logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

SFZ – Rozprávkový projekt UEFA Disney Playmakers bude pokračovať ďalšie štyri roky

Pondelok, 11.12.2023 09:00 | Posledná aktualizácia 11.12.2023 08:32

BRATISLAVA (SFZ) – Vynikajúca správa! Európska futbalová únia UEFA a jedna z najväčších mediálno-zábavných spoločnosti Disney budú naďalej spolupracovať. Rozprávkový projekt UEFA Disney Playmakers bude mať ďalšie minimálne štvorročné pokračovanie. Jeho súčasťou je aj Slovenský futbalový zväz.

Aj naďalej sa budú môcť začínajúce futbalistky na Slovensku zapájať do toho projektu, ktorý je určený pre 5 až 8-ročné dievčatá. Tie môžu pestovať svoju lásku k najrozšírenejšej hre na svete prostredníctvom zábavných a jedinečných športových aktivít. Zameriava sa v nich na rozvoj osobnostných vlastností, ktorými sú odvaha, sebavedomie, rozvoj fantázie kreativity a mnoho ďalších. Projekt prináša jeho účastníčkam neobyčajný pohľad do sveta futbalu pomocou kúzla Disney rozprávok!

Slovenský futbalový zväz sa do projektu zapojil premiérovo v roku 2021 a doposiaľ si aktivity vyskúšalo na vlastnej koži 1850 dievčat. V aktuálnej sezóne si doň podalo prihlášku 27 centier naprieč celým Slovenskom.

Tvorcovia projektu už nechali nahliadnuť do sveta futbalu niekoľkými rozprávkami – Incredibles 2, Frozen 2 či Vaiana. Okrem SFZ a spoluzakladateľa Anglickej futbalovej asociácie sa doň zapojilo ďalších 45 národných asociácií, čo je spolu viac ako 73 000 dievčat na viac ako 3800 miestach.

Aktivity v projekte organizujú centrá na týždennej báze v trvaní 60 minút v dvoch blokoch jeseň - jar. Vedú ich kvalifikovaní tréneri špeciálne zaškolenými metodikou UEFA. Zároveň tréneri jednotlivé činnosti prispôsobujú rozprávkovým príbehom, do ktorých sa dievčatá spolu s trénermi vžívajú, zdolávajú rôzne prekážky a méty, ktoré na nich v príbehu čakajú. Jedinečnosť tohto projektu spočíva v tom, že hlavný dôraz nie je kladený len na pohybovú stránku jedinca, ale tvorcom tohto projektu záleží aj na rozvoji ostatných dôležitých vlastností, ktoré všetci v živote potrebujeme: odvaha, sebavedomie, tímový duch, fantázia a v neposlednom rade aj nadväzovanie priateľstiev.

Buďte aj vy súčasťou tohto projektu, pozývame k nám všetky odvážne hrdinky, ktoré majú túžbu nahliadnuť do sveta futbalu jedinečnou - rozprávkovou cestou! Prihlásiť doň sa môžete TU!

Branislav Sarňák

Značky