NADÁCIA SFZ – Projekt „Pomôžme spolu“ pripravený opäť pomáhať, napíšte nám váš príbeh!

Utorok, 21.12.2021 09:04 | Posledná aktualizácia 21.12.2021 09:04

BRATISLAVA (SFZ) - Nadácia SFZ a projekt „Pomôžme spolu“ vstupuje po úspešnej minuloročnej premiére, s podporou spoločností TEMPEST a.s. a PYRONOVA, s.r.o., a v spolupráci so Školou futbalu, do druhej edície, aby aj tentoraz podporila chlapcov a dievčatá zo sociálne znevýhodnených pomerov. Pomôžte aj vy a dajte nám vedieť o životnom príbehu talentovaného mladého futbalistu či futbalistky vo vašom okolí. 

Futbalová rodina a jej rozvoj je jednou z priorít Slovenského futbalového zväzu a prostredníctvom Nadácie SFZ otvára možnosti stať sa jej súčasťou aj mladým futbalistom a futbalistkám zo sociálne znevýhodnených pomerov. Ich integrácia a vzdelávanie prostredníctvom futbalových a sociálnych aktivít, je jedným z hlavných cieľov projektu. „Netajíme sa smelou ambíciou naplniť poslanie projektu, ktorým je pomoc mladým talentovaným športovcom prostredníctvom motivačného zážitku, emócie a pocitu sebarealizácie. Ako dobre vieme, športový duch, prostredie hier a priateľstiev a je miestom pre utužovanie a rozvoj zdravého sebavedomia a sebadôvery detí a o to Nadácii SFZ, najmä v prípade tých sociálne znevýhodnených, ide,“priblížila hlavné ciele projektu zástupkyňa Nadácie SFZ Miroslava Rojková.

Kým v minulom roku bol projekt „Pomôžme spolu“ orientovaný na materiálnu pomoc a športový výstroj pre kluby i jednotlivcov, v tomto roku sa budú môcť deti, o ktorých nám dáte vedieť vo vašich príbehoch, tešiť na účasť vo futbalových kempoch v rôznych kútoch Slovenska. Pod vedením renomovaných trénerov sa budú môcť zdokonaliť vo futbalových zručnostiach, nadviazať nové priateľstvá a užiť si ďalšie, nielen športové zážitky.


zdroj: Skolafutbalu.sk

Zástupcovia „Školy futbalu“ majú už šesťročné skúsenosti s organizáciou letných futbalových kempov a za toto obdobie prešlo ich rukami 4093 detí. Najvyšší počet zaznamenali v minulom roku, kedy kempy navštívilo 872 detí a deťom sa v 23 slovenských mestách venovalo 106 trénerov a animátoriek. Ambíciou „Školy futbalu“ (https://www.skolafutbalu.sk/o-nas/), projektu orientovaného na športovanie detí a mládeže vo veku 5 – 15 rokov, s primárnym zameraním na futbal, je vytvorenie najväčšej detskej a mládežníckej športovej komunity a to z pohľadu kvality, počtu a profesionálneho prístupu špičkových mládežníckych trénerov. https://www.skolafutbalu.sk/reportaz-rtvs-zo-vi-rocnika-skoly-futbalu-2021/

A to je hlavný dôvod, prečo vám adresujeme výzvu a prosbu o poslanie životných príbehov detí z vášho okolia, ktoré by si pobyt v príjemnom, priateľskom prostredí, v spoločnosti rovesníkov užili a zaslúžili. Možno to bude jeden z motivačných miľníkov v živote mladého človeka, ktorý sa rozhodne športovať a realizovať svoje sny a rozvíjať svoj potenciál. Ak poznáte takéto deti vo svojom okolí a chceli by ste im pomôcť, neváhajte a napíšte nám. Spoločnými silami nájdeme cestu ako deťom dopriať nezabudnuteľné zážitky, plné športu a nových priateľstiev. Radi by sme im aspoň takto dopriali to, čo im počas ostatných mesiacov bolo odopreté. Touto cestou by som zároveň sa rada poďakovala zástupcom spoločností TEMPEST a.s. a PYRONOVA, s.r.o., ktorí stáli pri zrode projektu a finančne ho podporili,“ upresnila Miroslava Rojková.

Postup je jednoduchý. Nadácia SFZ uvíta informácie najmä zo strany trénerov, ktorí majú najlepší prehľad o svojich zverencoch, ale aj rodičov a kamarátov. Správna rada Nadácie SFZ vyberie 31. januára 2022 40 uchádzačov, ktorí na základe vyplneného formulára a opisu, najviac potrebujú našu pomoc. Pri odosielaní formulára je potrebné uviesť vaše kontaktné údaje, aby sme sa s vami, v prípade výberu, mohli skontaktovať.

KONTAKTNÝ FORMULÁR:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEbe7swO0gocW1ZSVKx3McYH9r40Q1yKqffZwcvMErVh951g/viewform

Možnosť zúčastniť sa letného futbalového kempu organizovaného Školou futbalu po celom Slovensku podľa vlastného výberu možno poskytnúť žiadateľom iba na základe vyplneného formulára, v ktorom uvedú dôvod obdarovania, prípadne krátky príbeh. Žiadosti posudzuje a schvaľuje Správna rada Nadácie SFZ.


zdroj: Skolafutbalu.sk
Deti si budú môcť vyberať futbalové kempy v rámci celého Slovenska.
Deti si budú môcť vyberať futbalové kempy v rámci celého Slovenska.
zdroj: Skolafutbalu.sk

Projekt „Pomôžme spolu“ aktívne podporili spoločnosti TEMPEST a.s. a PYRONOVA, s.r.o. Tieto finančné zdroje, spolu s výťažkom z dražby dresov, ktorú zorganizoval spoločnosť SFZ Marketing s.r.o., poslúžia na uhradenie finančných nákladov 40-ke talentovaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, v podobe účasti na letných futbalových kempoch, organizovaných Školou futbalu po celom Slovensku, podľa vlastného výberu.

Ambasádormi kempov boli v roku 2021 slovenskí futbaloví reprezentanti Dušan Kuciak (Žilina) a Tomáš Suslov (Spišské Podhradie), aktívne projekt v ostatnom období podporili viacerí slovenskí reprezentanti, reprezentantky a ligoví hráči. https://www.skolafutbalu.sk/videopozvanky/

Formulár môžete vypĺňať do 21. januára 2022, po tomto termíne nebude možné zapojiť sa do projektu. Správna rada Nadácie SFZ vyhodnotí prihlášky 31. januára 2022.

Pre úplnosť dodávame, že v prvej edícii projektu „Pomôžme spolu“, podporila Nadácia SFZ v minulom roku 31 klubov a mládežníkov z celého Slovenska v podobe športového výstroja a finančných poukážok na nákup športového výstroja, v celkovej hodnote 12 720 eur. https://futbalsfz.sk/nadacia-sfz-projekt-pomozme-spolocne-podporil-31-klubov-a-mladeznikov-z-celeho-slovenska /

Na deti čaká bohatý sprievodný program, okrem futbalových aktivít aj návštevy podujatí, kúpalísk a ďalšie zaujímavosti.
Na deti čaká bohatý sprievodný program, okrem futbalových aktivít aj návštevy podujatí, kúpalísk a ďalšie zaujímavosti.
zdroj: Skolafutbalu.sk
Peter Zeman

Značky