké vápno, vystrelil, ale Hrdina bol v pozore a jeho pokus vyrazil pred seba. Následná dorážka letela vysoko nad našu bránku.

V 19. min zaútočili sokolíci do otvorenej ekvádorskej obrany. Leo Sauer sa odhodlal k strele z väčšej diaľky, tá však skončila mimo pravej žrde.

V 26. min získal súper po vysokom napádaní loptu, spoza veľkého vápna zakončil Paez, jeho projektil však nesmeroval na bránku.

V 29. min sa už skóre menilo. Leo Sauer si výborne spracoval loptu, posunul ju do stredu poľa, kde bol Szolgai. Slovenský stredopoliar napriahol a brankár Ekvádoru Napa bol na strelu hráča Šamorína prikrátky – 1:0. Szolgai sa tešil z druhého gólu na šampionáte, keď skóroval aj v prvom stretnutí proti Fidži.

V 41. min sa pokúsil ohroziť Hrdinu Angulo, spoza šestnástky mieril nad hornú žrď.

V nadstavenom čase prvého polčasu Ekvádorčania vyrovnali. Cuero si nabebol na prihrávku do nášho pokutového územia a loptu prvým dotykom poslal k vzdialenejšej žrdi – 1:1, čím stanovil prvopolčasový výsledok.

Sokolíci proti Ekvádoru viedli, z gólu sa teši Szolgai (číslo 14).

V úvode druhého dejstva to bol futbal hore-dole. V 48. min Marcelli prihral Šikulovi, jeho center, ktorý smeroval do päťky, vytlačil Napa do bezpečia. Následne súper zaútočil do otvorenej obrany, Klinger strieľal do stredu bránky, kde bol pripravený Hrdina.

V 54. min zvonilo za naším gólmanom brvno. Z vlastnej polovice vystrelil Zambrano a lopta opečiatkovala hornú žrď.

V 58. min Ekvádor nastrelil konštrukciu bránky druhýkrát, autorom strely bol Paez.

V 59. min už súper naklonil misky váh na svoju stranu. Klinger vydarenou strelou trafil ľavý horný roh Hrdinovej bránky a so spoluhráčmi sa tešil z vedenia 2:1.

V 85. min sa slovenský výber dožadoval pokutového kopu. Ordonez sa v šestnástke dotkol lopty rukou, ale rozhodca Al Hoish ho po porade s VAR-om nenariadil.

V prvej minúte nadstaveného času boli sokolíci blízko k vyrovnávaciemu gólu. Jambor našiel Maria Sauera, ten sa zoči-voči Napovi nedokázal presadiť a loptu nastrelil len do neho.

Vytúženého zásahu sa naši hráči nedočkali a Ekvádoru podľahli 1:2.

V druhom dnešnom zápase našej skupiny si zmerali sily USA s Fidži. Američania vyhrali 3:0.

Záverečný tretí zápas skupiny odohrajú mladí Slováci v piatok o 20.00 SELČ, ich súperom bude USA, ktorého hráči sú na 1. mieste.