SFZ – Pred štartom ženských súťaží sa stretli zástupcovia klubov | Slovenský futbalový zväz

SFZ – Pred štartom ženských súťaží sa stretli zástupcovia klubov

Pracovnú poradu viedli zľava: koordinátor rozvoja ženského futbalu Miriama Matulová a administratívno-organizačný pracovník rozvoja ženského futbalu Natália Látal Mackovičová a vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

BANSKÁ BYSTRICA (SFZ) – Počas nasledujúceho víkendu sa začína I. liga žien a aj Slovenský pohár. Pred štartom dvoch najvýznamnejších ženských súťaží na Slovensku sa stretli zástupcovia klubov na pracovnom stretnutí. 

Viedli ho vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik, koordinátor rozvoja ženského futbalu Miriama Matulová a administratívno-organizačný pracovník rozvoja ženského futbalu Natália Látal Mackovičová. Z prerokovaných bodov bol najpodstatnejší hneď ten prvý – voľba zástupcu ženského futbalu na Konferencie Slovenského futbalového zväzu, ktorého funkčné obdobie bude do 30. júna 2020. Jediným kandidátom bol z Partizána Bardejov František Kuľka, ktorého zástupcovia klubov aj jednohlasne zvolili. „Ďakujem, že opäť môžem zastupovať ženský futbal. Budeme sa snažiť zo všetkých síl ho skvalitniť,“ poďakoval sa Kuľka.

František Kuľka (stojí) sa stal zástupcom ženského futbalu na Konferencie Slovenského futbalového zväzu.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

Na stretnutí sa prebrali aj zloženia jednotlivých súťaží. V I. lige bude hrať desať družstiev, v II. lige 18 družstiev (rozdelené do troch skupín – v A-skupine 7 tímov, v B-skupine 6 tímov a v C-skupine 5 tímov – pozn.). V I. lige dorasteniek a žiačok bude hrať po 24 družstiev, ktoré sú tiež rozdelené do troch skupín. „Je to dvojičková súťaž. V A-skupine je 10 klubov, v B-skupine 8 a v C-skupine 6. Vyvrcholením sezóny bude rovnako ako v uplynulom ročníku finálový turnaj, ktorého sa zúčastnia víťazi jednotlivých skupín. Ten je predbežne na programe v júni 2020,“ priblížil Miroslav Richtrárik.

Do Slovenského pohára sa prihlásilo 18 družstiev, čo je o štyri menej ako v predošlej edícii. „Každé družstvo dostane od sponzora súťaže Demišportu dve zápasové lopty Erima Hybrid match. Navyše tím, ktorý sa prebojuje do 2. kola, získa sadu dresov. V 1. kole si zmerajú sily len druholigisti (FC Petržalka - FK Dúbravka, TJ KOVO Beluša - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, ŠK Štiavnik - GFC Topoľčany, MŠK Považská Bystrica - MFK Ružomberok – žreb 1. kola Slovenského pohára – pozn.). K víťazným družstvám z prvého kola sa v druhom pripojí osem tímov z najvyššej súťaže MFK Dukla Banská Bystrica, Spartak Myjava, NMŠK 1922 Bratislava, FC Nitra, FC Spartak Trnava, MŠK Žilina, FK Poprad a AS Trenčín. V treťom kole sa do súťaže zapoja aj minuloroční finalisti ŠK Slovan Bratislava a víťaz Partizán Bardejov,“ vravela k modelu súťaže Natália Látal Mackovičová.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Ako predposledný bod, pred diskusiou, bolo predstavenie Halovej sezóny mládeže. „Rozdelili sme ju na dve časti - do 13 a do 15 rokov,“ konštatovala Miriama Matulová a priblížila aj ďalšie projekty a aktivity: „Tento rok budeme opäť organizovať Mini Champions Liga, čo je súťaž pre hráčov a hráčky do 13 rokov. Potom pre detí do 11 rokov je pripravený Mikulášsky turnaj.“ Matulová na záver predniesla návrh na nový projekt Demišport Cup. Ten by sa hral podľa toho, či by bol o neho záujem. „Ak by sa družstvo prihlasilo, musí mať k  dispozícii hraciu plochu s umelou trávou a turnaj by sa hral v od polovici januára do polovici marca 2020,“ zakončila Matulová.

Značky