NADÁCIA SFZ – Projekt „Pomôžme spoločne“ podporil 31 klubov a mládežníkov z celého Slovenska

Piatok, 30.10.2020 08:30 | Posledná aktualizácia 4.11.2020 08:35

BRATISLAVA (SFZ) – Športový výstroj a finančné poukážky na nákup športového výstroja v hodnote 12 720 eur našli svojich majiteľov. Nadácia SFZ podporila v rámci projektu „Pomôžme spoločne“ 31 klubov a mládežníkov z celého Slovenska. 

Nie každý z nás má na štartovej čiare rovnaké podmienky, niekomu nadelí osud viac, niekomu menej. Na začiatku iniciatívy bola snaha nájsť tých, ktorí našu pomoc potrebujú najviac. Nie každý dvíha ruku a volá o pomoc, a tak sme sa rozhodli osloviť trénerov a funkcionárov slovenských klubov prostredníctvom mailov. Reakcia nenechala na seba dlho čakať. Zoznámili sme sa s 31 reálnymi životnými príbehmi, ktoré by nenechali ľahostajnými nikoho. Okrem ľudského rozmeru za nimi stál aj ten futbalový a tak sme sa na začiatku júla vydali na prvé kilometre na východ Slovenska, aby sme odštartovali maratón stretnutí a odovzdávok športového výstroja a finančných poukážok na nákup športového výstroja.

Aby sme boli presnejší, nie vždy sme cestovali za našimi priateľmi, niektorí si našli nás. A tak sme na pôde Slovenského futbalového zväzu v Bratislave privítali návštevu z Liptovskej Lúžnej, s futbalovým reprezentantom Lukášom Haraslínom sme navštívili mládežníckeho reprezentanta v službách bratislavského Slovana Milana Šimona Rehuša, na skok sme to mali aj do neďalekej Trnavy, kde sa nám dostalo milého privítania na pôde partnera projektu, ktorým bola spoločnosť DEMI šport, s. r. o.

Ak by sme načreli do životných príbehov, uistili by ste sa, že pomoc z našej strany bola na mieste. Strata najbližších, život mladých ľudí v Centrách pre deti a rodiny, či nie najlepšia finančná situácia a k tomu láska k futbalu, ktorý tiež stojí nejaký ten peniaz. Dresy, lopty, kopačky, cestovné náklady, tvoria časť nemalých nákladov a tak zmyslom iniciatívy Nadácie SFZ prostredníctvom „Pomôžme spoločne“ bola nielen finančná, ale i morálna podpora a vyjadrenie obdivu tým, ktorí to jednoducho nevzdali a s o to väčšou láskou sa venujú futbalu.

Odmenou nám boli nové priateľstvá, vďačnosť a inšpirujúce príbehy mladých futbalistov a futbalistiek z celého Slovenska. Dnes môžeme povedať, že športový výstroj a finančné poukážky na nákup športového výstroja v hodnote 12 720 eur sú v správnach rukách a dobrá vec sa podarila. Partnerom projektu „Pomôžme spoločne“ bola spoločnosť DEMI šport, s. r. o.

Nadácia SFZ podporila v rámci projektu "Pomôžme spoločne" deti a mládež z celého Slovenska.
Nadácia SFZ podporila v rámci projektu "Pomôžme spoločne" deti a mládež z celého Slovenska.
Peter Zeman

Značky