Nadácia SFZ podporila v rámci projektu „Pomôžme spoločne“ súrodencov Nemochovských

BRATISLAVA (SFZ) – Nadácia SFZ podporila v rámci projektu „Pomôžme spoločne“ súrodencov Sáru a Denisa Nemochovských. 15-ročná Sára je brankárkou trnavského Spartaka, 18-ročný Denis chytá za dorast a mužov FK Agropo Zvončín.

Nadácia SFZ odštartovala na konci júla projekt „Pomôžme spoločne“, ktorého ideou je materiálna a finančná podpora mladých talentovaných športovcov. Nie každý z nás má na štartovej čiare rovnaké podmienky, niekomu nadelí osud viac, niekomu menej. Nadácia tak reagovala na 31 životných príbehov, za ktorými sa skrýva 31 reálnych skutkov, ktoré chcú povedať „sme s vami, pomôžeme vám.“

Jedným z nich je aj príbeh súrodencov Nemochovských. Obaja žijú so staršou sestrou a obaja obetujú futbalu svoj čas a energiu. „Futbal mám rada, venujem sa mu odmalička. Prvýkrát som prišla do klubu ako desaťročná pred piatimi rokmi. Odvtedy sa stali tréningy a zápasy súčasťou môjho života," hovorí 15-ročná Sára, dnes brankárka trnavského Spartaka.

Pri rekapitulácii jej doterajšej kratučkej kariéry je evidentné , že v Trnave v nej majú univerzálnu futbalistku, ktorá na ihrisku odohrá svoje na každom poste. „Najskôr som hrávala na krídle, potom som sa posunula na post hrotovej útočníčky, skúsila som to aj ako obrankyňa a nakoniec ma tréneri vyskúšali v jednom zápase v bránke a usúdili, že to bude môj nový post,“ hovorí Sára.

Brankárske rukavice navlieka len necelé dva roky. Napriek tomu jej nechýba motivácia vyrovnať sa staršiemu bráškovi. „Je vyšší, starší, skúsenejší, má mi čo odovzdať. Niekedy si dáme spoločný tréning. Je veľmi šikovný, v Zvončíne chytá za dorast aj za mužov,“ pochválila Sára brata, bývalého hráča žiackych výberov trnavského Spartaka.

A aké sú jej ďalšie sny? „Rada by som sa venovala futbalu aj naďalej. Som vďačná za šancu hrať v mladom veku za trnavský klub, dočkala som sa aj pozvánky do reprezentácie, snáď príde ešte niekedy ďalšia,“ povzdychla si obdivovateľka aktuálnej jednotky seniorského tímu Trnavy Dobrivoja Rusova. „Osobne sa nepoznáme, ale podaroval mi svoje brankárske rukavice. Je to môj vzor,“ dodala na záver Sára Nemochovská.

Nadácia SFZ poskytla v rámci projektu „Pomôžme spoločne“ 31 klubom a mládežníkom z celého Slovenska športový výstroj a finančné poukážky na nákup športového výstroja v hodnote 12 720 eur, partnerom projektu je DEMI šport, s. r. o.

Nadácia SFZ podporila v rámci projektu "Pomôžme spoločne" deti a mládež z celého Slovenska.
Denis Nemochovský je aktuálne brankárom dorastu a seniorského tímu FK Agropo Zvončín.

Značky