logo
SFZ

Národné tréningové centrum v Senci je jedným z najvýznamnejších projektov SFZ, na ktorý prispela Medzinárodná futbalová asociácia v rámci rozvojového programu "Goal". Slávnostné otvorenie NTC Senec sa uskutočnilo 6. septembra 2003 za prítomnosti prezidenta FIFA Seppa Blattera a člena VV FIFA Michela Platiniho.

Slovenský futbalový zväz vybudoval v Senci tréningové centrum s tromi hracími plochami, administratívnou budovou a tribúnami štadióna s kapacitou 1.452 miest na sedenie. Hlavná hracia plocha s prírodným trávnatým povrchom 105 x 68 m disponuje automatickým zavlažovaním, futbalový zážitok vo večerných hodinách umožňuje umelé osvetlenie s kapacitou 1000 luxov, súčasťou štadióna je tiež moderná svetelná tabuľa a ozvučenie. Spolu s ostatnými nekrytými tribúnami je kapacita sedadiel pre divákov okolo hlavnej hracej plochy 3.264 miest, stavbu realizovala od decembra 2001 firma ZIPP, celková hodnota bola vyčíslená na 130 miliónov korún (4,333 milióna EUR).

Okrem hlavnej hracej plochy je v areáli NTC Senec vybudovaná aj trávnatá tréningová plocha s automatickým zavlažovaním a umelým osvetlením. Tretia tréningová plocha je pokrytá umelým trávnikom III. generácie zn. Prestige 50 francúzskej výroby. Ihrisko je taktiež vybavené umelým osvetlením a krytou tribúnou s kapacitou 150 divákov. K dispozícii je ďalej tréningová plocha s umelým trávnikom 50 x 30 metrov.

V hlavnej budove sa okrem šatní, hygienických a sociálnych zariadení nachádzajú tiež skladové a prevádzkové priestory. Súčasťou objektu je aj kompletná vodoliečba, regenerácia s odpočívarňou a posilovňou, ďalej medicínsko diagnostické centrum, antidopingové laboratórium a práčovňa.

V budove hlavnej krytej tribúny sa nachádzajú administratívne priestory pre pracovníkov NTC, členov komisií SFZ , školiace stredisko pre trénerov, zasadacia miestnosť a priestory V.I.P.